• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

Pirátský boj proti „autoritářským režimům“. Hon na čarodějnice či oprávněný strach ze zásahu do českých zájmůPirátský boj proti „autoritářským režimům“. Hon na čarodějnice či oprávněný strach ze zásahu do českých zájmů
Počet návštěv: 921

Pirátský boj proti „autoritářským režimům“. Hon na čarodějnice či oprávněný strach ze zásahu do českých zájmů

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura kritizoval poslance Pirátské strany z honu na čarodějnice. Zřízením vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny, která by se zabývala vyhodnocením vlivu „autoritářských režimů na vnitřní záležitosti českého politického systému“, prosazují zostřování „třídního boje“, říká politik.Předseda SPD Tomio Okamura kritizoval poslance Pirátské strany z honu na čarodějnice. Zřízením vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny, která by se zabývala vyhodnocením vlivu „autoritářských režimů na vnitřní záležitosti českého politického systému“, prosazují zostřování „třídního boje“, říká politik.

„Piráti jako správní neomarxisté prosazují zostřování ‚třídního boje‘ a hledání vnitřního i vnějšího nepřítele. Místo ‚amerického brouka‘ mandelinky bramborové nyní bojují s ‚čínskou chobotnicí‘ v Praze a chtějí zřízení vyšetřovací komise pro ‚vyhodnocení vlivu autoritářských režimů na vnitřní záležitosti českého politického systému‘. Připomíná to hon na čarodějnice, boj proti ‚židovskému spiknutí‘ a nový mccarthismus s hledáním nepřátelských špionů,“ napsal Okamura na Facebook.

Podle  SPD by Česká republika měla následovat vzoru bývalého francouzského prezidenta Charlese de Gaulla a prosazovat korektní vztahy se všemi sousedy a velmocemi včetně Ruska a Číny. Je to racionální postoj, říká Okamura s tím, že „nesmí být záminkou pro politickou perzekuci, špehování a šikanu“.

„Nepotřebujeme, aby nám tu znovu někdo poroučel, že musíme být s Evropskou unií a USA na věčné časy a nikdy jinak. Česká republika musí prosazovat svou suverénní zahraniční politiku, která bude výhodná pro naši zemi,“ uzavřel.

Strach z „autoritářských režimů“

V neděli během pořadu Otázky Václava Moravce šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek sdělil, že jeho strana hodlá oživit diskuse na zřízení vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny, která by se zabývala vyhodnocením vlivu „autoritářských režimů“ na vnitřní záležitosti českého politického systému. Grémium PS by mohlo návrh, který čtyři desítky poslanců podpořily již v roce 2018, řešit v úterý.

Iniciativa přichází poté, co zpravodajský server Aktuálně.cz napsal o úvěrové firmě Home Credit Petra Kellnera. Ta údajně najala PR agenturu C&B Reputation Management, která měla zlepšit obraz čínského komunistického režimu u české veřejnosti. Jednalo se o vytvoření sítě odborníků, novinářů a politiků, z nichž někteří ani nemuseli vědět, čeho jsou součástí.

„Rudá chobotnice z čínského Home Creditu si platí mediální agenturu, která prostřednictvím médií, zvlášť serveru Info.cz, útočí na kritiky," uvedl Michálek.

„Pokud zjistíte, že si rudá chobotnice z čínského Home Creditu platí mediální agenturu, která útočí na kritiky, a že za tím stojí nejbohatší člověk v tomto státě, který se tímto pokoutným způsobem za čínské peníze vměšuje do politiky, je to podle mě problém. Rozhodně bychom to neměli přehlížet. Protože pokud se situace zvrhne v to, že si zahraniční společnosti z totalitních států budou v ČR platit kampaně, je to velká hrozba. Budeme proto ve Sněmovně prosazovat zřízení vyšetřovací komise ohledně vlivu Číny a Ruska v ČR,“ sdělil.

Home Credit informace popírá

Společnost Home Credit zprávy o pokusech ovlivnit obraz Číny v Česku popřela.

„Kategoricky odmítáme tvrzení, že by Home Credit stál za vytvářením ‚tajných sítí‘ na ovlivňování veřejného mínění,“ napsal mluvčí Home Credit Milan Tománek.

Podle mluvčího společnosti materiály, které server Aktuálně.cz získal, jsou kradené a můžou být i pozměněné. Zároveň uznal, že Home Credit prostřednictvím PR agentury podporuje projekt Institutu pro současnou Čínu, tedy Sinoskop. Dodal však, že ukazuje objektivnější obraz Číny.

Informace serveru Aktuálně.cz okomentoval i ředitel PR agentury C&B Reputation Management Tomáš Sazima. Podle něj o manipulace veřejným míněním nešlo.

„Smyslem je moderovat debatu o Číně, vnášet do ní relevantní prvky. Aby se vyrovnala z extrému, který tady je. Protože to, co tu vůči Číně a její reputaci je, je humus,“ sdělil.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019121611113294-pozor-to-jsou-usa-bulharsky-exministr-o-navsteve-americanu-kdyz-k-nam-jedou-znamena-to-ze-neco/

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.12.2019 19:52

Pan Okamura sice hezky řeční,ale jeho partajníci jsou jiného názoru.To potvrdili při hlasování o politickou změnu historie.SPD je stejná,jako ostatní partaje a není schopna cokoliv změnit.Předseda nás krmí řečmi o nebezpečí od druhých a jeho partajníci občanům lžou,až se jim od huby práší.Hlasování europosranců SPD,hlavně pana Ivana Davida,napovědělo,že se SPD nedá věřit!


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy