• Neděle, 20. září 2020
 • Svátek má Rukojmí Oleg

Vondrův program: základna USA v ČR a národní pták. Na něj sedí volavka či straka, right?
Počet návštěv: 1390

Vondrův program: základna USA v ČR a národní pták. Na něj sedí volavka či straka, right?

Tomáš Vyoral Článek od Tomáš Vyoral

Novopečený místopředseda ODS Alexandr Vondra budiž důkazem nedostatku byť průměrných osobností v řadách Fialovy progresivistické a EUhujerské strany. Podstatné body, jež staronová šarže vyzdvihuje, jsou základna USA v ČR a pták.  

Že je Alexandr Vondra až lokajsky proamerický, není žádnou překvapivou novinkou. Lobování pro americkou základnu a příchod okupačních vojsk vol. 3.0 (po Němcích, ano Němcích - nikoliv jen nacistech, a Sovětech) tak není žádným velkým překvapením, tedy "surprise" slovy jeho "buddies", tedy kámošů.

Homohavloid jede bomby... tedy ptáky
Ale co má tenhle vlastními slovy "stárnoucí havloid" - mými expresivnějšími slovy homohavloid (= Homo sapiens havloidus, abych nebyl ostrakizován a podezříván z nějakých nepřístojností) pořád s tím ptákem? Co ho to popadlo? Stejně jako v projevu na sletu modroptačího panoptika zopakoval tuto pravda "originální" programovou myšlenku i v rozhovoru pro DVTV.

Ale když už teda musí být, tak mu jsem ochoten poradit pár tipů i ptačích typů, které by docela korespondovaly s ním samotným. Zda jsou ještě "volní" a nemají je vybrané jiné státy, neb tvrdil, že už většina (alespoň evropských) už nějakého toho národního vrabce či zoborožce má, ať si už zjistí sám.

-Volavka - USA, right? Myslím, že tenhle přáček jarabáček by pana Vondru vystihoval možná vůbec nejlépe
-Straka - zkušeností s nejrůznějšími lapáliemi, v nichž v souladu s "oldschoolovým" (bych hovořil jemu bližším jazykem) heslem "kdo nekrade v práci a neokrádá stát - tedy nás všechny daňové poplatníky - ten okrádá vlastní rodinu", má v nejrůznějších pozicích strany poměrně dost; ProMoPro a tak
-Sojka - v současnosti uklizený v Bruselu, ač občas klame rameny a vytasí konzervativně-pravicové názory, tak myslím, že v EU mu to ladí dobře, a sojka práskačka by mohla být rovněž fajnou volbou
-Husa - plnými sousty hltat? Zřejmě umí...
-Jestřáb - v souladu s jeho US friends... ti mají zřejmě orla, takže jestřáb by mohl být dobrou volbou
-Holub - zobat z určité ruky umí taky hezky, jakkoliv se snaží přesvědčit o opaku


Smysl by mohli dávat i kukačka, krkavec nebo havran. Tož toť mé tipy. Jen bych dával bacha na ptačí chřipku, toť prý nepěkná věc.

A stejně jako pan Vondra to nechci vůbec zadarmo. Netřeba děkovat. Od těch dob, co se vynalezly peníze, se neděkuje, že Sašo?

Tomáš Vyoral
Divadelník, písničkář, básničkář, sportovec, čitatel, pisatel, cestovatel, degustovatel, PRista, nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.01.2020 19:52

Ještě malou poznámku.Vondra je v tomto případě v situaci údajných pragováků z roku 1968.


 
Radek Kirshner

Radek Kirshner

23.01.2020 19:48

Odpověď na jednu otázku všechno ozřejmí. Ve kterém roce a mesici jste, pane Vondro, byl poprvé v USA?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.01.2020 18:58

Vondra byl vždy americký vlezprdelník a také jim navždy zůstane.Je to stejná sorta,jako byl Havel,který sice sliboval žádný pakt,ale slovo nedodržel.Volbou tohoto vlastizrádce ODS jasně naznačila,kdo je jejich pánem a proč se staví tak trochu proti EU.Nakonec nemůžete nic chtít po člověku,který byl řadu let ve službách CIA.Jedině snahu usadit tady nové okupanty.Nestačily mu okupace německá a sovětská,pro změnu by rád sem nasadil okupanty z USA!Možná ho platí CIA ještě dnes.


 
                   Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Tři hlavní závazky pro udržení světového míru vložilo padesát států zakládajících OSN (bylo mezi nimi i Československo), do Charty OSN v r. 1945.  Když si je přečtete, uznáte: Ano, kdyby se jen tyto tři zásady ve světě dodržovaly, nebylo by došlo k válce minulé a zmizelo by též nebezpečí války budoucí. 

Různé tváře Pavla Zemana

Různé tváře Pavla Zemana

Mediální zprávy o činech nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nejsou příliš časté. Zřejmě o pozornost médií příliš nestojí.   Jeho přímí podřízení Lenka Bradáčová a Ivo Ištvan jej zastiňují. Opakovaně jsem se o něm v článcích zmiňoval jako o „brněnské sfinze“.

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...