• Sobota, 30. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Ferdinand

Politické neziskovky převzaly praktiky českých kmotrů
Počet návštěv: 1346

Politické neziskovky převzaly praktiky českých kmotrů

Ivan David Článek od Ivan David

Měl bych námět na zadání úkolu tajné službě. Prezident republiky anebo vláda by měli uložit zpravodajským službám prozkoumat prorůstání politických neziskovek do veřejné správy. Zdokumentovat, jak si vysílají své funkcionáře, členy a spřátelené politiky do orgánů, které rozhodují o politice. O tom, jak bez voleb fakticky přebírají moc ve státě. O tom, jak veřejná správa pod jejich taktovkou přebírá a prosazuje jejich agendu.

V minulosti policejní orgány docela slušně zdokumentovaly, jak si političtí kmotři jako Roman Janoušek přezdívaný Lord Voldemort vodili na špagátku jako loutky politiky typu Pavel Bém (ODS). Ve většině případů nedokázaly získané poznatky zužitkovat v odsouzení různých rozkrádaček, které se odehrávaly v éře ODS. Causy skončily zveřejněním odposlechů ve sdělovacích prostředcích.

Medializace způsobu práce komunálních loutek a jejich vodičů způsobila odstavení ODS od moci ve volbách. Aféry pomohly do politiky novým tvářím. Nyní se ukazuje, že nové obličeje - jako „pan Čistý“, jak si nechá přezdívat starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL, Praha 7 sobě a Praha sobě) – používají staré praktiky. Někdy dokonce až moc staré, či přímo zastaralé. Na Praze 7 radnice předala organizaci výběrového řízení na obsazení funkcí ředitelů škol politické neziskovce EDUin. Takové předání výkonu veřejné správy soukromému subjektu přitom již před lety zakázaly Ústavní soud a Nejvyšší správní soud. Jde o zcela identickou praxi jako v cause soukromých radarů na měření rychlosti v obcích, které soudy prohlásily za protiústavní a zrušily i všechny nezákonně vyměřené pokuty.

Doporučuji k přečtení přiložený článek. Je to případová studie metod ovládnutí radnice na Praze 7 neziskovkami za pomoci nastrčené party komunálních politiků Praha 7 sobě, kterým neziskovkáři pomohli k získání politických funkcí. Výměnou za to jim radní umožňují převzít kontrolu nad školami, které obec zřizuje. A přes osoby ředitelů, které si neziskovky vyberou, nad penězi, které stát do škol přes obecní rozpočty posílá.

http://www.samizdat2016.cz/…/politicti-kmotri-a-ziskuchti…/…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.02.2020 18:53

Jenom se opět prokazuje,že nejhorším nepřítelem je politik.A je zcela jedno,ze které partaje pochází.Ovšem česká pobočka CIA se takovými maličkostmi nemůže zabývat!Musí přeci určovat směr vyučování na školách a hlavně nacházet ruské a čínské špiony.Ne,že by tady nebyli,ale ty naše slavná pobočka CIA vyhledat nedokáže.Ale dokáže hlasitě vyřvávat o údajných nepřátelích z východu.Možná,že na východě nepřátelé skutečně jsou,ale jsou to nepřátelé pro CIA a tedy i pro českou pobočku,která plně nahradila bývalou STB ve šmírování občanů!


 
Nenávist patří k životu

Nenávist patří k životu

Vážené kolegyně, kolegové, jenom krátká reakce na pana místopředsedu Sněmovny Vojtěcha Pikala. Pane místopředsedo, já váš názor plně respektuji a přeji vám, aby vás za něj jednou nezavřeli. (Potlesk v sále.) Vážené – a teď vážně. Karla toho už hodně řekla, ale myslím si, že je velmi důležité celou tu věc pojmenovat a říct si, o co vlastně jde. Podle mého názoru – a mrzí mě, že tady není pan ministr vnitra Hamáček, který by to určitě měl slyšet – je Karla Maříková jenom střípkem celé té věci, která tady kolem nás jakoby letí.

 Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu sváteční jídlo a nyní prosakují zprávy o tom, že v Evropě dochází maso. Už i viníci se hledají a v Česku za to jako obvykle může Babiš a jeho Agrofert. Už jen čekám, až vyskočí nějaký blbec a bude vyřvávat, že za tuto situaci může Rusko a Putin. Skutečně je to trapné takhle lidem lhát!!

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Připouštím, že matematika není mou silnou stránkou, i proto jsem kdysi za tolerantního „komunistického“ režimu mohl absolvovat tzv. humanitní gymnázium. Nakonec jsem se stal doktorem práv, možná špatným, možná dobrým, ale ta matematika mi nikdy nechyběla. Ne, neumím vyhodnocovat ty miliardy, které by se měly rozházet v rámci EU. Ale nezdá se mi to.

Poslední domácí zprávy