• Pátek, 24. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Milena

Filip Rožánek: Soud nařídil České televizi smazat z webu pět let staré reportáže o CS fondech
Počet návštěv: 598

Filip Rožánek: Soud nařídil České televizi smazat z webu pět let staré reportáže o CS fondech

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Z webu České televize na příkaz soudu zmizí reportáže z roku 2015, ve kterých se stanice věnovala finančníkovi Pavlu Tykačovi a tunelování CS fondů. O pravomocném rozsudku Městského soudu v Praze informovala agentura ČTK. 

Televize musí odstranit reportáž Davida Havlíka „Stíny minulosti Pavla Tykače“, odvysílanou v září 2015 v pořadu Reportéři ČT a dále část příspěvku z Událostí, který se týkal zastavení trestního stíhání Pavla Tykače v prosinci 2015. Finančníkovou rolí v transakcích kolem CS Fondů se v minulosti zabývala policie, státní zastupitelství jeho stíhání zastavilo. Za vytunelování fondů byli odsouzeni čtyři jiní lidé.

Podle soudu byl příspěvek v Reportérech ČT tendenční, ignoroval presumpci neviny a na diváka působil tak, že se Pavel Tykač na vytunelování CS fondů podílel. Za příspěvek v Událostech se má televize Pavlu Tykačovi omluvit.

Česká televize u soudu namítala, že finančníkovi nabízela prostor k vyjádření. Soud podle ní přehlédl obrazovou složku reportáží nebo použití archivních záběrů.

https://www.lupa.cz/aktuality/soud-naridil-ceske-televizi-smazat-z-webu-pet-let-stare-reportaze-o-cs-fondech/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.01.2020 19:03

Aspoň Dvořák vidí,že není všemocný a že na každého nemůže kydat hromady hnoje,jak je ve zpravodajství ČT zvykem a vydávat to za vyvážené zprávy.Ta jejich propaganda ovšem nikomu nevadí a má státní i justiční podporu.


 
Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy