• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

Signatáři Manifestu jednali v Praze
Počet návštěv: 836

Signatáři Manifestu jednali v Praze

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

O ochraně lidských práv a svobod v České republice. O zřízení jednotlivých sekcí poškozených občanů státem. O nutnosti nápravy systému vymahatelnosti práva a spravedlnosti. O zapojení široké veřejnosti do nápravy. O státním zastupitelství a zneužívání moci.

Dne 10. 1. 2020 proběhlo v Praze zasedání signatářů Manifestu – občanů poškozených státem a doposud mlčící většiny za účasti pozvaných hostů. Manifest byl vydán 17. listopadu 2019 a průběžné informace můžete nalézt na www.manifestiav.cz

Zasedání signatářů a jejich hostů zahájila mluvčí Manifestu Alena Vitásková a mimo jiné sdělila: „ Institut Aleny Vitáskové se dlouhodobě zabývá ochranou lidských práv a svobod a situaci v České republice máme velmi dobře zmapovanou. Vznik Manifestu byl logickým vyústěním naší dosavadní činnosti. O založení Manifestu – občanů poškozených státem jsme informovali prezidenta republiky Miloše Zemana, dále připravujeme informaci pro premiéra, ministryni spravedlnosti, parlament a senát. Budeme informovat další organizace, politické strany, jak v tuzemsku, tak zahraničí. Odmítáme, aby si státní zástupci vytvářeli nezákonně „nějakou“ neústavní moc ve státě a tyranizovali národ. My všichni chceme žít a pracovat v naší vlasti bez strachu z policie, justice, u které každý slušný občan hledá ochranu před bezprávím. V mnoha případech je opak pravdou a vymahatelnost práva a spravedlnosti je pro mnohé občany nedostupná,“ uvedla Alena Vitásková.

Po té vystoupil mluvčí Radim Prus, signatáři a hosté a projednali tíživou situaci v oblasti vymahatelnosti práva a spravedlnosti v České republice, poškozování lidských práv a svobod. Každý z přítomných informoval o dnes již systému porušování vymahatelnosti práva, který je vytvářen mimo jiné státním zastupitelstvím v čele s NSZ Pavlem Zemanem.

  Nečinnost některých státních zástupců je vedena snahou nestíhat některé skutečné trestné činy. Jejich zametání „pod koberec“ a skrývání se pod „můj právní názor, tak jsem to vyhodnotil“ bez jakékoliv opory v zákoně a bez jakéhokoliv jejich postihu za škody tím způsobené.

 Mnohdy neuznávají názor soudu a do nekonečna podávají odvolání, či dokonce opovrhují rozsudkem vyneseným soudním senátem. Čímž zaměstnávají a paralyzují činnost soudu.

 V některých případech prokazatelně vytvářejí falešné důkazy, účelově překrucují fakta, manipulují se znaleckými posudky v neprospěch obviněného, důkazy obviněných nevyhodnocují a dokonce odmítají soudu předložit, přestože je v přípravném řízení mají k dispozici

 Tím vším dochází k demotivaci slušných, poctivých a pracovitých státních zástupců, kteří mají zájem svoji práci odvádět ve veřejném zájmu, v zájmu státu. Signatáři Manifestu – občanů poškozených státem se shodli, že přes osobní trauma z této tíživé situace, budou zastupovat OBČANSKOU VEŘEJNOST a zasazovat se o:

 nápravu systému, zákonů a ochranu lidských práv a svobod

 zajištění vymahatelnosti práva a spravedlnosti pro všechny občany naší vlasti, a to bez rozdílu

 nápravu státního zastupitelství za účasti občanské veřejnosti

 řádné odškodnění občanů poškozených státem

K dosažení cílů byly definovány oblasti, ve kterých k poškození občanů dochází, nebo mohlo dojít a to v úmyslné kriminalizaci nevinných lidí, aby se skutečný zločin mohl zakrýt. Nebo při nezákonnostech kolem bydlení, bytů, exekuci, insolvencí atd. Vyzýváme občany, kteří byli poškozeni, PŘIDEJTE SE K NÁM. Zřídili jsme speciální oblasti.

 Oběti české justice

 Rodiny obětí české justice 3

 Policisté, vojáci, státní zástupci, soudci, kteří byli kriminalizováni, či jinak vyřazeni ze své profese, protože vadili zločineckému syndikátu

 Oběti v oblasti bydlení – nezákonná privatizace bytového fondu, podvody developeru

 Politici – kriminalizování z důvodu jejich likvidace z veřejného života, protože vadili zločineckému syndikátu

 Občané poškození na zdraví - které nechce nebo jen nedostatečně stát odškodnil, či jinak zanedbal ochranu lidských práv a svobod

 Podnikatelé, živnostníci – z různých důvodů poškozeni státem, např. v oblasti legislativy, vykonstruovaných insolvenčních řízeních, nedostatečná ochrana tuzemských investorů

 Občané poškození ve vykonstruovaných exekucích

 Ostatní občané poškozeni státem

Budeme bojovat za vymahatelnost práva a spravedlnosti, za ochranu lidských práv a svobod. S Vaší podporou to zvládneme.

To vám slibuji.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV

Mluvčí Manifestu – občanů poškozených státem

V Praze dne 11. 1. 2020

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

13.01.2020 20:20

Zvyšování důchodů přináší problémy pro lidi v podnájmu. Mému kolegovi (pracujícímu důchodci) zvýšili po prvním přidání k důchodu nájem o 1.000.-Kč. měsíčně. K Novému roku dostal navýšený výměr nájmu o 1.600.-Kč. Platí dnes 10.600.- měsíčně za malou garzonku v okrajové čtvrti Prahy. Zbytková část na obživu je stále menší.Pokud by přestal pracovat, zbyly by mu po navýšení důchodů necelé tři tisíce. Takových lidí jsou spousty. Nestěžují si, nemají na to sílu. Kdo nemá sociální cítění, jejich problémy nevnímá. ....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.01.2020 21:47

Zákony tvoří posranci a přizvukují svinátoři.Tam to všechno začíná.Tito lidé totiž ničemu nerozumí a jakýkoliv zákon přijmou,tak se musí ihned změnit,je to naprosto k ničemu.A právě v připomínkovém řízení se k tomu nalepí různé změny,které pak umožňují orgánům činným v trestním řízení si vykládat tyto "zákony" podle své potřeby.Tu zamete něco pod koberec PČR,jindy zase zkorumpovaní státní zástupci(i do toho názvuHavel zasahoval) a posléze ti nejviditelnější,soudci.A protože výklad každého paskvilu,který z parlamentu vyjde,si může každý vykládat svým vlastním způspbem,docházíme ve finále k těm prapodivným rozhodnutí těchto orgánů.Takže začátek je v parlamentu a to mají možnost občané ovlivnit.Ty ostatní už ovlivnit nemohou.Jaké posrance si zvolí,takové mají a takové nesmyslné "zákony" se uplatňují v praxi.Zákon má být jasný a zároveň by měl obsahovat i represe při prohřešcích proti nim.


 
Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...