• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

Filip Rožánek: Soud nařídil České televizi smazat z webu pět let staré reportáže o CS fondech
Počet návštěv: 881

Filip Rožánek: Soud nařídil České televizi smazat z webu pět let staré reportáže o CS fondech

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Z webu České televize na příkaz soudu zmizí reportáže z roku 2015, ve kterých se stanice věnovala finančníkovi Pavlu Tykačovi a tunelování CS fondů. O pravomocném rozsudku Městského soudu v Praze informovala agentura ČTK. 

Televize musí odstranit reportáž Davida Havlíka „Stíny minulosti Pavla Tykače“, odvysílanou v září 2015 v pořadu Reportéři ČT a dále část příspěvku z Událostí, který se týkal zastavení trestního stíhání Pavla Tykače v prosinci 2015. Finančníkovou rolí v transakcích kolem CS Fondů se v minulosti zabývala policie, státní zastupitelství jeho stíhání zastavilo. Za vytunelování fondů byli odsouzeni čtyři jiní lidé.

Podle soudu byl příspěvek v Reportérech ČT tendenční, ignoroval presumpci neviny a na diváka působil tak, že se Pavel Tykač na vytunelování CS fondů podílel. Za příspěvek v Událostech se má televize Pavlu Tykačovi omluvit.

Česká televize u soudu namítala, že finančníkovi nabízela prostor k vyjádření. Soud podle ní přehlédl obrazovou složku reportáží nebo použití archivních záběrů.

https://www.lupa.cz/aktuality/soud-naridil-ceske-televizi-smazat-z-webu-pet-let-stare-reportaze-o-cs-fondech/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.01.2020 19:03

Aspoň Dvořák vidí,že není všemocný a že na každého nemůže kydat hromady hnoje,jak je ve zpravodajství ČT zvykem a vydávat to za vyvážené zprávy.Ta jejich propaganda ovšem nikomu nevadí a má státní i justiční podporu.


 
Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...