• Středa, 11. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Dana

Vyslanci a kolonie Česko
Počet návštěv: 2403

Vyslanci a kolonie Česko

Jaroslav Fišer Článek od Jaroslav Fišer

Hraběcí rady, pokrytectví a nevhodnost. Tak by se dala nazvat iniciativa velvyslanců některých států, kteří vytváří propagandistické kampaně. Aneb - páníček cvičí svého mopslíka.  

Každý dobrý úmysl se musí nejdříve řádně zprznit, aby se relativizoval. Případně ho zneužít k tomu, aby se konečně těm buranům v Česku ukázalo, jak se dělá ta vyvolená společnost.

Prohlášení velvyslanců USA, Británie, Kanady, Norska a Jižní Koreje, které má na sociálních sítích vytvořit mohutnou tsunami k odstranění korupce v naší kotlině, je na první pohled srandovní. Ve skutečnosti je velmi urážlivé, a vyjadřuje to, jak na stát, kde jsou akreditováni k diplomatické činnosti, nahlížejí. Obzvláště, když se podíváme na jednotlivé státy, které zastupují. Nejlépe z toho vyjde asi Velká Británie, protože již nevlastní velké impérium, které by jí živilo za hubičku. I když i zde je pryč viktoriánská doba s minimálním státem, a neuplyne měsíc, kdy by se neobjevil nový článek o korupci - tu ve fotbale - onde o zneužívání veřejných peněz u poslanců. U asijských mravokárců je to ještě srandovnější - jen si vzpomeňme na korejské koncerny a arestované premiéry. Dobrák z Kanady s českými předky to má zase jisté - svoje řádky ve spise o Gripenech díky svému lobingu si může také vložit do svého bilančního portfolia. Naprosto farizejské je to u představitelů Norska, se kterými má zkušenost více států v Evropě. Při potírání rodičovské korupce zplodil takové zrůdné instituce, které rozhodně korupcí netrpí, jen beztrestně kradou děti a z rodičů dělají psychopaty. U představitele USA je to již pravidlem. Jeho příchod do Evropy, do té břečky za mořem, ukazuje od svého počátku, že přišel udělat pořádek. Jaksi zapomněl při svém moralizování, že jejich stát institucionalizoval korupci do skvělého povolání - lobingu. O tom, že jako z posledních států zrovnoprávnil ženy a barevné spoluobčany z civilizovaných států, nemluvě. Volat po transparentnosti u států, které na netransparentnosti mají založenu svoji vládu, je prostě drzé a hloupé. Míra drzosti a hlouposti se časem zvyšuje, když si napadený nechá nakládat a nebrání se.

Celkově tak protikorupční kvinteto těchto států ukazuje, že diplomacie, která má být jejich hlavní náplní, je jim k smíchu. Asi těžko by našemu velvyslanci v těchto státech vše podobné procházelo, kdyby činil podobné kroky. Volat USA k odpovědnosti za rasismus, nebo k omezení vývozu násilí do světa, může skončit pro hlasatele neslavně. Nebo začít kritizovat jejich držení zbraní násilníky, kteří pravidelně střílí ve školách nebo na ulici. Stejné je i začít kritizovat Barnevald v Norsku a označit jej za násilnickou organizaci s úchylnými představiteli, a vztáhnout to na celý stát. Každý si má zamést svůj bordel sám

Nejvíce tragické je, že někteří naši vrcholoví politici s takovými akcemi souhlasí a vítají je - místo toho, aby alespoň diplomaticky sklapli. U některých z nich to nepřekvapí - jsou již zpiti mocí z nedělních čajů na jejich ambasádách tak, že nepatřičnost tohoto přístupu diplomatů jim v ČR připadá normální. No, a u dalších přikyvovačů je to zpravidla nedůvěra ve svůj řitní svěrač.

Jaroslav Fišer
Vojenský veterán z Iráku a chemik,dříve pedagog,právník,nyní pracující důchodce,který se snaží pochopit filosofii lidstva, proč si lidé chtějí budovat cestu ke svému zničení.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Jak baron Prášil, pardon, ne šlechtic, nýbrž právě ten potulný žvanil Tomáš Etzler poskytl nedávno dlouhatánský rozhovor pro SeznamZprávy mimo jiné odpovídal na otázky. Čína, kam se podíváš. Česko už několik týdnů řeší spory s touto komunistickou zemí.

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Opět je v Polsku v prosinci 2019 další pozdvižení; přinesla ho kniha s názvem "Hledači židovského zlata", obraz svědectví o tom, jak lidé z obcí sousedících s vyhlazovacími tábory Belzec a Sobibor v Lublinském vojvodství na jihovýchodě Polska ještě i několik desetiletí po konci druhé světové války vykrádali masové hroby židovských obětí nacismu.

Poslední domácí zprávy