• Úterý, 25. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Liga proti bolševismu
Počet návštěv: 646

Liga proti bolševismu

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Místo tradičního vánočního „františka“ tu máme pořádný smrádek z Bruselu! Evropský parlament (EP) svým usnesením „o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy“, předepsal nový, tedy ten správný výklad dějin.

Tento dokument doputoval do jednotlivých parlamentů EU, ale tím hlavním předvánočním adresátem, byl parlament (Duma) Ruské federace. Cílem EP bylo pořádně vystrašit Putina. Po starostovi Novotném, další políček Putinovi….

Jistě jste zvědaví, jak bojovali naši zástupci v EP o tento výklad dějin. Co budeme v dějinách opravovat a co naopak nám v dějinách zůstane? Dobrá zpráva hned na úvod. Naši zástupci v Evropském parlamentě uspěli na zachování odkazu knížete Horymíra a jeho věrného Šemíka, také kněžna Libuše a Přemysl Oráč zůstávají součástí našich dějin. Potěšilo nás, že dle tohoto usnesení není nutno snímat z podstavce knížete Václava, ani Havlíčka, ani Jiráska, či Smetanu, …. Hrozba naopak visí nad Janem Žižkou a jeho husity. Mnohé názvy ulic se ale budou měnit…

Co musíme zejména opravit? Je to již 80 let, co téměř celá Evropa po boku Velkoněmecké říše „drtila“ bolševiky. Je třeba připomenout maďarské, rumunské, italské, finské, vlámské, valonské, albánské, španělské, chorvatské, estonské, lotyšské, slovenské jednotky a ještě další, co bojovaly na východě…. Slovenská armáda dokonce jako první již 1. září 1939 vyrazila proti Polsku. My Češi jsme dnes ve stínu jejich slavného „hrdinství“. Mnozí se ale snažili! Před 75 lety v „Čechách a na Moravě“ založili „Českou ligu proti bolševismu“, hrůzu bolševikům také naháněla jimi ustavená Svatováclavská rota cca o 60 mužích, …. Omlouváme se dnes dějinám, ale více mužů se tehdy nepřihlásilo.

Manipulace s dějinami, strašení rudým ďáblem u mnohých zabírá. Také Velkoněmecká říše bránila Evropu před rudým satanem. Jak to dopadlo, víme… Miliony zavražděných. Nacistické doupě nakonec vymetla Rudá armáda. Svět se jim poklonil. Miliony padlých rudoarmějců leží podél jejich cesty na Berlín, jen v Československu je jich pochováno na sto padesát tisíc, společně s nimi na té cestě umírali i naši hrdinové od Sokolova, Kyjeva, Bílé Cerekve… Dnes mnozí volají do boje proti „rudému nebezpečí“, jeden z nich, jakýsi pomatený starosta, dokonce vyrazil na multikáře s praporem v ruce a pohrozil válkou Rusku. Bylo z toho pořádné pozdvižení, snad ho na Nový rok pustí domů.

S přepisováním dějin máme své zkušenosti. Pamatujeme si, jak se vytrhávaly stránky z učebnic. Pamatujeme si, jak se kácely pomníky hrdinů, jak se účelově přepisovaly dějiny. Dnes lituji historiky, kteří budou dle bruselského usnesení přepisovat znovu naše dějiny a malým školáčkům upravovat učebnice dle usnesení EU. Jen aby nezapomněli školákům připomenout také statisíce oběti z Hirošimy, či z Nagasaki, miliony padlých ve Vietnamu i ty stovky zavražděných žen i dětí rolníků z vesnice My Lai, nebo z Iráku, Jugoslávie…

Otvírám okno, abych ten smrádek z Bruselu pořádně vyvětral…

Vážení a milí přátelé, nenechme se otrávit, pořádně doma větrejme! Přeji Vám hezké vánoční svátky, zejména zdraví a pohodu.

Přemysl Votava

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.12.2019 19:16

Já jsem z tohoto článku pochopil,že je proti přepisování historie.Rusko bylo součástí SSSR stejně,jako Ukrajina,Bělorusko a další.Pro mne to znamená jednu věc.Že se po mnoho staletí snaží Evropa a dnes i USA Rusko zlikvidovat.Nakonec jsou pro to důkazy.Lenin byl německý agent,který měl za úkol rozhodit Rusko kvůli první sv.válce,ale špatný je Rus.Stalin byl Gruzínec,který Lenina nechal otrávit,aby mohl zaujmout jeho místo.Ovšem špatný je Rus.Lenin i Stalin vytvářeli SSSR,ale špatný byl Rus.Po smrti Stalina nastoupila ukrajinská klika Chruščov a později Brežněv.Ale špatný byl Rus.A protože samostatné Rusko neexistovalo,když bylo součástí SSSR a přesto se stále říká Rusko!A pokud je mi známo z historie,tak Hitler skutečně vyhlašoval,že zachraňuje Evropu před rudým nebezpečím.A povedlo se mu to tak dokonale,že se sovětský styl rozšířil na polovinu Evropy.Nikde jsem si v článku nevšiml,že by pan Votava chválil socialismus a komunisty.Jen po pravdě popsal,že při osvobozování republiky padlo asi 150000 sovětských vojáků.A nebyli to jen Rusové,jak se to snaží dnes podávat.Jak napsal plakát holandský zemědělec.Německo porazila Rudá armáda a ne USA.Myslím,že pan Kavan se trochu mýlí!Nakonec už se na serveru Seznam.cz objevila zpráva,že Československo osvobodil ze západu střelený Patton,kterho musel držet nadřízený Eisenhower na krátkém vodítku.Předpokládám,že tento přpad není pro Vás to pravé ořechové,pane Kavane.Rusko totiž rudé už dávno není!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

19.12.2019 16:16

Pane Votava, Vy jste pro bolsevismus? Proc tedy nevstoupite do KSCM? Zda se Vam malo bolsevicka nebo budujete jakousi novou Narodni Frontu?

Rusofobove se snazi o polarizaci komunisti proti rusofobum. Mnozi jim skacou na lep a s komunisty se sbratruji. S komunisty spolupracovat nelze, protoze zenou vodu na mlyn rusofobu:

* Udrzuji posluchacstvo ve FALESNE identite Rusko = SSSR = komunismus.
* Lidi od sebe odpuzuji.
* Ty jejich absurdni, marxisticke fraze se nedaji poslouchat.
* Nereknou vam, ze Rusove trpeli pod bolseviky ze vsech narodu nejvic
* Znemoznuji identifikovat skutecneho puvodce soucasne situace - americke neocony.

Skoro v zadne jine evropske zemi komunisti jiz neexistuji. V Cesku, jak vidno, mame bolsevicke strany prinejmensim dve: KSCM a jakysi LEV 21.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy