• Středa, 24. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Kristýna

Vyslanci a kolonie Česko
Počet návštěv: 2208

Vyslanci a kolonie Česko

Jaroslav Fišer Článek od Jaroslav Fišer

Hraběcí rady, pokrytectví a nevhodnost. Tak by se dala nazvat iniciativa velvyslanců některých států, kteří vytváří propagandistické kampaně. Aneb - páníček cvičí svého mopslíka.  

Každý dobrý úmysl se musí nejdříve řádně zprznit, aby se relativizoval. Případně ho zneužít k tomu, aby se konečně těm buranům v Česku ukázalo, jak se dělá ta vyvolená společnost.

Prohlášení velvyslanců USA, Británie, Kanady, Norska a Jižní Koreje, které má na sociálních sítích vytvořit mohutnou tsunami k odstranění korupce v naší kotlině, je na první pohled srandovní. Ve skutečnosti je velmi urážlivé, a vyjadřuje to, jak na stát, kde jsou akreditováni k diplomatické činnosti, nahlížejí. Obzvláště, když se podíváme na jednotlivé státy, které zastupují. Nejlépe z toho vyjde asi Velká Británie, protože již nevlastní velké impérium, které by jí živilo za hubičku. I když i zde je pryč viktoriánská doba s minimálním státem, a neuplyne měsíc, kdy by se neobjevil nový článek o korupci - tu ve fotbale - onde o zneužívání veřejných peněz u poslanců. U asijských mravokárců je to ještě srandovnější - jen si vzpomeňme na korejské koncerny a arestované premiéry. Dobrák z Kanady s českými předky to má zase jisté - svoje řádky ve spise o Gripenech díky svému lobingu si může také vložit do svého bilančního portfolia. Naprosto farizejské je to u představitelů Norska, se kterými má zkušenost více států v Evropě. Při potírání rodičovské korupce zplodil takové zrůdné instituce, které rozhodně korupcí netrpí, jen beztrestně kradou děti a z rodičů dělají psychopaty. U představitele USA je to již pravidlem. Jeho příchod do Evropy, do té břečky za mořem, ukazuje od svého počátku, že přišel udělat pořádek. Jaksi zapomněl při svém moralizování, že jejich stát institucionalizoval korupci do skvělého povolání - lobingu. O tom, že jako z posledních států zrovnoprávnil ženy a barevné spoluobčany z civilizovaných států, nemluvě. Volat po transparentnosti u států, které na netransparentnosti mají založenu svoji vládu, je prostě drzé a hloupé. Míra drzosti a hlouposti se časem zvyšuje, když si napadený nechá nakládat a nebrání se.

Celkově tak protikorupční kvinteto těchto států ukazuje, že diplomacie, která má být jejich hlavní náplní, je jim k smíchu. Asi těžko by našemu velvyslanci v těchto státech vše podobné procházelo, kdyby činil podobné kroky. Volat USA k odpovědnosti za rasismus, nebo k omezení vývozu násilí do světa, může skončit pro hlasatele neslavně. Nebo začít kritizovat jejich držení zbraní násilníky, kteří pravidelně střílí ve školách nebo na ulici. Stejné je i začít kritizovat Barnevald v Norsku a označit jej za násilnickou organizaci s úchylnými představiteli, a vztáhnout to na celý stát. Každý si má zamést svůj bordel sám

Nejvíce tragické je, že někteří naši vrcholoví politici s takovými akcemi souhlasí a vítají je - místo toho, aby alespoň diplomaticky sklapli. U některých z nich to nepřekvapí - jsou již zpiti mocí z nedělních čajů na jejich ambasádách tak, že nepatřičnost tohoto přístupu diplomatů jim v ČR připadá normální. No, a u dalších přikyvovačů je to zpravidla nedůvěra ve svůj řitní svěrač.

Jaroslav Fišer
Vojenský veterán z Iráku a chemik,dříve pedagog,právník,nyní pracující důchodce,který se snaží pochopit filosofii lidstva, proč si lidé chtějí budovat cestu ke svému zničení.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás

Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás "obohacují" prodejem drog a jinou kriminalitou v Praze ?

Slova „Turecké hospodářství”, bývala v našich končinách po dlouhou dobu termínem, vhodným k označení zmatků, neschopnosti a nekompetentnosti. Možná, že kdysi dávno i právem. Ale teď si naši rekreanti, na dovolené v tureckých turistických destinacích, často s překvapením protírají oči nad vyspělostí, funkčností a moderností místní techniky a infrastruktury. Alespoň tedy ve velkoměstech a na turisticky zajímavých místech.

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Ani jsem nepředpokládal, že tak brzy budu znovu reagovat na to, co se děje a hlavně bude dít nejen na Ukrajině, ale zřejmě i ve světě, který euromajdan vyvolal, podporoval a nyní přijde čas nést náklady svého neblahého jednání před pěti lety.

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Stejně jako je „vysazený“ pan Jan Hrušínský na osobu prezidenta Zemana, jsem zase já „vysazený“ na pana principála. Vadí mi totiž ta jeho neomalenost, drzost, bezohlednost a nenávist k člověku, který mu nic neudělal, nijak mu neuškodil, neublížil, jen se nemůže smířit se skutečností, že v přímé volbě porazil naději pražské kavárny, Karla Schwarzenberga. Proto také kde může do něj tu kopne, tu jej zesměšní, urazí, pomluví, nebo se o něm vyjádří způsobem, že z něj udělá ubožáka, neschopného vykonávat svou funkci prezidenta.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...