• Úterý, 25. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Sulejmání taky četl básně…
Počet návštěv: 723

Sulejmání taky četl básně…

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Zabití jednoho z nejvlivnějších představitelů Íránu Kásima Sulejmáního rozpoutalo na sociálních sítích vášně. Lidé se přou o to, jestli aktivita USA a prezidenta Trumpa měla smysl nebo ne.

Mě se také lidé ptají, co si o tom myslím. A já věru úplně nevím. Nehodlám se stavět ani na jednu stranu sporu. Svět není černobílý, i kdyby se o tom lidé na internetu přesvědčovali do nekonečna. Opravdu je nutné k takové záležitosti zaujmout nějaké definitivní stanovisko? Teď hned a za každou cenu?

Situace okolo islámských zemí je nepřehledná a pozice a vliv USA pod prezidentem Trumpem také. Nemusíme se během chvilky rozhodnout, jakým praporem budeme mávat na které barikádě. Někdy je lepší mlčet a pozorovat. A to přesně já dělám. Čtu si různé analýzy, sleduju kdo se jak vyjadřuje a postupně si skládám obrázek sama za sebe.

A jisté jsou za mě jen dvě věci:

1. Každý představitel fanatického islámského režimu je zloduch. Neexistuje lepší a horší islám, protože islám je vždy nebezpečný. Je mi jedno, na jaké straně zabitý generál bojoval. Je to představitel islámu a to je naprosto zásadní. Stačí se podívat na dění v Iránu po jeho zabití. – demonstranti, kteří fanaticky vykřikují hesla, jen ilustrují nebezpečí jakéhokoliv islámu kdekoliv.

2. Izrael bojuje proti rozpínavému a fanatickému islámu. Jistě má i svoje další zájmy, ale je jednoznačné, že hlavním jejich zájmem je držet islám na uzdě a to je prostě rozumné a rozhodně to podporuji.

Podle dvou výše uvedených bodů se dá celkem dobře orientovat i v té současné motanici.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.01.2020 18:53


 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.01.2020 18:52

Příspěvek níže asi bude pro paní Hrindovou nestravitelný.Vždyť svatým židům bylo vždy ubližováno,jak se nás snaží mnozí přesvědčit.Ani za stav na Blízkém východě zas až tak nemohou oni,ale dementní Angličané.Ti přece nakreslili hranice bez uvažování.Stejně postupovali při určování hranic mezi Indií a Pákistánem.Zkrátka vzali tužku a pravítko a nakreslili hranice.Vůbec je nenapadlo,kdo tam žije a zda se budou mezi sebou snášet.Tak nakreslili hranice i na Blízkém východě.Jejich inteligence se na nic lepšího nikdy nezmohla.A je pravdou,že sebevražedné atentátníky začali používat židé a od nich to převzali muslimové.USA vytvořily Izrael jako stát v OSN a bránily vzniku palestinského státu.Tím si připravili půdu pro nynější působení v místě.Britové se stali americkou kolonií(vztahy se převrátily) a bezpodmínečně podporovali americkou politiku,včetně vymyšlených důvodů k válce.Blair to dobře věděl a dnes už jenom chrání svoji pověst mizerného premiéra.Stále se omílá jomkipurská válka,ale o zbabělém útoku Izraele pod vedením Goldy Meierové v roce 1967 se mlčí.A když se našel rozumný izraelský politik,tak ho sami židé zavraždili!


 

09.01.2020 14:34

Váž.p.Hrindová!
Možno vám k tomu,aby ste sa lepšie zorientovali pomôže pripomenutie si niekoľkých faktov.
1 - BV nepoznal terorizmus,kým ho tam nazavliekli teroristi bojujúci za vytvorenie Izraela združení v teroristických organizáciách ako boli Hagana,Irgun alebo Stern.Práve od nich prevzali metódy teroru Palestínčania vytláčaní z územia,ktoré im bolo pridelené v r.1948 pri vzniku štátu Izrael a ktoré bolo uznané aj OSN.Svedčí o tom niekoľko rezolúcií BR OSN,ktoré Izrael odmietol akceptovať.
2 - islam začal byť "rozpínavý"a"fanatický" až po vzniku Islamského štátu,na vytvorení ktorého sa mierou vrchovatou podieľali USA a Británia,čo verejne v TV CNN priznal v r-2015 aj bývalý ministerský predseda VB Tony Blair.Je možné povedať,že islam sme začali v Európe považovať za "rozpínavý"a"fanatický"až po podivnom páde budov WTC v r-2001v dôsledku ktorého došlo k invázii USA do Afganistanu,Iráku,Líbye a Sýrie.
3 - ak si na časovej osi zoradíte všetky udalosti,ktorými prešiel Blízky východ od konca druhej sv.vojny a prestanete si pliesť následky s príčinami,tak všeličo bude jasnejšie aj vám.
Súhlasím,že radikálny islam je hrozbou!Súhlasím,že západokresťanská civilizácia je vo vojne práve s týmto radikálnym a fanatickým islamom.Súhlasím aj s tým,čo napísal S.Huntington vo svojej "Vojne civilizácií!"No nesúhlasím,s tým,ako nás hádžu západoeurópski lídri napospas radikálnemu islamu,ktorý sa zradikalizoval práve vďaka nim(podpora migrácie).A ako človek s istými morálnymi zásadami,budem vždy tvrdo odsudzovať sprostú vraždu spáchanú agresorom.A nemusí to byť len Saddám Hussain,Muamar Kaddáfí,Solejmání alebo ktokoľvek,kto stojí na čele suverénneho štátu a odmieta sa podriadiť agresorovi.Proti tomu,čo G.Bush jr.formuloval v r.2004 takto : cit." Spojené štáty zavedú demokraciu všade tam,kde to budú z hľadiska svojich strategických záujmov považovať za potrebné a to aj ozbrojenou silou a za cenu porušenia medzinárodného práva!"kon.cit.K tomu sa hádam už nedá doložiť nič lebo uvedený výrok eufemisticky,ale presne definuje "štátny teror praktizovaný USA.Inak tomu nie je ani v prípade Iránu,ktorý sa hádam najviac previnil tým,že odmieta nadvládu USA a hlavne odmieta obchodovanie americkým "petrodolárom".
Solejmání bol Iránec a hodnotiť, súdiť a prípadne aj odsúdiť na smrť ho má iránsky ľud a nie predstaviteľ cudzieho štátu a ešte k tomu z pozície sily!


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy