• Úterý, 25. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Luboš Blaha na Slovensku bojuje proti Čaputové i za nás
Počet návštěv: 925

Luboš Blaha na Slovensku bojuje proti Čaputové i za nás

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Tak jako v Česku se nový monopol jediné pravdy – nové totality koncentruje kolem Chvilek pro demokracii, na Slovensku se koncentruje kolem myšlenkově v podstatě duté, ovšem správně liberálně demokraticky zanícené prezidentce Čaputové.

Ohledně Čaputové není sporu, že jí podporoval známý a přiznejme úspěšný rozněcovatel barevných revolucí, kdy v Česku kdysi podporoval a financoval Chartu 77 a hlavně Václava Havla a je hlavním mimovládním organizátorem tzv. „sametové revoluce“ s rozporuplnými důsledky, které všichni známe, na Ukrajině podporoval euromajdan, který byl proxyválkou Západu proti Putinově Rusku a skončil krutou občanskou válkou a logickým polorozpadem Ukrajiny, podněcovatel a donátorem arabského jara, které skončilo posléze v krvi a ještě hlubšími krizemi, než byly na počátku a mimo jiné i k polopuči na Slovensku, kde došlo k odstranění úspěšného premiéra Fica. Že naše chvilky, které už mají silný aparát a pod palcem Českou televizi a plnou podporu, jinak ovšem neschopné opozice jsou nepochybně podporovány stejným zdrojem je jasné.

V listopadu roce 1989 chtěla nesporně většina společnosti v Česku i na Slovensku změnu, byť si ji mnohý mohl představovat různě.

Přesto hlavním směrem oněch - řekněme revolučních - dnů kromě požadavku na svobodné volby byla i morální i demokratická metoda:

„Nejsme jako oni.“

Řečeno jednou větou: Minimálně zpočátku lidé bojovali proti „monopolu jedné pravdy“, „proti nové totalitě“, čili „za pluralitu myšlení“.

S jistými výhradami se minimálně prvních deset, možná dvacet let tato zásada prosazovala. Vznikaly pravicové i levicové politické subjekty, které více méně bojovali o své místo na politickém slunci.

Vše bylo téměř jasné, všichni byli plus minus na stejné lodi, podporovali či alespoň tolerovali euroatlantické struktury EU a NATO. Východoevropské země byly poslušné a ani je nenapadlo mít jiný názor než Brusel (EU+NATO), Berlín (Merkelová) a Paříž (měnící se a vůči Berlínu poslušní francouzští prezidenti)

A pak přišel obrovský dvojí náraz: euromajdan a zapojení EU do boje proti Rusku a možná ještě větší svévolná, nikým neodsouhlasená výzva Angely Merkelové k přijetí syrských uprchlíků (tak to nazývala). Že ne všichni z EU podporovali příklon k polofašistickému a nacionalistickému režimu na Ukrajině a hlavně, že vzrůstal odpor proti vítací politice, která přivedla do Evopy možná dva milióny migrantů včetně mnohých džihádistů, rozdělil myšlení a do popředí se drali novodobí určovatelé jediné pravdy – liberálové, vítající migranty a odsuzující ty, kdož je nechtěli, bojující proti Rusku a útočící na ty, kteří chtěli s Ruskem spolupracovat.

Na Slovensku je tento střet, jak jsem již naznačil velmi ostrý a pravicoví liberálové silně zakuklení (obdobně jako v Česku) na universitách a vědeckých pracovištích, v kulturních institucích, mezi umělci a převážnou částí novinářů se v poslední době projevil ve snaze Slovenské akademie věd odstranit ze svých řad možná i pro nás nejznámějšího protičaputovského rebela Luboše Blahu, a to nátlakem a vydíráním k dobrovolnému odchodu.

Za Luboše Blahu se postavili i čeští vědečtí i ostatní svobodomyslní lidé na čele možná s nejznámějším levicově orientovaným vědcem a bývalým úspěšným europoslancem prof. Janem Kellerem. Jako další výzvu na obranu Blahy spolupodepsali : Jan Kavan, politik a diplomat, doc. PhDr. Mira Nábělková, CSc., vysokoškolská učitelka, Stanislav Novotný, právník, Lenka Procházková, spisovatelka, PhDr. Josef Skála, CSc., žurnalista, Ing. Jaroslav Šulc, CSc., ekonom, JUDr. Jiří Vyvadil, advokát, PhDr. Zdeněk Zbořil, historik a politolog , doc. Petr Žantovský, Ph.D., mediální analytik.

Jen zdánlivě jde jen o Luboše Blahu. Čaputovou třískají naši čím dál tím fanatičtější chvilkaři, liberálové a jiní demokraté podporující například vybudování pomníku vlasovcům, dílčího vojenského útvaru coby součásti nacistického Wehrmachtu a SS v Řeporyjích.

Boj se zostřuje, na Slovensku i u nás.

Bděme!

 

 

Dokument

 

Prezídiu Slovenské akademie věd 15. 12. 2019

B r a t i s l a v a

K rukám pana předsedy Slovenskej akademie vied

Prof. RNDR. Pavola Šajgalíka, DrSc.

Vážený pane předsedo,

vážené dámy,

vážení pánové,

obracíme se na vás s veškerou úctou, abychom vám sdělili, že váš postup vůči přednímu politologovi SAV, poslanci NR SR a předsedovi výboru pro evropské záležitosti PhDr. Luboši Blahovi, PhD. vzbuzuje znepokojení i v řadách české intelektuální komunity.

Doktora Blahu známe jako autora originálních odborných studií opřených o úctyhodnou škálu literatury a pramenů. Řadu let je aktivním účastníkem vědeckého a politického dění i v naší zemi. Také zde si vydobyl nefalšovaný respekt a širokou popularitu právě tím, co zdobí skutečného vědce a politika - rozhodnou obhajobou veřejného zájmu proti každé svévoli "práva" silnějšího.

Nikdo nedokáže zpochybnit, že za pravdu a spravedlnost kříží kordy z ušlechtilých, a nikoli nízkých osobních pohnutek. Jistě i díky tomu patří k nejsledovanějším aktérům debat na sociálních sítích, aniž by disponoval nákladným aparátem a movitými mecenáši.

Dokážeme si představit, že odvaha doktora Blahy opřená o hlubokou erudici a komunikační šarm jeho názorové oponenty dráždí. To je v demokratické diskusi pochopitelné. To, že by kdy jednal v rozporu s etikou, je však tím posledním, co by mu bylo možno vytknout.

Obracíme se na vás s touto výzvou, neboť jsme přesvědčeni, že intelektuál významně přispívající k prestiži slovenské akademické obce i celé vaší země si nezaslouží ostrakizaci, nýbrž naši společnou podporu.

Jan Kavan, politik a diplomat

doc. PhDr. Mira Nábělková, CSc., vysokoškolská učitelka

Stanislav Novotný, právník

Lenka Procházková, spisovatelka

PhDr. Josef Skála, CSc., žurnalista

Ing. Jaroslav Šulc, CSc., ekonom

JUDr. Jiří Vyvadil, advokát

PhDr. Zdeněk Zbořil, historik a politolog

doc. Petr Žantovský, Ph.D., mediální analytik

Mluvčí signatářů:

Prof. PhDr. Jan Keller, CSc.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
peter matej

peter matej

17.12.2019 07:29

https://www.strana-smer.sk/index.php/aktuality/blogy/post/najstarsi-ideologicky-trik-liberalov


 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.12.2019 19:08

Bohužel,musím konstatovat,že podpora je jistě žádoucí,ale naprosto neúčinná.Nikdo nebude brát zřetel na ty,kdo odporují Sorosovi a jeho pohůnkům.Ti podporovatelé mají zabrány důležité funkce a v podstatě určují směřování politiky.Mohou si to dovolit právě kvůli tomu,že politici jsou rádi,že se s tím nemusí zabývat.V konečném důsledku to bude ve stylu "já jsem to nedělal",to ti druzí.Prosazovaný liberalismus nepodporuji a nemám rád zdejší rusofobii a prosazování migrace.A nemiluji ani anální amerikanismus.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

16.12.2019 16:40

Pane doktore, ja jsem liberal a jsem jak proti rusofobii tak proti masove imigraci. Mate pro to nejake vysvetleni?

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy