• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Ideologie je zlo – modré, zelené i rudé…, jeden extrém plodí jiný extrém.
Počet návštěv: 2625

Ideologie je zlo – modré, zelené i rudé…, jeden extrém plodí jiný extrém.

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Ideologie jsou neschopny vzdát se svých bůžků. Jako odmítač všech ideologií mohu bojovat za sociální spravedlnost, a zároveň kritizovat Marxe a marxismus.

mohu být vlastencem, hájit naše tradiční hodnoty na našem území, ale zároveň vystupovat proti vnucování „bělošského konceptu“ lidských práv např. „nebělošské“ Číně, když si na chvíli vypůjčím neomarxistické výrazivo…, pokud Čína nebude naší zemi vnucovat pro změnu své politické koncepty.

Mohu říkat nahlas, že je třeba zohledňovat zásluhovost, že jistá nerovnost příjmů je oprávněná a nutná, pokud motivuje schopné lidi dělat něco, co by za plat nekvalifikovaného dělníka pravděpodobně nedělali, mohu konstatovat, že v takovém případě by na tom logicky tratili i poběratelé sociálních dávek, na něž by stát dusící motivaci schopných a talentovaných lidí zkrátka neměl…, ale nepotřebuji k tomu uctívat Adama Smithe a bůžka jménem volný trh.

Mohu volat po lepším životním prostředí, včetně úpravy zákonů a předpisů v tomto směru, ale nebudu zároveň papouškovat nesmysly, že „globální oteplování je špatně“, když je to naopak velmi prospěšné, na rozdíl od zahlcení odpadem či úbytku lesů a pralesů. Budu bojovat za to, aby nám imigranti a lidskoprávníci nenutili hidžáby ve školách, ale nemám potřebu nutit dejme tomu Írán, aby zakazoval tytéž hidžáby nebo jejich tradiční čádory, protože necítím „ideologickou nadřazenost“, jen bráním suverenitu vlastního národa na jeho právoplatném teritoriu.

Stejně tak budu hájit naše vepřové na školních obědech, ale nebudu vykřikovat, aby v Číně přestali jíst psy, je to jejich tradice, stejně jako to, že tady jíme prasata. Pokud bychom nutili Čínu, aby zakázala konzumaci psů, byli bychom jako islamisti, nutící evropské země zrušit podávání vepřového masa na školních obědech.

Sečteno a podtrženo: nic není černobílé, na vše se lze dívat z mnoha úhlů pohledu, leč ideologie množství „povolených úhlů pohledu“ výrazně snižuje…, a také – nečin jiným, co nechceš, aby jiní činili tobě.

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.12.2019 19:03

Problémem je,že tento stát není samostatný,ale je německá kolonie skrze členství ve čtvrté říši A.Hitlera.Z Brusele nám dodávají německé rozkazy a čeští vlezprdelníci je horlivě plní.Co chceme či nechceme je vlastně zcela jedno,neboť to nikoho z vedení státu nezajímá.Těm jde jen o vlastní prospěch!


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy