• Čtvrtek, 13. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Alena

Ing. Tomáš Macura, MBA - Primátor města Ostravy - Věc: Stížnost – dostupnost a možnost výměny občanského a řidičského průkazu
Počet návštěv: 1144

Ing. Tomáš Macura, MBA - Primátor města Ostravy - Věc: Stížnost – dostupnost a možnost výměny občanského a řidičského průkazu

   Pane primátore, řeším v současnosti problém s výměnou občanského průkazu – letos, a s výměnou řidičského průkazu – příští rok. Není tomu tak dávno, kdy tato operace byla realizovatelná na radnicích městských částí, v mém případě v Polance nad Odrou. Dnes se výměna provádí v Ostravě, Gorkého 2. Netuším, který idiot vybral tuto lokalitu, jež je těžko dostupná pro motoristy (parkoviště snad pro deset aut, většinou zaplněné, kdo ví kým!) Na této komunikaci je složitý jakýkoliv manévr, protože je zaplněná po obou stranách parkujícími auty. Pro pěší je to velmi vzdálená lokalit.

   Letos mi bylo 76 let. Jsem zdravotně omezený, hlavně mobilitou. Na rozdíl od dalších spoluobčanů však mohu řídit auto, což je mi však málo platné z výše uvedených důvodů. Vůbec si nedovedu představit muže a ženy mého věku, kteří se pohybují pomocí berlí či chodítek, jak se snaží vyřídit výměnu zmíněných dokladů. Mnozí nemají ani rodinné příslušníky, kteří by byli schopni je do inkriminovaného místa dopravit. Koncentrace úřadu byla možná vedena ekonomickými důvody. Občan však tuto aktivitu zaplatí se vším všudy, což je citelné zejména pro nás důchodce!!

   Už dávno jsem ztratil iluze o politicích našeho státu. Těžko bych hledal ty, kteří by mohli být v mých očích autoritou. Jsem emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava (sloužil jsem jedenáct let v této funkci), stále jsem novinářem a publicistou, na mém kontě je dvacet knižních titulů – vše je dohledatelné na internetu. Zdůrazňuji to proto, že jsem byl a stále zůstávám tvůrčím člověkem, jemuž nikdy nebyla cizí empatie a sociální cítění, tedy to, co dnešním politikům schází. (Nikoliv verbálně, ale prakticky!) 

   Žádám Vás, pane primátore, o urychlenou nápravu. Jednou budete i Vy starým mužem, který by při ohlédnutí za sebe rád viděl činy, za něž se nemusí stydět. Zdraví je, pane primátore, vrtkavé. Žádný člověk neví dne ani hodiny, kdy se v jediné vteřině může vše změnit. A při devastovaném stavu našeho zdravotnictví nelze věřit v zázraky!

   Tento dopis pokládejte za otevřený. Podle potřeby bude zaslán některým redakcím.

   V Polance nad Odrou 13. února 2020 

Štěpán Neuwirth, Jaroslava Seiferta 1943, Polanka nad Odrou                                                                                                                                                                                                                 

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

14.02.2020 08:08

Stížnost asi nebude vyřízena, protože parkoviště v lokalitě není nafukovací a zjevně má pouze komorní rozměry. Budova je nepřemístitelná, lokalita je nevhodná, tudíž to odskáčou ti, co už skákat nemohou. Co se týče občanů, zázraky se nedějí. Co se týče radních, zázraky se většinou dějí. probíhají dobře známým způsobem: Padesát tisíc si měsíčně vydělám, sedmdesát tisíc utratím a zbytek si uložím do spořitelny. Nelze čekat od takových lidí zázraky. Tak asi tak. ...Jinak naše duše je vždy, v jakémkoli věku, schopná předeběhnout naše nohy. To je nám dáno do vínku. ....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.02.2020 18:43

Tento článek popisuje,jak jsou úřady schopné ve své práci "pro lidi".Není to jen Ostrava,takto umístěné úřady jsou i v jiných městech.Úřady tady jsou hlavně pro úředníky a Ty,občane,si pomoz,jak umíš!Jen poukazování na primátora a jeho stárnutí je poněkud mimo.Politici přece budou až do konce života zdraví a v plné síle.Nevidí si totiž ani na špičku nosu a tak daleko,jací budou vestáří,nedovedou myslet.Znají jen přítomnost.


 
Fakt zme tak hlupi?

Fakt zme tak hlupi?

Přemyšlam o tym, jak hluboko pude tento test naroda. Jak daleko nas ponoři do te žumpy, aby nam ukazali, že zme nuly, neschopne myslet? Copak su lidi take ovce, že nevyhažu ty hajzly z oken?

 

Školní rok za dveřmi

Školní rok za dveřmi

Neučím již pět let, ale pořád mám prázdninovou učitelsko/ředitelskou fobii z 14. srpna. To jsem vždy jako říďa nastupoval „do procesu“.

 Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Je o mě všeobecně známo, že Václava Havla jsem si nikdy neoblíbil. Bude to asi tím, že žiji cca 20 Km od Hrádečku a od Trutnova, kde Havel takzvaně vykuloval a chlastal jako duha. Díky té blízkosti ledacos vím o osobě tohoto neřáda a jsem toho názoru, že měl dostat lopatou přes palici, jen co vylezl z basy. Nicméně vraťme se k filmu o tomto .........!  Celé toto dílko je velice tendenční a populistické ve snaze glorifikovat osobu Václava Havla. Dá se říci, že v tomto směru si nemá co vyčítat s Klementem Gottwaldem. Je to jen snaha o vytvoření kultu osobnosti a o obhajobě protistátní činnosti Havla.

Poslední domácí zprávy

Fakt zme tak hlupi?

Fakt zme tak hlupi?

Přemyšlam o tym, jak hluboko pude tento test naroda. Jak daleko nas ponoři do te žumpy, aby nam ukazali, že zme nuly, neschopne myslet? Copak su lidi...