• Úterý, 14. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Karolína

„Vatikán měl rytíře, havlosystém má Mináře.“ Analytik Kotrba se drsně opřel do předsedy Milionu chvilek„Vatikán měl rytíře, havlosystém má Mináře.“ Analytik Kotrba se drsně opřel do předsedy Milionu chvilek
Počet návštěv: 951

„Vatikán měl rytíře, havlosystém má Mináře.“ Analytik Kotrba se drsně opřel do předsedy Milionu chvilek

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Analytik Štěpán Kotrba na svých sociálních sítích okomentoval slova předsedy Milionu chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře o tom, že se nesnaží o revoluci, nýbrž údajně brání stávající politický systém. Analytik Štěpán Kotrba na svých sociálních sítích okomentoval slova předsedy Milionu chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře o tom, že se nesnaží o revoluci, nýbrž údajně brání stávající politický systém.

Minář v rozhovoru publikovaném na portálu Novinky prohlásil, že bude demonstrovat tak dlouho, „až bude naše demokracie zdravá, přinejmenším stabilizovaná“. Podle jeho slov prý „nebudou demonstrovat, když politici nebudou porušovat určitá pravidla“.

Předseda spolku Milion chvilek také prohlásil, že v současné době je zaměstnancem spolku. „Nejsem revolucionář. Od začátku lidem říkáme: Neděláme žádnou revoluci, naopak děláme antirevoluci, bráníme systém proti těm, kteří jej rozvracejí, a chceme, aby byl Babiš poražen ve volbách,“ cituje portál jeho slova.

Na rozhovor s Mikulášem Minářem zareagoval na svých sociálních sítích analytik Štěpán Kotrba. Mináře označil za „ko..ta“.

„To nemá chybu. Chápete, jak šílený musí být systém, který akceptuje takovýhohle ko..ta na to, aby ho chránil?“ ptá se analytik.

Dále přivedl příklad s katolickou církví, která měla na ochranu víry rytíře, a srovnal tuhle instituci se současným stavem v České republice.

„Vatikán měl na ochranu křesťanství rytíře... sluníčkářský havlosystém akceptoval Mináře,“ dodal Kotrba.

Demonstrace Milionu chvilek

Poslední demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii proběhla na Václavském náměstí v Praze v úterý 10. prosince. Policie tehdy informovala, že se na místě sešlo okolo 35 tisíc lidí, zatímco organizátoři hovořili až o 80 tisících účastníků.

Milion chvilek pro demokracii podle některých politiků a analytiků v minulosti zneužili odkaz 17. listopadu, když den před 30. výročím sametové revoluce zorganizovali velkou demonstraci na pražské Letné.  

Mezi jejich požadavky patří odchod premiéra Andreje Babiše z funkce, také odchod z funkce ministryně spravedlnosti Marie Benešové.

V minulosti se na spolek na svém Twitteru obrátil komentátor Jiří Pehe, který prohlásil, že demonstrace prováděné v tom stylu, jak je provádí Milion chvilek, nebudou pro odstranění Andreje Babiše stačit. Prohlásil, že je potřeba uplatnit scénáře podobné Hongkongu či Chile. Za tato slova na něho poslanec Lubomír Volný podal trestní oznámení se slovy, že Pehe podněcuje k násilí.

Na autora tohoto Tweetu jsem podal TO, pro podezření z podněcování k nenávisti a násilí. Autorem uvedené akce jsou synonymem pro používání násilí, včetně vraždění oponentů, k prosazení politických cílů. Akcemi, které dnes autor podněcuje, se dostal k moci Hitler, pane @JiriPehe https://t.co/O1i2uTdYYw

— Lubomír Volný (@lubomir_volny) December 3, 2019

„Vatikán měl rytíře, havlosystém má Mináře.“ Analytik Kotrba se drsně opřel do předsedy Milionu chvilek - Sputnik Česká republika

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.12.2019 21:39

Pehe si vždy rád bral za vzor zahraničí.V tomto případě skutečně vybízí k násilí a zřejmě zkouší,co všechno si bude moci dovolit v budoucnu.Je to příprava na násilnou změnu politického systému.Už nám Minář prozradil,kdo a jakým způsobem jeho a ty jejich "spolkové akce" financuje?


 
Ti

Ti "Člověci" si nedají pokoj

V minulém týdnu nás opět v Rusku svérázně „proslavila” organizace Člověk v tísni. Při vyhodnocování nedávno skončeného, všelidové hlasování o změnách ruské ústavy v Dumě, ruském parlamentu, dostal slovo i Předseda parlamentní komise pro zahraniční zásahy, Vasilij Piskarjev. A servítky si rozhodně nebral. Natvrdo vyjmenoval státy a organizace, které se pokoušely negativně zasahovat do průběhu hlasování a které během něj šířily protiruskou a rozkladnou propagandu. Včetně, bohužel, České republiky a Člověka v tísni

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že jsem ve svém článku omylem uvedl, že pomluvil Karla Gotta a že chtěl těžit z jeho smrti. Toto není pravda a tato slova patří Jaroslavu Hutkovi se kterým jsem Jarka nechtíc zaměnil. Vše o panu Hollanovi však v článku platí. Tato chyba jde na můj vrub, a jelikož se snažím žít a jednat čestně, tak se Jarkovi moc omlouvám. Svým dílem mi Jarek pomohl tuto mou chybu objevit a já mu děkuji. Upozorňuji čtenáře, že Jarek byl takový grand, že mě ani k narovnání této záležitosti nevyzval.                            Ještě jednou se Jarkovi omlouvám, ale také čtenářům a Ostravakum. Jsem to prostě vůl.
 
 
Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Ty nebolestnější události vám setrvávají v hlavě i se všemi  obrazy, které je doprovázely. Vracel jsem před sedmi lety v rychlíku Leo z Prahy do Ostravy a hleděl na televizní obrazovku, umístěnou na stěně vagónu metr nad mou hlavou - šly tam zrovna zprávy ČT – a hned ta první mi vyrazila dech z těla. Po pádu vlády Petra Nečase navrhuje ODS za premiérku Miroslavu Němcovou a její nejbližší usednutí do  premiérského křesla je prý už hotovou věcí.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...