• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Vzkaz od Anny Hykšové pro paní ministryni Alenu Schilerovou
Počet návštěv: 957

Vzkaz od Anny Hykšové pro paní ministryni Alenu Schilerovou

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Vážená paní Schilerová,sleduji Vaši práci a vážím si Vašich odborných znalostí. Na druhou stranu mě velmi popuzují články a mediální masáže, (viz.níže) o tom, v jak špatném stavu je důchodový účet. a neustálé vyhrožování, že na důchody nebude...

Mám odpracováno poctivých 40 let, manžel, ač je mu 73 let pracuje stále už více než 50 let. Celou svou karieru jsme poctivě odváděli všechny daně včetně důchodového pojištění. Takových je nás většina. Jak je tedy možné, že na důchody nejsou finance ? Jak je možné, že jsou finance vyhazované z oken parlamentu na platy poslanců, senátorů a dalších příživníků ve státní sféře. Jak je možné, že jsou vyhazovány z oken parlamentu finance na předražené a navíc nekvalitní zakázky a dotace neziskovým organizacím, které nikdo nekontroluje a nikomu se nezodpovídají, za co tyto finance utrácejí...

Navíc jen v našem malém okresním městě s 30 tisíci obyvateli jsou každý týden plné vývěsky zemřelých lidí do 70 let a jeden nebo dva nad tuto věkovou kategorii. čili převážně odcházejí lidé, kteří měli na důchod našetřeno a ani danou částku nespotřebovali. Zákonitě přechází tyto nevyčerpané  finance solidárně na ty zůstavší důchodce. To, že se oddělený důchodový účet (který byl díky předchozím generacím ve vysokém přebytku) zrušil v devadesátých letech a finance byly použity na sanaci bank, to byla krádež století!!!!

Nyní jsou všechny banky ziskové, ale dané finance nikdy nevrátily!!!! Dokud se na ministerstvech neudělá pořádek a vybrané finance se nebudou rozdělovat účelně a přísně kontrolovat jejich využití, nikdy na nic nebude. Daně se odvádějí čím, dál vyšší a čím dál více druhů. Prakticky vše co občané vydělají, vrátí zase do SR a finance stále nejsou ???? Navíc zavedením rovné daně, došlo k výraznému propadu výběru daní. Vyspělé státy mají výrazně progresívní zdanění vysokopřijmových skupin obyvatel., což je další zdroj, který v ČR chybí.

Že by se vysokopříjmoví obyvatelé pak chtěli vystěhovat, to nehrozí, protože by je to stálo jinde mnohem více. Nestrašte neustále tím, že na něco nebude, ale pracujte tak, aby se napravily všechny chyby minulých, ale i současných vlád. Bez plné zodpovědnosti a zviditelnění na co se vybrané finance používají a především přísné tresty pro ty, kteří je zneužili pro svůj prospěch a poškodili tak hospodářství v celé zemi se nic nestane. Je na čase poukázat na všechny ty miliardové ztráty uplynulých let, pojmenovat a zveřejnit a potrestat viníky, aby se vůbec dalo fungovat dále.

Bez toho odhalení všech oligarchů, kteří navíc své zisky zdaňují v daňových rájích a nikoliv na území ČR nedojde k žádnému zlepšení. K tomu je zapotřebí odvahy ,odborných znalostí v daných oborech a vůle a odhodlání to vše změnit. Ne, být stále v předklonu před diktátem EU, ale hledat cesty, jak se z toho vymanit. (třeba i vypsáním referenda o setrvání v EU) přeji Vám hodně zdraví, které je nezbytné pro vykonávání jakékoliv práce a  zachování si rovnéí páteře.

Budu ráda, když na můj příspěvek budete reagovat Anna Hykšová

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.02.2020 19:06

Nevím,zda bude reagovat Schillerová,ale já ano.A to se týká právě onoho důchodového účtu.Zmizelo 50 miliard v nenávratnu.Možná byly peníze použity na sanaci bank,ale byl to stát,kdo si je "vypůjčil" a ten nevrátil.Nebyly to tedy banky,které z toho měly nejvyšší užitek.Ony si nic nepůjčily a stát okradl důchodce proto,aby se snáze banky prodaly do rukou cizinců.Jak nemám Schillerovou rád,protože chce pořád zvyšovat daně,tak v této kauze je naprosto nevinně.Proto bude asi těžko odpovídat.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy