• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Proč ta štvanice?
Počet návštěv: 1003

Proč ta štvanice?

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

„Dostaňte ho živého nebo mrtvého… “, tak (asi) zní ten příkaz! Začal hon na JUDr. Stanislava Křečka. Hvězdná pěchota vyrazila do boje, cílem není pravdu hledat, cílem je uštvat, otrávit člověka…

S polnicí nenávisti stovky honců vyrazily, jen místo zvěře začal hon na člověka. Neberou ohledy na nic. Pátrají v knihovnách, v archivech, vyrazili i na vesnické půdy, sklepy i staré truhly přehrabat, pod podlahu se podívat, stará vysvědčení zkontrolovat, školní brašnu nevynechat. Něco se přece musí z minulosti člověka vyšťourat!  Hledat, hledat, člověka přidusit, nenechat na pokoji. Mnozí naši dědové, otcové, mohou o tom vyprávět. Smutné příběhy. Však i to jméno Křeček, jim zní tak podivně, až podezřele.

JUDr. Stanislav Křeček, není tím zajícem, který se po prvním výstřelu dá na bezhlavý útěk, ve svém životě vyzkoušel mnohé, dokonce i hornické povolání.   Byl statečný v době, kdy mnozí  o statečnosti jen mluvili. Stál v popředí událostí listopadu 1989. Je také spoluautorem „Prohlášení Československé strany socialistické“,  které, jako první v médiích zvedlo ze židle český a slovenský národ. Stál také u prvního dialogu mezi odstupující mocí a tou novou nastupující…  Byl jedním z řečníků na balkonu Melantrichu. Ptám se vás „hvězdná pěchoto“, je  toho opravdu málo?  Tak ještě přidám pro ty mladé, víte o tom, že je celoživotním skautem a  nositelem nejvyššího skautského vyznamenání ?

JUDr. Stanislav Křeček po několik volebních období byl poslancem Parlamentu ČR. Je jedním z mála, který získal ve volbách několikrát důvěru voličů. Voliči mu věřili. Posledních sedm let byl zástupcem Anny Šabatové ve funkci Veřejného ochránce práv. I tehdy prošel bedlivým zrakem mnohých „kádrováků“. Jeho zkušenost a odbornost dala této instituci vážnost. Ptám se vás, je to plus, nebo je to mínus?  Je toho málo?  

Kolik asi telefonátů, kolik asi pichlavých dotazů dostává dnes od těch „spravedlivých“? Kolik z nich se vydalo na cestu této trapné štvanice. Nechci soudit, chci jen pravdu. Občas se s ním potkám na Vinohradech, někdy máme stejnou cestu tramvají. Pozdravíme se, vyměníme si pár slov. Z toho setkání mám vždy dobrý pocit. Vážím si jeho odbornosti, je to člověk na svém místě!    

JUDr. Stanislav Křeček ve svých 81letech, kdy mnozí politici píší paměti, nebo vypráví pohádky dětem, chce pomoci dnešní churavějící společnosti. Dovolíme mu to. Nebo bude uštván? 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.01.2020 18:54

Novodobí demokratičtí komunisté z demagobloku a neziskovek aspoň mají co dělat.Zatím jediné,co dokázali,bylo bezvýznamné žvanění o h---ě.A bez toho žvanění bude lépe.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...