• Pátek, 04. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Barbora

„Bez diktátu z Bruselu a Berlína.
Počet návštěv: 1338

„Bez diktátu z Bruselu a Berlína." Okamura vyzývá k bourání EU, jak to jen jde

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Nakonec tento pátek Velká Británie vystoupí z EU. Inspirovaný touto zemí předseda SPD Tomio Okamura se chystá prosadit referendum o vystoupení Česka z EU a NATO s plnou jistotou, že stát tím jen vyhraje. Podrobnosti politik sdělil večer 29. ledna na Facebooku.

„Z EU brzy vystoupí další země,“ cituje Okamura slova vítěze britských eurovoleb, předsedy Strany pro brexit a hlavního strůjce brexitu Nigela Farage na jeho poslední tiskové konferenci v Evropském parlamentu. 

Velká Británie tento pátek vystupuje z EU a stane se opět suverénní zemí. Britští europoslanci opouští Evropský parlament. Na pozadí těchto událostí, předseda české SPD sdělil, že si vášnivě přeje, aby se z České republiky podobně stala co nejdříve svobodná země. 

Podle europoslance Nigela Farage bude Velkou Británii brzy následovat třeba „urážené“ Polsko, Dánsko nebo Itálie. EU označil za „antidemokratickou“ a její opuštění nazval „nejdůležitější událostí od chvíle, kdy Jindřich VIII. vyvedl království z římskokatolické církve“. „Chceme Evropu vedenou Evropskou komisí, nebo Evropu, ve které budou spolupracovat suverénní národní státy?“ ptá se Farage.

„Přesně před třiceti lety byli Poláci pod nadvládou komunistů a mnohým se zdá, že jsou dnes téměř ve stejné situaci,“ přidává britský politik, který nezapomíná několikrát zdůraznit, že svůj život zasvětil probrexitové kampani a své zemi, která se díky brexitu stane znovu nezávislou a svobodnou.

Britským kolegou inspirovaný Okamura hlásí, že udělá vše pro to, aby Brity následovali i Češi a další státy a vytvořili spolupráci suverénních národů bez diktátu z Bruselu a Berlína. „Vystoupení z EU je výhodné. Udělejme vše pro to, aby se bruselský totalitní projekt rozsypal jako domeček z karet,” prohlásil.

Český politik tvrdí, že se chystá prosadit „obecné a závazné” referendum o členství v EU, kdy lidé budou moci hlasovat o vystoupení z Evropské unie i z NATO. „Pokud z EU nevystoupíme, Brusel zničí náš národ imigrací a sluníčkářským neomarxismem,” je přesvědčen politik. 

Výhodou vystoupení je podle něj například to, že jenom kvůli nesmyslnému boje EU proti CO2 bude mít ČR náklad stovky miliard korun ročně navíc. „EU k volnému obchodu a ekonomické prosperitě nepotřebujeme, jelikož to můžeme ošetřit jinými smlouvami! Na členství v EU naopak doplácíme,” tvrdí. 

Okamura se následně obrátil k odpůrcům vystoupení, kteří tvrdí, že ČR bude bez EU izolovaná: „To je nesmysl. Při našem vystoupení z EU můžeme vstoupit do EFTA, což je společenství států, které nejsou členy EU (Švýcarsko, Norsko, Lichtenštejnsko, Island), které mají s EU dohodu o volném obchodu.“

„Z EU nám v předminulém roce přišlo o 45 miliard víc, než jsme tam poslali, ale o úplně stejnou částku přišel státní rozpočet jenom na podpoře solárních a větrných baronů!” uvedl Okamura a zase zopakoval, že pokud Česko nevystoupí z EU, Brusel ho zničí masovou imigrací, sluníčkářským neomarxismem a ekoterorismem.

Integrace zemí V4

Předseda SPD Tomio Okamura je přesvědčen, že Česko má nejvíce společných hodnot právě se zeměmi Visegrádské čtyřky, ale přední státy EU jako Německo či Francie podle něj mají spíše zlé úmysly. Politik tak v pondělí večer na Facebooku vyzval k upevnění států střední Evropy.

Lídr strany poukázal na společné zájmy čtyř států střední Evropy: Česka, Maďarska, Polska, Slovenska. Klíčové podle něj je to, že se tyto země společně staví protimasové imigraci, jednoznačné moci Německa a multikulturalismu.

Politik sdělil i podrobný seznam společných skutečných klíčových zájmů států Visegrádu a střední Evropy, mezi kterými je například bod za vytvoření hospodářského společenství nezávislých států.

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.01.2020 18:56

Chtít může,ale prosadit to proti vůli parlamentních partají se to asi moc nepovede.Není k tomu vůle a peníze z EU,které zůstávají za nehty politiků,jsou příliš velkým lákadlem.Havlošvábi a sluníčkáři budou vždy proti tomu.Poměr dotací a vkladu není takový,jak nám vnucují politici a jejich loutky.Ale dost lidí tomu věří.


 
Boj proti dezinformacím o Covidu-19, ale poněkud jinak.

Boj proti dezinformacím o Covidu-19, ale poněkud jinak.

Experti varují, že dezinformace o covidu-19 se mezi Čechy šíří stále více. Samotná Evropská unie ústy české eurokomisařky Věry Jourové už v červnu důrazně varovala, že s nimi členské státy musejí bojovat, jinak to ohrozí lidské životy. EU ve svém prohlášení nezvykle otevřeně ukázala na Rusko a Čínu jako záměrné podněcovatele a šiřitele lží o koronaviru. To je úvodní sloupek k pojednání o boji proti dezinfromacím, jak byl uveden na portálu Aktuálně.cz, které se prý v České republice velmi rozmáhají.

Frontex-za plnění povinnosti vyhazov?

Frontex-za plnění povinnosti vyhazov?

Šéf Frontexu, Fabrice Leggeri, má potíže. Na tom by nemuselo být nic zvláštního. Ovšem takovou specificky eurounijní pikantnost dodává jeho cause fakt, že agentura Frontex je právě popotahována za něco, k čemu byla ustanovena. Za aktivní ochranu evropské hranice.

  Jestlipak víte, co znamená výrok-cintat si pentli.

Jestlipak víte, co znamená výrok-cintat si pentli.

Tento výrok dozajista velmi dobře znají naši páni poslanci, ale i vláda. Na zasedáních poslanecké sněmovny si cintá pentli každý druhý. Vyjímkou nebylo ani nedávné jednání sněmovny, kde se probíral bod o potravinové soběstačnosti ČR ve smyslu návrhů k jejímu dosažení a ke zvýšení efektivity zemědělské prvovýroby. Musím uznat dámy a pánové, že hrajete na lidi komedii, ale režie je jaksi špatná. Místo cintání si pentle raději přiznejte, že jste v oblasti zemědělství zmrvili kde co, a už nevíte jak smysluplně dál.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...