• Úterý, 18. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Gizela

Politické neziskovky převzaly praktiky českých kmotrů
Počet návštěv: 735

Politické neziskovky převzaly praktiky českých kmotrů

Ivan David Článek od Ivan David

Měl bych námět na zadání úkolu tajné službě. Prezident republiky anebo vláda by měli uložit zpravodajským službám prozkoumat prorůstání politických neziskovek do veřejné správy. Zdokumentovat, jak si vysílají své funkcionáře, členy a spřátelené politiky do orgánů, které rozhodují o politice. O tom, jak bez voleb fakticky přebírají moc ve státě. O tom, jak veřejná správa pod jejich taktovkou přebírá a prosazuje jejich agendu.

V minulosti policejní orgány docela slušně zdokumentovaly, jak si političtí kmotři jako Roman Janoušek přezdívaný Lord Voldemort vodili na špagátku jako loutky politiky typu Pavel Bém (ODS). Ve většině případů nedokázaly získané poznatky zužitkovat v odsouzení různých rozkrádaček, které se odehrávaly v éře ODS. Causy skončily zveřejněním odposlechů ve sdělovacích prostředcích.

Medializace způsobu práce komunálních loutek a jejich vodičů způsobila odstavení ODS od moci ve volbách. Aféry pomohly do politiky novým tvářím. Nyní se ukazuje, že nové obličeje - jako „pan Čistý“, jak si nechá přezdívat starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL, Praha 7 sobě a Praha sobě) – používají staré praktiky. Někdy dokonce až moc staré, či přímo zastaralé. Na Praze 7 radnice předala organizaci výběrového řízení na obsazení funkcí ředitelů škol politické neziskovce EDUin. Takové předání výkonu veřejné správy soukromému subjektu přitom již před lety zakázaly Ústavní soud a Nejvyšší správní soud. Jde o zcela identickou praxi jako v cause soukromých radarů na měření rychlosti v obcích, které soudy prohlásily za protiústavní a zrušily i všechny nezákonně vyměřené pokuty.

Doporučuji k přečtení přiložený článek. Je to případová studie metod ovládnutí radnice na Praze 7 neziskovkami za pomoci nastrčené party komunálních politiků Praha 7 sobě, kterým neziskovkáři pomohli k získání politických funkcí. Výměnou za to jim radní umožňují převzít kontrolu nad školami, které obec zřizuje. A přes osoby ředitelů, které si neziskovky vyberou, nad penězi, které stát do škol přes obecní rozpočty posílá.

http://www.samizdat2016.cz/…/politicti-kmotri-a-ziskuchti…/…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.02.2020 18:53

Jenom se opět prokazuje,že nejhorším nepřítelem je politik.A je zcela jedno,ze které partaje pochází.Ovšem česká pobočka CIA se takovými maličkostmi nemůže zabývat!Musí přeci určovat směr vyučování na školách a hlavně nacházet ruské a čínské špiony.Ne,že by tady nebyli,ale ty naše slavná pobočka CIA vyhledat nedokáže.Ale dokáže hlasitě vyřvávat o údajných nepřátelích z východu.Možná,že na východě nepřátelé skutečně jsou,ale jsou to nepřátelé pro CIA a tedy i pro českou pobočku,která plně nahradila bývalou STB ve šmírování občanů!


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy