• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Fischerovou jistě milovali havlisti, ale většinová populace z ní trpěla
Počet návštěv: 1415

Fischerovou jistě milovali havlisti, ale většinová populace z ní trpěla

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

26. prosince jsem napsal drobnou a stručnou poznámku následujícího znění: Táňa Fischerová zemřela? Bylo to klasicky nenávistná havlistka, která příspívala k rozdělení společnosti. Co si nalhávat... Nikdy nemohu litovat odchodu toho, kdo roznášel jen zlo a navíc se tvářil jako láska a pravda.

Onoho dne jsem už neviděl důvod se na fb podívat. Až druhý den ráno zřejmě trochu netrpělivě mi napsal Jan Wróbel, zda pročítám komenty ke svému statusu.

Jan Wróbel je manager sociální sítí Pirátské strany a jistě jsem jeden z těch, koho musí nenávidět. Nevím, kdo to zorganizoval, ale aby na timeline osoby, o kterou nikdy nepožádali o přátelství najednou naskočilo v minutových intervalech cca 1500 cizích osob se zpravidla jednovětovými sděleními typu : Jsi hovado jako Zeman, je mi z Tebe hnusně zmrde, oba dva jste idioti a tak to šlo pořád dokola není prostě normální. Je to zorganizované.

Objevily se i sms zprávy a tefonáty. No Piráti se prostě snažili…

Jedna postava se dokonce vydávala za příbuzného. Nejdřív slušně a později už přirozeně sprostě s oslovením ty bolševická špíno sdělila, že zná mou adresu do bytu i do kanceláře a že si mě najde... A že v pondělí dostanu obálku se zeleným pruhem. Jo asi se budu muset obrátit na policii.

Žijeme v zemi, kde slavný a dříve všeobecně oblíbený režisér (i mnou) veřejně prohlašuje, že přestal věřit v Boha, protože prezident republiky náhle vypadá dobře. Ale to nikomu z havlistů nevadí.

Já jsem určitě Táně Fischerové nikdy nepřál smrt, zejména když jsem jí v posledních dvou letech zcela vypustil z předmětu mého zájmu.

Že ovšem ona podobně jako herci, zpěváci vystupujících protizemanovských a protibabišovských estrádách vyvolávají doslova nechutné výlevy, je v pořádku.

I ona trvale nenávistně štvala proti prezidentovi a premiérovi. Prezidenta označovala za nemocného a zákeřného a tuším, označovala ho za loutku a agenta Ruska a hovořila o úpadku společnosti, pokud by prezidenta znovu Češi zvolili.

Samozřejmě, že takové názory může vyslovovat, ale odpovídají přesně těm názorům, které dnes neustále šíří havlisté, chvilkaři a pravicová opozice, pro které, je v podstatě většina společnosti nenávidí a pro které nikdy v nejbližší době nemohou v této zemi vládnout.

Co je na tom divného?

Kdyby se zítra něco stalo Minářovi, tak přirozeně pro onu menší havlistickou část obyvatelstva to bude tragédie a ve stejném duchu budou znít i mainstreamoví novináři, ale většina společnosti si logicky oddechne a bude se radovat. To psychické utrpení a hlavně díky masáži ČT s tím spojené musí většina společnosti bezmocně přijímat a Minář kouká z každého rohu.

Vždy záleží na míře. Mé hodnocení paní Fischerové bylo stručné věcné a klidné. Ani jedno vulgární slovo. Důstojnost.

Když si člověk vzpomene na nechutné a sprosté komentáře Rejžků, Justů ale i nevkusné srovnání předsedy Ústavního soudu velikosti Vlasty Chramostové s údajnou malostí jinak jednoho z největších Čechů posledních 60 let, tedy Gotta, tak se musím divit, kde vůbec berou havlisti tu drzost vytýkat nám obyčejným lidem, že si tu a tam také něco řekneme, co si myslíme.

A snad na závěr, jaké jsou mé osobní důvody zásadního odmítání havlismu, jako jednostranné a zhoubné a netolerantní ideologie…

Ve Wikipedii je havlismus definován následovně:

Havlismus je specifická ideologie, která je nejblíže levicovému vizionářství, jehož hlavním představitelem je Václav Havel. Snaží se ve jménu dobra pro všechny potlačit demokratické principy. Není schopen vytvářet politicky programovou pestrost či jakoukoliv alternativu. Standardní demokratické mechanismy nejsou důležité, politické strany nejsou nezbytné a vše může mít v rukou aktivismus občanské společnosti v zájmu vize budoucího světa pro všechny.

Jedná se spíše o ideologii nepracujících sociálních skupin , které cítí právo žít na úkor ostatních. Ztotožňují se s myšlenkou, že jejich posláním je převychovat ostatní a ukazovat jim cestu ke správnému životu, kde se lidé dělí a pracují i pro ty, kteří mají méně prostředků než ostatní.

Výraz samotný je neutrální, ale spíše se používá pro negativní vyjádření Havlovy ideologie. Vychází z toho, že Václav Havel zneužíval ideály, kterými se celý život zaštiťoval a to hlavně za užití laciných manipulací.

Slyšeli jste slovo boží… Dokonalé…

Tato obecná charakteristika přesně dopadá právě na Táňu Fischerovou.

A nezlobte se, ale já havlismus pokládám za nebezpečný…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.12.2019 19:35

Mne Fischerová rozesmála,když vyhlásila kandidaturu na prezidenta.Na ten nápad jsem jí napsal nelichotivý mail,který samozřejmě ,zůstal bez odpovědi.Naši předkové měli jedno trefné přísloví.Ševče,drž se svého kopyta.Jen českým komediantům to nějak nedochází!Pokud by se něco stalo Minářovi či Pohlovi Benjaminu,tak to půjde kolem mne bez povšimnutí.


 

30.12.2019 12:09

Tady bych Vás pane doktore trochu opravil. Stalo-li by se něco nehezkého nějakému Minářovi, dovolím si tvrdit, že naprostá většina společnosti to přejde bez povšimnutí, bez nějakých oddechů či radostí. V úvodu hodnotíte práci Pirátů - to bude asi ta digitalizace státní správy. Vidíte a Babiš je napadá, že nic nedělají. No a ohledně kejklířů, ano Chramostová je pro ně nesmírně důležitá. Tzv. herci si kdysi tajně po bytech protestovali a hráli divadlo. Vlastička je pak všechny práskla na STB, do toho trochu přibržděná komunistka Jiřinka Šiklovic prohlásí - kdo to nezažil nepochopí. No a Vlastička, když to prasne, se přizná a je u našich komediantů velká, ale opravdu velká úmělkyně. Určitě jim to pomáhá. Zrovna tak jako pomáhá naší žumpě Ferda Peroutkovic. Napíše o Hitlerovi, že je génius a když mu to chudákovi fouklo z druhý strany, tak zase zoval géniem Lenina. Tak má asi vypadat moderní novinařina. A jede se dál, až se práší za kočárem. Pro obě sorty vejlupků.


 
dědek Josef

dědek Josef

30.12.2019 09:44

Hezky napsáno,držím palce v boji s havlmeny.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...