• Úterý, 18. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Gizela

Diskriminace, která je ve veřejnoprávních médiích povolena
Počet návštěv: 637

Diskriminace, která je ve veřejnoprávních médiích povolena

Petr Hannig Článek od Petr Hannig

Naše média velice bojovně reagují na někoho, kdo diskriminuje byť jen slovy cokoliv. Ovšem pokud se jedná o věk, stávají diskriminátory samotná média.

Slyšel jsem mnoho interview s nominantem prezidenta Miloše Zemana na funkci ombudsmana JUDr. Stanislavem Křečkem. Téměř vždy se jednalo ne o schopnosti doktora Křečka vykonávat tuto funkci, ale útočilo se na jeho věk. Mezi řádky ovšem musím sdělit, že věk nikdy médiím nevadil u Karla Schwarzenberga (snad až nyní, kdy se překvapivě postavil proti útoku USA na iránského generála a jeho zavraždění na cizím území).

Čili věk se též se stává přitěžujícím faktorem ve spojitosti s tím, když příslušně médii hodnocený člověk nejedná ve s hodě s tím, co hlásá hojně citovaný Deník N (Zajímalo by mě, kolik výtisku se ho prodá na stáncích. Nikdy jsem ho nikoho neviděl číst ani kupovat). Deník N je zajímavým fenoménem. Kdo jej financuje? Neustále se vymezuje proti demokraticky zvolené vládě a demokraticky zvolenému prezidentovi. Citují jej veřejnoprávní média daleko víc než jiné noviny. Rozpoutal, pro něj, vítěznou akci proti Heleně Válkové. Jeho redaktorka fackuje na veřejnosti redaktora z jiného média a nic se neděje. Nikdo nepodává trestní oznámení. Všichni se Deníku N bojí. Co to je za médium? Kdo za ním stojí?

Stanislav Křeček v interview „20 minut s…“ na stanici Radiožurnál s klidem oponoval bojovnému redaktorovi, který mu vyčítal odlišný postoj od ombudsmanky Šabatové v otázkách ombudsmankou nastražené romské uchazečky o nájem bytu v akci proti realitní agentuře, která plnila požadavek majitele bytu na typ nájemníka, vyčítal mu též jeho postoj v kauze muslimského šátku ve zdravotní škole, která měla a snad i má ve svém řádu, že pokrývka hlavy na vyučování nepatří.

Stanislav Křeček se rozčilil pouze, když mu reaktor (který ho neustále přerušoval) vmetl do tváře, že Deník N má výpověď někoho anonymního (snad zaměstnankyně úřadu), že Křeček nedodržoval pracovní dobu. To považoval za nehoráznou lež, navíc, když jak ombudsmanka, tak její zástupce nemají pracovní dobu situovanou pouze do příslušné kanceláře.

Ovšem hlavním motem bylo, nejste už na to příliš starý. To, že Křeček zná problematiku a jako právník přesně ví, jaká je úloha tohoto úřadu, nebylo pro moderátora důležité. Pouze věk.

A nebylo to pouze v tomto případě. Věk hraje úlohu ve všech mediálních výstupech (a samozřejmě muslimský šátek). A ani bych nemusel moc fantazírovat, že také to, že jej navrhl prezident Zeman.

Najednou není důležité to, že Stanislav Křeček nebyl, pokud vím, nikdy v KSČ (alespoň jsem to nikde nevyčetl – i když v tomto ohledu to nemám jak ověřit), v mládí byl aktivním skautem a práva vystudoval až po převratu, pro roce 1989. Má prostě názory, které spíše hájí problémy týkající se většinové společnosti, při respektu k menšinám. Prostě jedná ve shodě se zdravým rozumem.

Obávám se, že je všeobecná snaha, aby se stal ombudsmanem někdo, kdo bude kráčet ve stopách A. Šabatové. To jest Piráty preferovaný Schorm. Je z uchazečů nejmladší. Slyšel jsem jej v diskuzi. Mluví krásným tónem nic neříkající „rozumné“ fráze, takové, které jsou zřejmě Deníkem N a jiným podobným žádané, na rozdíl od pro věc zapáleného Křečka, který rozeným rétorem není, ale je za ním vidět jeho celoživotní práce pro tzv. malé lidi. A o tom přece tento úřad je.

P.S. Velice mne mrzí, že v diskuzích i někteří dříve narození vyčítají Křečkovi věk. Víte, ono nezáleží na datu narození, ale na duševní svěžesti, inteligenci. Někdo je totiž blb i v třiceti a někdo si zachová zdravý rozum i do vysokého věku. Těch případů je nespočet.

Petr Hannig
předseda politické strany ROZUMNÍ Absolvent 1. střední umělecko průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

20.01.2020 20:42

Milý autore, těch několik Vašich otazníků, vztahujících se k Deníku N, lze snadno odpovědět, pokud si na google zadáte název tiskoviny. Naleznete nejen celou vlastnickou strukturu s přehledným pavoukem jednotlivých majitelů, ale i jejich podíly. Totéž platí o seznamu jejich novinářů. Osobně Vám také doporučuji, publikovat na stránkách Nová republika, kde naleznete nesrovnatelné množství zasvěcených komentářů, což se u Olšera nedá říci ani náhodou...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.01.2020 18:53

Pan Hannig napsal pravdu.Schopnosti nejsou ovlivněny věkem,ale celkovým pojetím člověka.To ovšem zdejší presstituti nemohou nikdy pochopit.Oni dělají jen to,co dostanou rozkázáno odjinud.A jejich slepičí mozečky ani nedovedou reagovat na to,když se oponent nechytí do jejich hloupých kliček.Právě ti presstituti jsou těmi třicetiletými,které uvádí ve svém příspěvku pan Hannig.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy