• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

               Dívali jste se v neděli na okurku Moravce a bláboly Hamáčka, Rakušana a Pekarové??? Krásně ukázali, co žere národ a jak je hloupý.
Počet návštěv: 4879

Dívali jste se v neděli na okurku Moravce a bláboly Hamáčka, Rakušana a Pekarové??? Krásně ukázali, co žere národ a jak je hloupý.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Ona televizní debata skutečně stála za to. Adrenalin mi stoupal rychle vzhůru až do stavu, kdy už jsem chtěl mezi ty čtyři lháře hodit cihlu. Raději jsem tedy televizi vypnul a na druhou hodinu jsem se raději už nedíval. Musím šetřit své zdraví a bohužel takoví lidé, jako jsou shora jmenovaní mi nestojí za další infarkt. Je mi však líto, že občané vůbec nechápou, co je to za pakáž, přičemž ti lidé ze svého přispívají tomu šmejdu na jejich královské platy.

       Co mě tak rozlítilo??? Víte, docela mě iritují ony neustálé debaty okolo nutnosti důchodové reformy a strašení, že na důchody za pár let nebudou peníze. Nikdo ze jmenovaných si však netroufl se alespoň otřít o zásadní fakta a říci trochu pravdy. Ono je jednodušší všechno strkat na Babiše. Je to sice primitivní, ale velmi účinné a lidé hloupí tomu věří. Babiš však není tím, kdož by mohl věci měnit zásadním způsobem. Tak nějak jste asi zapomněli, že už nemáme socialismus a že Babiš je vlastně jen figurkou na šachovém poli, hájící zájmy určité struktury nebo chcete-li zájmové skupiny lidí. Babiš není hybatelem dějin! Tím musí být občané-národ. Problém netkví v Babišovi, ale v politickém a ekonomickém systému a spoléhat v tomto směru na demokracii, je doslova směšné, když ji v podstatě nemáme. Jenomže lidé tomu ve své naivitě věří a to je chyba. Vraťme se ale k těm hrozbám, že na důchody nebude.
 
       Ono vážení na důchody bude, ale částka potřebná k důstojnému dožití důchodce třeba nebude odpovídat realitě. To se tu rýsuje. Není však pravda, že tuto záležitost by vyřešila důchodová reforma. To jsou kecy, které vám mají zamáznout hubu a prakticky zakrýt skutečné příčiny a viníky tohoto stavu. Píšu viníky, protože za celým problémem jsou skryti lidé, na které si lze snadno ukázat prstem. Ti lidé mají jména a chodí mezi vámi, ale vy - lidé bohužel nechápete, že jejich chování před vámi, je jen takové gesto a přitom se vám ve svém nitru smějí, protože jste natolik naivní, že je u voleb opět zvolíte. Vědí, že máte strach a proto je nebudete hnát k odpovědnosti. Přitom je jasné, kdo po roce 1989 pokládal základy nového ekonomického a politického systému. Bohužel to byli i sami komunisté, kteří chtěli konečně užít své nachrmolené majetečky a to bez strachu ze stranické kritiky.
 
       V čem je tedy zásadní problém??? Ten tkví ve špatném ekonomickém systému, který je napojen na systém politický. Toto spojení vylučuje i třeba náznak demokracie. Problém je nízká cena práce v naší zemi a tím v přímé úměrnosti i zásadním způsobem podhodnocené mzdy ve srovnání s Německem, Rakouskem, či Anglií. Lidé tedy málo vydělávají a tedy i málo odvádějí do sociálního systému. Malé výdělky znamenají i omezenou možnost státu zvyšovat daně. Jenže ono tak snadno na mzdách přidávat nejde. Zde tkví potíž v tom, že naše ekonomika generuje příliš málo zboží s vyšší přidanou hodnotou-tedy finálních výrobků. Zde se nám odráží zcela cílené ničení ekonomiky po roce 89 a prodej našich Českých podniků do zahraničních rukou. To, co bylo zásadní bylo zničeno a vy sami dobře víte kým. Například fabriky Liaz, Praga, Poldi, Eska, Velamos, Technolen, Orgalen, Tiba, Hedva, Jawa, Zetor, Avia a desítky dalších. Jiné podniky jsou v zahraničních rukách a tedy zisky putují také za hranice a nezůstávají v republice. To jsou vážení biliony korun a ty prostě chybí a chybět budou. To samé platí i o oněch slavných hypermarketech a bankách. Všechny zisky mizí ven z republiky. Mnozí lidé se ptají, jak to ti komunisté dělali. No přeci tak, že práce a hodnoty vygenerované pracujícími zůstávali v republice-nic víc. Navíc systém si to kdysi hlídal, ale dnes se hlídá co??? Tak akorát obyčejní lidé a malí živnostníci. Na ty velké už si státní aparát netroufne a to nemluvím o zahraničních společnostech.
 
      Je nesporné, že klíčovými viníky rozbití našeho hospodářství byli a jsou lidé napojení na zemřelého Václava Havla, lidé z bývalého OF, ODS a ČSSD, lidé napojení na Chartu 77 a Sudetoněmecký landsmanchaft a bohužel i někteří bývalí komunisté.
 
      Vás však jistě zajímá, co s tím. Jak to řešit. Bude to těžké, ale jde to a to za předpokladu, že lidé pochopí zvrácenost současného systému a ekonomiky. Stávkami a protesty na veřejnosti je nutno začít, ale ruku v ruce s tím musí jít i ono pohnání viníků k zodpovědnosti a zavřít je basy, majetky jim zabavit a přejít na formu vládnutí lidovou demokracií. Reforma ekonomického systému bude bolestná, ale je nutností navrátit klíčové segmenty ekonomiky do státních rukou-voda, nerostné suroviny, zbrojovky, rafinerie atd. Je tu však vážení jedna velká hrozba a tou je možnost vojenské intervence ze zahraničí, neb ČR má v Evropě geograficky významnou pozici, která je pro NATO velmi důležitá. Jinak je ČR pro svět nezajímavá.
 
Ram
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Ladislav Šimko

Ladislav Šimko

15.01.2020 10:17

Opravdu pĕkný článek. Mně z duše.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.01.2020 19:08

Základní chyba se stala za Klausovy vlády,která rozkradla penzijní fond ve výši 50 miliard Kč s poznámkou,že si ty peníze půjčuje.Jen dle svého odesáckého zvyku je nějak "zapomněli" vrátit.Od té doby také všechny vlády mluví o potřebě důchodové reformy.Až ji konečně udělají,tak budou občané zase čučet,co se jim stalo a pak skloní hlavu a budou nadávat jen po straně.Koho si volí do parlamentu,ten řídí běh této společnosti.Většina lidí volí podle partají a ty si zařídily,že občané mohou kandidovat pouze na partajních kandidátkách.A o tom,kdo se tam dostane,rozhoduje partajní vedení.Kromě toho nenávidím bolestná ekonomická reforma.Za těch třicet let od převratu se dala udělat už dávno a dnes by se měla jen korigovat podle stávající situace.Ono se prokázalo,že Klausova teorie o soukromých výrobních prostředcích je poněkud mylná.Zvláště v případě,že se dotyční učí být bohatí!Takže nejsou peníze na nic potřebného,jen na nepotřebné neziskovky a parazitující politické partaje.Takže bolestné je pouze rozhodování českých voličů!


 
Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...