• Sobota, 30. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Ferdinand

Vzkaz od Anny Hykšové pro paní ministryni Alenu Schilerovou
Počet návštěv: 825

Vzkaz od Anny Hykšové pro paní ministryni Alenu Schilerovou

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Vážená paní Schilerová,sleduji Vaši práci a vážím si Vašich odborných znalostí. Na druhou stranu mě velmi popuzují články a mediální masáže, (viz.níže) o tom, v jak špatném stavu je důchodový účet. a neustálé vyhrožování, že na důchody nebude...

Mám odpracováno poctivých 40 let, manžel, ač je mu 73 let pracuje stále už více než 50 let. Celou svou karieru jsme poctivě odváděli všechny daně včetně důchodového pojištění. Takových je nás většina. Jak je tedy možné, že na důchody nejsou finance ? Jak je možné, že jsou finance vyhazované z oken parlamentu na platy poslanců, senátorů a dalších příživníků ve státní sféře. Jak je možné, že jsou vyhazovány z oken parlamentu finance na předražené a navíc nekvalitní zakázky a dotace neziskovým organizacím, které nikdo nekontroluje a nikomu se nezodpovídají, za co tyto finance utrácejí...

Navíc jen v našem malém okresním městě s 30 tisíci obyvateli jsou každý týden plné vývěsky zemřelých lidí do 70 let a jeden nebo dva nad tuto věkovou kategorii. čili převážně odcházejí lidé, kteří měli na důchod našetřeno a ani danou částku nespotřebovali. Zákonitě přechází tyto nevyčerpané  finance solidárně na ty zůstavší důchodce. To, že se oddělený důchodový účet (který byl díky předchozím generacím ve vysokém přebytku) zrušil v devadesátých letech a finance byly použity na sanaci bank, to byla krádež století!!!!

Nyní jsou všechny banky ziskové, ale dané finance nikdy nevrátily!!!! Dokud se na ministerstvech neudělá pořádek a vybrané finance se nebudou rozdělovat účelně a přísně kontrolovat jejich využití, nikdy na nic nebude. Daně se odvádějí čím, dál vyšší a čím dál více druhů. Prakticky vše co občané vydělají, vrátí zase do SR a finance stále nejsou ???? Navíc zavedením rovné daně, došlo k výraznému propadu výběru daní. Vyspělé státy mají výrazně progresívní zdanění vysokopřijmových skupin obyvatel., což je další zdroj, který v ČR chybí.

Že by se vysokopříjmoví obyvatelé pak chtěli vystěhovat, to nehrozí, protože by je to stálo jinde mnohem více. Nestrašte neustále tím, že na něco nebude, ale pracujte tak, aby se napravily všechny chyby minulých, ale i současných vlád. Bez plné zodpovědnosti a zviditelnění na co se vybrané finance používají a především přísné tresty pro ty, kteří je zneužili pro svůj prospěch a poškodili tak hospodářství v celé zemi se nic nestane. Je na čase poukázat na všechny ty miliardové ztráty uplynulých let, pojmenovat a zveřejnit a potrestat viníky, aby se vůbec dalo fungovat dále.

Bez toho odhalení všech oligarchů, kteří navíc své zisky zdaňují v daňových rájích a nikoliv na území ČR nedojde k žádnému zlepšení. K tomu je zapotřebí odvahy ,odborných znalostí v daných oborech a vůle a odhodlání to vše změnit. Ne, být stále v předklonu před diktátem EU, ale hledat cesty, jak se z toho vymanit. (třeba i vypsáním referenda o setrvání v EU) přeji Vám hodně zdraví, které je nezbytné pro vykonávání jakékoliv práce a  zachování si rovnéí páteře.

Budu ráda, když na můj příspěvek budete reagovat Anna Hykšová

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.02.2020 19:06

Nevím,zda bude reagovat Schillerová,ale já ano.A to se týká právě onoho důchodového účtu.Zmizelo 50 miliard v nenávratnu.Možná byly peníze použity na sanaci bank,ale byl to stát,kdo si je "vypůjčil" a ten nevrátil.Nebyly to tedy banky,které z toho měly nejvyšší užitek.Ony si nic nepůjčily a stát okradl důchodce proto,aby se snáze banky prodaly do rukou cizinců.Jak nemám Schillerovou rád,protože chce pořád zvyšovat daně,tak v této kauze je naprosto nevinně.Proto bude asi těžko odpovídat.


 
Nenávist patří k životu

Nenávist patří k životu

Vážené kolegyně, kolegové, jenom krátká reakce na pana místopředsedu Sněmovny Vojtěcha Pikala. Pane místopředsedo, já váš názor plně respektuji a přeji vám, aby vás za něj jednou nezavřeli. (Potlesk v sále.) Vážené – a teď vážně. Karla toho už hodně řekla, ale myslím si, že je velmi důležité celou tu věc pojmenovat a říct si, o co vlastně jde. Podle mého názoru – a mrzí mě, že tady není pan ministr vnitra Hamáček, který by to určitě měl slyšet – je Karla Maříková jenom střípkem celé té věci, která tady kolem nás jakoby letí.

 Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu sváteční jídlo a nyní prosakují zprávy o tom, že v Evropě dochází maso. Už i viníci se hledají a v Česku za to jako obvykle může Babiš a jeho Agrofert. Už jen čekám, až vyskočí nějaký blbec a bude vyřvávat, že za tuto situaci může Rusko a Putin. Skutečně je to trapné takhle lidem lhát!!

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Připouštím, že matematika není mou silnou stránkou, i proto jsem kdysi za tolerantního „komunistického“ režimu mohl absolvovat tzv. humanitní gymnázium. Nakonec jsem se stal doktorem práv, možná špatným, možná dobrým, ale ta matematika mi nikdy nechyběla. Ne, neumím vyhodnocovat ty miliardy, které by se měly rozházet v rámci EU. Ale nezdá se mi to.

Tři podmínky, bez jejichž splnění nelze schválit Macron-Merkelový Fond obnovy

Tři podmínky, bez jejichž splnění nelze schválit Macron-Merkelový Fond obnovy

Premiéři budou v červnu na Evropské radě projednávat způsob financování Fondu obnovy EU. Jeho zřízení schválili už v květnu, ale tehdy se nedohodli, jak by měl fungovat. S nápadem na jeho zřízení přišel v dubnu italský premiér Giussepe Conte. Podle jeho původního návrhu, který podpořili premiéři všech jižních zemí, Francie a zemí Beneluxu, měl mít fond něco mezi 1 až 2 biliony eur. Měl rozdávat dotace podnikům, kterým pandemie COVID-19 způsobila problémy a tím přispět k oživení ekonomiky.

Poslední domácí zprávy

Provokace nebo test ?

Provokace nebo test ?

Včera se na Pražském mezinárodním letišti v Ruzyni stala podivná, v civilizovaných zemích málo vídaná věc. Okolo deváté večer tam bez...