• Neděle, 24. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Milena

Citáty, ohlasy a komentáře... (prosinec)
Počet návštěv: 1775

Citáty, ohlasy a komentáře... (prosinec)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Největší umění člověka je umět žít. Většina lidí totiž jen existuje... (Zdeňka Chromíková)

Jak poznáte levicově liberální novináře?

Při pouhém zaslechnutí slov Čína a Rusko propadají panice a před očima mají konec světa, zatímco při slovech USA a EU jim vlhnou trenky a kalhotky (abychom byli genderově vyvážení a objektivní).

 

Jak vnímáte adopci dětí homosexuálními páry?

Když lidé vidí dva chlapy s kočárkem, vědí, že to jsou zloději kovů.” (Krystyna Pawlowiczová, nová soudkyně polského ústavního soudu)

 

Rusko uvedlo do plného provozu novou superdálnici Moskva – Petrohrad.

Magistrálu dlouhou 684 km postavili za 7 let, tj. cca 100 km ročně. Jak rychle stavíme MY?

 

Pokrok nezastavíš!

Za socialismu jen ti nejodvážnější fotografové fotili akty. Dnes studentky běžně točí porno nebo si přivydělávají prostitucí...

 

Ze zpráv: Umělá inteligence bude časem vybavena i emocemi jako je strach, radost nebo lítost.

Upozornění: Nepřetěžujte před vánocemi svůj kuchyňský robot. Mohl by z přemíry práce v předvánočním shonu dostat deprese...

 

Jak požádat k 1. lednu o zvýšení platu:

Šéfe, jsem nucen vás požádat o zvýšení platu. Už mě kontaktovaly tři firmy.“

Fakt? A které?“

Elektrárny, vodárny a plynárny...“

 

Z policejního protokolu:

Výpověď teroristy zadrženého v pražském supermarketu při krádeži dvou rohlíků a láhve Coca-coly:

Česká republika je strašná země. Přijel jsem, abych ničil lidi výbušninami, znásilňoval ženy a vnášel chaos. Ale hned první den mi na nádraží ukradli batoh s výbušninami, v metru mě zmlátila banda cikánů a taxikář mě okradl o všechny peníze. Teď nemám nic. Mám hlad, chci domů a nemám na cestu. Please, help me...“

 

Kdeže loňské sněhy jsou.

Angela Merkel se nechala slyšet, že NATO je nyní pro nás důležitější než v časech studené války. Čili v době, kdy kapitalismus je i v Rusku, jsme na tom prý hůř, než když proti sobě stály dvě znepřátelené ideologie a dva vojenské bloky.

Jo, to musely být časy, když ještě existovala Varšavská smlouva! Protože teď jsou USA na své spojence jako psi a zadarmo nic nedají…“ (Tereza Spencerová)

 

Pražská výzva k informační odpovědnosti aneb 7 Pragováků žádá americký Kongres o bratrskou pomoc.

Sociální sítě slouží k šíření dezinformací a ruské a čínské propagandy. Provozují je americké firmy – Google, Facebook, Twitter a další. Vážení kongresmani, zastavte zneužívání západních technologií nedemokratickými hráči.“

 

Helena Langšádlová (TOP09), Jan Lipavský (Piráti), Jaroslav Bžoch (ANO), Pavel Žáček (ODS), Ondřej Veselý (ČSSD), Jan Bartošek (KDU-ČSL) a Jan Farský (STAN).

 

Nejvyšší soud ČR rozhodl, že muslimští azylanti a strpěnci mohou v českých školách a školkách nosit hidžáby, burky, kaftany, fezy, čádory, jarmulky a jakékoliv jiné oděvy, jsou-li součástí náboženských tradic, zvyků a obyčejů daného etnika!

Komentář:

Začíná to šátkem, bude to pokračovat požadavky na halal stravu ve školních jídelnách, potom požadavky na segregaci dívek od chlapců ve školách… a už to pojede.

 

Zajímavost ze světa techniky:

První mobilní telefon nepochází z USA, od Motoroly, ale ze SSSR. Autorem prvního mobilního telefonu na světě je sovětský profesor Státní technické univerzity v Moskvě N. E. Baumana, Leonid Ivanovič Kuprijanovič (1929 – 1994). První zveřejnění o mobilním telefonu je z roku 1955 v časopise Radio, číslo 2. První prezentace mobilního telefonu (model LK-1, patent číslo 115494 ze dne 4.11.1957) byla v roce 1957. Pro zajímavost uvádím, že sovětský mobilní telefon v roce 1958 vážil 500 gr, další telefon ze SSSR z roku 1961 již pouhých 70 gr, a první americký mobilní telefon Motoroly z roku 1983 TAC 8000X vážil 783 gr. (Jan Campbell)

 

K auditu EU a obnovenému trestnímu stíhání A. Babiše:

Manžel předsedkyně EK pan dr. Heiko von der Leyen dostává ročně na provoz a výzkum ve svém soukromém ústavu a nemocnici, tedy soukromé firmě, od EU asi 3,5 mil. eur a nikoho to nevzrušuje...“ (Zdeněk Zbořil, politolog)

 

Kam jsme došli::

Pavel Novotný, osoba židovského původu a t.č. starosta Prahy - Řeporyjí, nechá postavit památník vlastizrádcům a esesákům!

 

Jak ČT pomáhá lidem:

"Česká televize zničila mindráky mé dcery, která nebývala vždy sebevědomá, ale když vidí televizní redaktorky, jak vypadají, jak se tváří a co si o sobě myslí, už se nebojí chodit na zábavy!" (N.N.)

 

Podle časopisu Time byla letos osobností roku zvolena mladá švédská ekoaktivistka Greta Thunbergová.

Časopis Times má v této oblasti dávnou tradici a bez jakékoli ironie bych chtěl připomenout, že v roce 1938 vyhlásil osobností roku Adolfa Hitlera.“ (Miloš Zeman, český prezident)

 

Severní Korea otestovala novou raketu.

Zničím nejen Ameriku, ale i Evropu,“ vykřikoval Kim radostně do po úspěšném testu. A z Berlína se ozvalo: „Pozdě, chlapče, pozdě...“

 

Pátá kolona se rozjíždí naplno:

Kdyby tady těch 2,5 milionu československých občanů německé národnosti zůstalo, komunisti by v roce 1946 nevyhráli volby a pro možnosti bolševického puče by to byla sebevražda. Každý máme, holt, jiné priority.“ (Miroslav Kalousek k odsunu Němců po 2. sv. Válce).

Kalouskovi a pražské kavárně se stýská po henleinovcích, ordnerech a protektorátu. Po věznici v Ruzyni, výsleších na gestapu a sekyrárně na Pankráci. Kdo chce kam, pomozme mu tam, ale zbytek republiky vynechte!

 

V prosinci 1989 přijela na zámek Sychrov Margueritte Rohanová-Kotulinský, dcera Alaina Rohana, který vlastnil Sychrov do r. 1945 (byl mu zabaven na základě Benešových dekretů).

Při loučení Margueritte s K. Schwarzenbergem se kněžna naléhavě dožadovala na Schwarzenbergovi, aby nezapomněl na RESTITUCE. Schwarzenbergova odpověď byla šokující:

MARGUERITTO, BUĎTE TRPĚLIVÁ. PŘIŠLA DOBA, VE KTEROU JSME VŮBEC NEDOUFALI. UTEČE PÁR LET, LIDÉ TADY BUDOU MÍT PROBLÉM SE NAŽRAT A PAK JIM BUDE JEDNO, CO SE KOMU VRÁTÍ.“

 

 

K účasti opozičních politiků na demonstraci 1 000 000 čeho?:

TOP 0,9, Piráti, ODS, STAN a KDU-ČSL je hezká skupinka – taková moderní, protinárodní, eurohujerská Národní fronta. Tu voliči jistě ocení.“ (Jaroslav Foldyna, poslanec za ČSSD)

 

Oblast mezi Gdaňskou a Puckou zátokou poblíž měst Gdyně a Gdaňsk ohrožuje obrovská ekologická skládka. Nachází se na ploše zhruba jednoho čtverečního kilometru. Na dně Baltského moře jsou nejen toxické chemikálie, stovky korodujících vraků lodí, které mají plné nádrže paliva, ale také chemické bojové zbraně z 2. světové války.

Polský Nejvyšší kontrolní úřad varuje před nepředstavitelnou katastrofou.

Tak co Děti Země, Hnutí Duha a milcové Grety – co s tím budte dělat??? (A nevymlouvejte se, že to není u nás, baltické sardinky v polské konzervě se prodávají ve všech supermarketech...)

 

Jak se máme v EU: 40 % mladých lidí do 34 let nemá trvalé pracovní poměry a pracují pouze příležitostně.

 

Víte, co je to maximální chudoba?

Když najdete v prázdné špajzce oběšenou myš!

 

Přání mainstreamovým novinářům do r. 2020:

I když sebelíp zaléváš lež, pravdu z ní nevypěstuješ.“ (Jan Campbell)

 

Ženy udrží jen dvě tajemství: svou váhu a svůj věk!

 

Jak hodnotíte uplynulý rok 2019? Svět se zbláznil...

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.12.2019 17:39

Tak už to ve světě chodí,blbost odkvete a přinese plody.Co jste si vycinkali,to také máte!


 
Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by nás otočil zpátky ke svobodě. Je lepší si to přiznat a zařídit se podle toho.

Spontánní demonstrace za osvobození Navalného v režii ambasády USA v Moskvě

Spontánní demonstrace za osvobození Navalného v režii ambasády USA v Moskvě

Lze si představit, co by se mohlo stát, kdyby ruské velvyslanectví ve Washingtonu zveřejnilo mapu protestních tras vyznačující, že hlavním bodem bude Kapitol. „Taková směrnice by vedla ke globální hysterii americké politiky, včetně protiruských sloganů, hrozby sankcí a vyhoštění ruských diplomatů,“ uvedla dnes ve svém prohlášení mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Protože přesně to udělalo velvyslanectví USA v Moskvě, které oznámilo dobu a místa demonstrací za propuštění Alexeje Navalného ještě předtím, než je oznámil jeho štáb

        Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Nejsem sice příznivcem nějakého násilí, ale po pravdě řečeno, když je zlost, není ctnost. Platí to tak v běžném životě, ale i v politice. Spousta lidí, ale i politiků si o poslance Volného otřelo hubu. Já to neudělám. Spíše jeho postup kvituji, neboť všechny ty šlejšky, co mají plnou hubu demokracie a slibů si do vlastní huby ani nevidí. Možná byste řekli, že flákanec není také demokratický, ale jeho užitím lze jisté formy demokracie dosáhnout-alespoň dočasně. Co však tady žvaním o demokracii??? K té máme ještě hodně daleko všude na světě.                                                                                       

Poslední domácí zprávy

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...