• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

„Máme právo na referendum o vystoupení z EU.“ Okamura odpověděl na Klausovo obvinění z dětinskosti
Počet návštěv: 700

„Máme právo na referendum o vystoupení z EU.“ Okamura odpověděl na Klausovo obvinění z dětinskosti

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil na své facebookové stránce záběr z úterního briefingu poslanců k jednání Sněmovny. Na něm vyjádřil podporu výsledkům parlamentních voleb ve Velké Británii, vyzýval k czexitu a pustil se do exprezidenta Václava Klause, který dříve řekl, že mluvit o vystoupení Česka z EU mohou jen nezodpovědní politici.

Tomio Okamura na briefingu prohlásil, že hnutí SPD považuje výsledek ve Velké Británii za druhé referendum o brexitu.

„Britové svými hlasy pro Konzervativní stranu Borise Johnsona dali jasně najevo, že si přejí brexit a že chtějí odejít z Evropské unie,“ pronesl.

Podle šéfa SPD tak naprosto zkrachovaly naděje všech globalistů. Ti měli dle Okamury doufat, že dojde ke zpochybnění brexitu. „Britové si zvolili svobodu a demokracii!“ prohlásil rázně předseda SPD.

Tomio Okamura na briefingu prohlásil, že hnutí SPD považuje výsledek ve Velké Británii za druhé referendum o brexitu. „Britové svými hlasy pro Konzervativní stranu Borise Johnsona dali jasně najevo, že si přejí brexit a že chtějí odejít z Evropské unie,“ pronesl.

Dále připomněl, že hnutí SPD byla a je jediná významná síla v České republice, která odchod Velké Británie z Evropské unie podporovala a věřila v jeho úspěch. „Ekonomický a politický krach současné Evropské unie je neodvratný. Hnutí SPD jasně říká: Česká republika na prvním místě. Máme právo na referendum o vystoupení z Evropské unie,“ oznámil.

Poté došlo také na bývalého českého prezidenta Václava Klause.

„Naše hnutí odmítá teze exprezidenta Klause, že chtít vystoupit z EU je dětinské. Takový postoj je politický oportunismus těch, kteří vždy zájmy země vymění za možnost vládnout pod kuratelou EU. Hnutí SPD není dětinské, stejně jako není dětinská Velká Británie. Je pevné a vytrvalé stejně jako Britové,“ uvedl Okamura.

Tím odkazoval na nedávné prohlášení bývalého prezidenta a garanta zahraničního programu Trikolóry Václava Klause, který na akci Euro Business Breakfast na začátku prosince prohlásil, že vystoupení České republiky z EU je v nejbližší době nepravděpodobné. Pro srovnání uvedl příklad Velké Británie, která podle něj v procesu svého odchodu z EU čelí všem možným překážkám.

„Vidíte, jak je mučena velká, mocná, ekonomicky silná, demokraticky staletí existující Velká Británie, jak je jí to vystoupení znemožňováno všemi možnými způsoby, a to ještě Británie má tu výhodu, že je to ostrov u Evropy, není v srdci Evropy. Jestli se jí to nemůže podařit, tak já myslím, že vystoupení (Česka) je dneska dětinský návrh, který může říkat pouze nezodpovědný člověk,“ sdělil Klaus.

Klaus si myslí, že kdyby czexit byl někým vnímán jako politický cíl, jeho realizace by potřebovala dvě či tři desetiletí, jako politický projekt pro nejbližší budoucnost není racionální.

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.12.2019 19:25

Není to nic divného.Byl to Klaus,kdo podával za ČR přihlášku do čtvrté říše a jeho pýcha nepřipustí,že udělal chybu.Nutno dodat,že v tu dobu byla EU něco úplně jiného,než se z ní stalo.V dnešní podobě je členství v EU brzdou rozvoje české ekonomiky.V tom má Okamura pravdu.Jen členové jeho partaje mají zřejmě jiné názory,podle hlasování v EP.


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy