• Úterý, 25. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Liliana

„Pohádky“ České televize
Počet návštěv: 770

„Pohádky“ České televize

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Bylo, nebylo… České pohádky či báchorky mají staletou tradici již od doby Boženy Němcové, Karla J. Erbena. Děti i dospělí je zbožňovali, zejména v době, kdy televizní obrazovka nás ještě neznásilňovala. V českých pohádkách vždy vítězilo dobro nad zlem, dokonce i ten čert se polepšil, také samolibý král se nechal venkovskou babičkou poučit a z té pyšné princezny, co si vzala zahradníka, se stala moudrá královna.

Nad českou pohádkou si letos vzala patronát Česká televize, dostala na ně vydatný rozpočet, vybrala k tomu šikovné herce i vypravěče, kteří se nečervenají. Na těchto „pohádkách“ se nesmí šetřit. Národ musí být pohádkovými příběhy přímo ohromen, diváci pak nemohou strachy ani usnout.

Už se nestraší čertem, ani osmihlavou saní, ani vlkem, co sežral babičku…. Nový zloduch je ještě horší než ten čert. Nebo ta stohlavá saň. Celí vystrašení se dovídáme o nestvůře, která je domovem tam, kde za obzorem slunce vychází. Ta nestvůra, až přeleze ty sedmero hory, sedmero řeky, přijde k nám a všechno nám sebere, nikoho nevynechá. Ta nestvůra je zlá a nebezpečná. Nenechá se dokonce ani pohladit, či za uchem podrbat a diváci považte, je neslýchané, že ona to svoje doupě zuřivě brání, nikoho k sobě nechce pustit.

Však již v nedávné minulosti tu nestvůru chtěli mnozí zkrotit, západní rytíři jí několikráte šturmovali, z doupěte ji chtěli vyhnat, doupě pak vypálit, dokonce hladem jí mučili, přesto tu nestvůru do železné klece nedostali … Ona dokonce, když se probudila, drápy vytáhla, zuby vycenila a ty rytíře z celé Evropy hnala přes hory, doly, řeky až tam, kde slunce zapadá a z jejich moře se dokonce napila. Považte tu její drzost … Oni ji chtěli jenom pohladit a podrbat za ouškem a ona hned na ně tak zle vyskočila….

A tak se nedivme, že vystrašený Pepíček, žáček vedle od sousedů, má strach o svůj nový vánoční mobil, jeho sestřička Maruška o počítač, rodiče o hypotéku na 2+1, tatínek se strachuje o svou 10let ojetou škodovku, maminka zase o tu splátkovou pračku. Strach z té nestvůry obchází naše města i vesnice. Dokonce jeden poblázněný starosta vyhlásil té nestvůře válku, nabalil rukavice, kulicha, vaťák a vytáhl s otřískanou multikárou do boje.

Také za německé okupace se „pohádky“ staly součástí propagandy, také v době „poúnorové“ se těmto „pohádkám“ dařilo. Díky jim jsme plnili sklizeň brambor, chmele i cukrovky na 100%, někdy i více. Většina z nás, ale brala tyto mediální „pohádky“ jako propagační lež. Měli jsme svůj mozek a ten jsme používali.

Někdo moudrý kdysi dávno řekl : „není uměním vyhnat medvěda z doupěte, problémem je, dostat ho tam zpět “. A o tom je!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.12.2019 19:52

Blbost českého národa je nekonečná.Tak si musí svůj osud vyžrat až do hořkého konce.A bát se budou někoho jiného.Zase na povel z ciziny?


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

27.12.2019 15:55

Takova silena rusofobie jako dnes v Cesku nikdy neexistovala. Ani po 68 ani po 89. Rusove jako jediny narod byvaleho SSSR jsou obvinovani z toho, co Stalin napachal. Je to liceno jako by Rusove jednomyslne cinili ta rozhodnuti. Ukrajinci, Kazasi, Gruzinci nic. Jenom Rusove nesou kolektivni vinu. Kdyby se divaci CT nad tim 10 s zamysleli, tak jim ta absurdnost bude zrejma.

Cesko je prospikovane neocony rizenym neziskovakmii a organizacemi, napr Aspen Institute, NED (http://zvedavec.org/komentare/2019/12/8133-nac-ceka-prezident-zeman.htm). V cele NED (National Endowment for Democracy) je neocon Carl Gershman. Narod je brainwashovany Sorosovskymi medii, napr. Ceskou Televizi. Vsechny tyto instituce stvou proti Rusku, zasevaji chaos a nesvar. Zenou nas do valky proti Rusku jako ovce na porazku.

Michal Semin to popsal takto:
„Během let jsem s určitou nervozitou začal sledovat, jak se stupňují požadavky amerických sponzorů, abychom podporovali to či ono, a u některých z těch sponzorů se začalo ukazovat, že jsou napojeni na tajné služby a mají další skryté zájmy v rámci působení ve střední Evropě,“
https://voxpopuliblog.cz/hlasy-volajicich-na-pousti/

Komunisti maji stejnou agendu jako rusofobove. Znovu a znovu utvrzuji posluchacstvvo ve FALESNE identite Rusko = SSSR = komunismus.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy