• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

„Šokující, propagace nenávistné ideologie.“ Okamura k rozhodnutí o islámském zahalování v českých školách
Počet návštěv: 824

„Šokující, propagace nenávistné ideologie.“ Okamura k rozhodnutí o islámském zahalování v českých školách

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura okomentoval rozhodnutí soudu ve věci islámského zahalování v českých školách a stanovisko ministerstva školství. Hovoří o nenávistné ideologii a islamizaci Česka.

„Je nepřijatelné, že ministerstvo školství podporuje islámské zahalování ve školách. Hnutí SPD považuje za šokující soudní rozhodnutí ve věci muslimského zahalování ve škole. Za naprosto nepřijatelné v této věci považujeme i souhlasné stanovisko ministerstva školství,“ napsal Okamura na svém Facebooku.

Podle jeho názoru je demonstrativní islámské zahalování demonstrací nenávistné ideologie

„Demonstrativní muslimské zahalování je v prvé řadě propagací nenávistné ideologie. Hnutí SPD již předložilo zákon, který propagaci takových ideologii zakazuje a také zákon zakazující muslimské zahalování. Zákony nám bohužel vláda nyní blokuje, ale naše hnutí bude trvat na jeho prosazení. Ministerstvo školství Roberta Plagy z ANO totiž ústy mluvčí MŠMT Anety Lednové sdělilo ČTK, že souhlasí s verdiktem Nejvyššího soudu, který rozhodl, že škola nemůže v teoretické výuce zakazovat nošení muslimského šátku,“ dodal předseda SPD.

Okamura se ve věci zastal ředitelky střední školy, okolo které skandál vypukl. Školy podle jeho názoru jsou veřejné a fungují na občanském principu.

„V tomto sporu se české soudy a státní orgány postavily plně na stranu postupné islamizace. Pokud je povinností školy respektovat náboženskou svobodu, tak je otázkou času, kdy výuka bude přerušována tehdy, kdy muslimští žáci budou klekat k modlitbám. Zákony nám bohužel vláda nyní blokuje, ale naše hnutí bude trvat na jejich prosazení,“ uzavřel svůj komentář předseda SPD.

Ovčáček o rozhodnutí Nejvyššího soudu

K rozhodnutí Nejvyššího soudu se na svých sociálních sítích vyjádřil i tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana. Ten poukázal na dvojí metr, kterým se měří křesťanské civilizaci a islámu.

„Civilizace, která utne vlastní kořeny, je odsouzena k postupnému a potupnému úpadku. ‪Urážky křesťanství, zneuctění Ježíše Krista, to je podle českých soudů v pořádku. ‪Zákaz nošení hidžábu ve škole je podle českých soudů netolerantní,“ napsal v příspěvku.

Ovčáček měl na mysli skutečnost, že Česko musí na základě rozhodnutí soudu akceptovat a tolerovat náboženský pluralismus, nesmí diskriminovat či naopak bezdůvodně zvýhodňovat některý z náboženských směrů.

Rovněž se v jeho statusu naráželo na to, že v listopadu Krajský soud v Brně rozhodl, že se dvě brněnská divadla nemusí omlouvat za uvedení kontroverzních her. Žalobu na divadla podal kardinál Dominik Duka spolu se svým právníkem Ronaldem Němcem. Byl tak potvrzen zamítavý rozsudek městského soudu.

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.12.2019 18:58

Islamizace země bude pokračovat.Negr,který znásilnil českou dívku,byl,dle rakouského vzoru,prohlášen za psychicky nemocného.Protože národ proti islamizaci nic nedělá,bude se jeho propagace a podpora dále zvyšovat.Tak přeji národu příjemné mlácení hlavou o zem.


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy