• Čtvrtek, 23. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Zdeněk

„Vatikán měl rytíře, havlosystém má Mináře.“ Analytik Kotrba se drsně opřel do předsedy Milionu chvilek„Vatikán měl rytíře, havlosystém má Mináře.“ Analytik Kotrba se drsně opřel do předsedy Milionu chvilek
Počet návštěv: 634

„Vatikán měl rytíře, havlosystém má Mináře.“ Analytik Kotrba se drsně opřel do předsedy Milionu chvilek

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Analytik Štěpán Kotrba na svých sociálních sítích okomentoval slova předsedy Milionu chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře o tom, že se nesnaží o revoluci, nýbrž údajně brání stávající politický systém. Analytik Štěpán Kotrba na svých sociálních sítích okomentoval slova předsedy Milionu chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře o tom, že se nesnaží o revoluci, nýbrž údajně brání stávající politický systém.

Minář v rozhovoru publikovaném na portálu Novinky prohlásil, že bude demonstrovat tak dlouho, „až bude naše demokracie zdravá, přinejmenším stabilizovaná“. Podle jeho slov prý „nebudou demonstrovat, když politici nebudou porušovat určitá pravidla“.

Předseda spolku Milion chvilek také prohlásil, že v současné době je zaměstnancem spolku. „Nejsem revolucionář. Od začátku lidem říkáme: Neděláme žádnou revoluci, naopak děláme antirevoluci, bráníme systém proti těm, kteří jej rozvracejí, a chceme, aby byl Babiš poražen ve volbách,“ cituje portál jeho slova.

Na rozhovor s Mikulášem Minářem zareagoval na svých sociálních sítích analytik Štěpán Kotrba. Mináře označil za „ko..ta“.

„To nemá chybu. Chápete, jak šílený musí být systém, který akceptuje takovýhohle ko..ta na to, aby ho chránil?“ ptá se analytik.

Dále přivedl příklad s katolickou církví, která měla na ochranu víry rytíře, a srovnal tuhle instituci se současným stavem v České republice.

„Vatikán měl na ochranu křesťanství rytíře... sluníčkářský havlosystém akceptoval Mináře,“ dodal Kotrba.

Demonstrace Milionu chvilek

Poslední demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii proběhla na Václavském náměstí v Praze v úterý 10. prosince. Policie tehdy informovala, že se na místě sešlo okolo 35 tisíc lidí, zatímco organizátoři hovořili až o 80 tisících účastníků.

Milion chvilek pro demokracii podle některých politiků a analytiků v minulosti zneužili odkaz 17. listopadu, když den před 30. výročím sametové revoluce zorganizovali velkou demonstraci na pražské Letné.  

Mezi jejich požadavky patří odchod premiéra Andreje Babiše z funkce, také odchod z funkce ministryně spravedlnosti Marie Benešové.

V minulosti se na spolek na svém Twitteru obrátil komentátor Jiří Pehe, který prohlásil, že demonstrace prováděné v tom stylu, jak je provádí Milion chvilek, nebudou pro odstranění Andreje Babiše stačit. Prohlásil, že je potřeba uplatnit scénáře podobné Hongkongu či Chile. Za tato slova na něho poslanec Lubomír Volný podal trestní oznámení se slovy, že Pehe podněcuje k násilí.

Na autora tohoto Tweetu jsem podal TO, pro podezření z podněcování k nenávisti a násilí. Autorem uvedené akce jsou synonymem pro používání násilí, včetně vraždění oponentů, k prosazení politických cílů. Akcemi, které dnes autor podněcuje, se dostal k moci Hitler, pane @JiriPehe https://t.co/O1i2uTdYYw

— Lubomír Volný (@lubomir_volny) December 3, 2019

„Vatikán měl rytíře, havlosystém má Mináře.“ Analytik Kotrba se drsně opřel do předsedy Milionu chvilek - Sputnik Česká republika

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.12.2019 21:39

Pehe si vždy rád bral za vzor zahraničí.V tomto případě skutečně vybízí k násilí a zřejmě zkouší,co všechno si bude moci dovolit v budoucnu.Je to příprava na násilnou změnu politického systému.Už nám Minář prozradil,kdo a jakým způsobem jeho a ty jejich "spolkové akce" financuje?


 
Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy