• Pátek, 23. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Teodor

Na české pohádky nedám dopustit ani přes kritiku stoupenců tzv. korektností
Počet návštěv: 1248

Na české pohádky nedám dopustit ani přes kritiku stoupenců tzv. korektností

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Češi jsou prý jedinou zemí, kde dospělí o svátcích sledují pohádky. A zvlášť se jim líbí ty s tzv. genderově a politicky nekorektními stereotypy. To se ale zas nelíbí těm, co chtějí náš národ předělávat k obrazu své korektnosti.  

Takový pocit jsem měl, když jsem si na seznamzpravy.cz přečetl článek mého jmenovce Miloše Čermáka s názvem "Češi by se měli léčit ze závislosti na pohádkách", viz odkaz https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesi-by-se-meli-lecit-ze-zavislosti-na-pohadkach-85408

Článek se nejprve zabývá rozborem českého národa a jeho vztahem k pohádkám, který je dle autora asi nevhodný k tendencím, které jdou kolem nás. Článek obsahuje i kritiku klasických pohádek (Ošklivé káčátko, Šípková Růženka, Červená Karkulka, Sněhurka, Hloupý Honza a další. K tomu je přidána informace, že jedna hollywoodská celebrita se nechala slyšet, že její děti mají kvůli ošklivým stereotypům klasické pohádky zakázané. A na závěr je výzva, aby se tyto klasické pohádky přepsaly a přetočily. Když to shrnu, tak dle autora by se asi měl jak český národ, tak klasické pohádky změnit, neboť v současné době asi nejsme v souladu s tím "moderním", "progresivním" proudem. Bohužel jak je vidět, někteří lidé takto podivně uvažují.

A co na to říkám já, Libor Čermák? Vždy, když někdo chce měnit zavedená úspěšná literární díla ve smyslu nějaké korektnosti, tak mu chci dát tvrdě najevo, že s jeho názory zásadně nesouhlasím. I já jsem napsal několik pohádek a příběhů. Tady na blogu je většinou mám (viz Pohádka o zázračném betlému, Jak se planety učily bruslit, Jak inlajny chtěly být čisté, Pohádka o (ne)šťastné Třináctce, O Honzovi a říční víle Stříbravě, Pohádka o dračím stromu, Pohádka „O bílé paní Bradlecké“ a další mé dárky čtenářům, O zakleté králově a kouzelném amuletu, plus ještě několik seriálů. A už teď mám na zítřek, na Štědrý den v mém administrativním rozhraní připravenou další pohádku).

A myslíte si, že, kdyby v nich nějaký stoupenec té novodobé progresivní politické, genderové a další korektnosti našel něco, co je podle něj nekorektní stereotyp a vyzval mne k přepsání těchto mých příběhů, myslíte, že bych ho poslechl? To víte, že bych ho neposlechl! Moje příběhy jsou moje nápady a moje duševní vlastnictví. A jestli se to jemu nelíbí, tak ať si on napíše nějaký svůj dle jeho názoru korektní příběh. Ale mne ať nenutí do něčeho, s čím třeba ani politicky nesouhlasím.

Takže milí "progresivisti". Vezměte náš český národ takový, jaký je a nenuťte ho do věcí, které se mu nelíbí. Protože, když náš národ budete nutit do věcí, se kterými nesouhlasíme a které se nám nelíbí či dokonce příčí, tak nás určitě nepředěláte. Ale naopak se může stát, že naši lidi se otočí právě proti vám. Dělo se tak vždy, když nám něco někdo takto uměle podsouval. Tak to bylo za protektorátu, za komunistů, za "moderních progresivistů" z pražské kavárny a bude tomu tak i kdykoliv v budoucnosti.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.12.2019 18:58

Po přečtení článku Miloše Čermáka jsem si položil otázku,zda je opravdu takový blb,nebo zda to je ironie.To,co on dokáže smotat dohromady nedovedli ani bratři Grimmové či pan Andersen.Zkrátka bolševické rozumy se stále používají,jen nyní místo z Moskvy přicházejí ze západu.A dotyční ani neví,že používají blševický slovník a jejich myšlení!A to chtějí být elita.


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

24.12.2019 18:00

Spíše by se měl léčit ten Čermák a jemu podobní ! Tohle kádrování jsme zažili i před r.1989, naši předkové ve svých dobách.


 
Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Cítil jsem to od první hodiny, kdy se o Prymulově „zločinu“ začalo na ČT v pátek ráno hovořit. Ta kampaň byla totiž až moc spontánní a jednosměrná. Ministr zdravotnictví Prymula si šel do hospody bez roušky, bez roušky v té hospodě s ředitelem ostravské Fakultní nemocnice Havrlantem a poslancem hnutí ANO Faltýnkem o čemsi debatoval -  a bez roušky také nastupoval do auta, což je zanamenáno na fotu parapazziho z Blesku.

Vláda šíří paniku a chaos

Vláda šíří paniku a chaos

Přijatá opatření situaci nijak nezklidňují a to potřebujeme nejvíce. Vystrašení lidé zbytečně zatěžují zdravotnický systém a ten pak nemá dost kapacit na skutečně nemocné.

Poslední domácí zprávy