• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Díky chvilkaři, díky senátoři, díky demobloku. Pomáháte dobrým věcem
Počet návštěv: 1596

Díky chvilkaři, díky senátoři, díky demobloku. Pomáháte dobrým věcem

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Ještě před měsícem by nikoho nenapadlo, že Stanislav Křeček má šanci projít jako veřejný ochránce práv. Poté, co dvakráte propadnul coby kandidát prezidenta na uvolněnou funkci zástupce ombudsmana, vypadalo to beznadějně.

Svým způsobem to zase o tolik lépe nevypadalo ani před týdnem. Ale pak do toho vstoupily Chvilky pro demokracii (nebo jak se to jmenuje) a svým obvyklým elitářským ultimativním způsobem přikázali poslancům, že tedy Křeček jako ne, neboť je to rasista a neodpovídá hodnotám, které by měl správný ombudsman, podle nich,  představovat. A dodali vtipně, že bude-li zvolen, vyjdou do ulic. To ovšem neměli dělat.

To byl moment, který musel rozhodnout. V podstatě nezajímavá volba veřejného ochránce práv se rázem stala osobní záležitostí většiny poslanců, když každý měl na mysli především to, aby se nenechal vydírat. Křečkovi se rázem zvýšili šance a vyhrál. A na sociálních sítích to mezi normálními účastníky jásalo.

Mimochodem: Podobná situace nastala při prvním kole dovolby šesti radních rady České televize. Jakmile se přes sociální sítě jako vichr prodral Otevřený dopis 12 senátorů České biskupské konferenci, aby stáhla nominaci pro ekonomku Hanu Lipovskou, kterou do té doby většina lidí ani neznala, bylo to jasné. Ta ženská se tam musí dostat.  Stejně jako bylo jasné, když těžké váhy havlistů Tomáše Halíka, Jindřicha Šídla, Pavla Šafra, či Zdeňka Šarapatky vystartovali proti Xaveru Veselému, že je pro ně nepřijatelný, protože ohrožuje demokracii, byli všichni v prvním kole zvoleni a naopak stávající radní vypadli jako shnilá rajčata.

Nenávist našich chvilkařů, představitelů TOP 09, KDU-ČSL či STANU působí na normální lidi, kteří přemýšlí běžným českým rozumem, jako červený hadr na býka. Každý se zdravě namíchne a výsledkem je opak vydírání.

 A to je neskutečně dobrá zpráva z hlediska naší národní duševní hygieny.

Ano, tak jako na Západě i v Česku  je silně slyšen hlas věrozvěstů nové liberálně demokratické společnosti. Ale na rozdíl od Západu, kde jejich síla se převaluje někde kolem 60 – 70% a zahrnuje široké politické spektrum, formálně pravicové, či levicové, u nás tvoří  bohudíky maximálně 20 – 35 %.

Ano, jsou priviligováni v médiích, namluvají si, co všechno znamenají (viz např. Halík: Patřím k elitě a mám povinnost se vyjadřovat  k věcem veřejným), případně vůbec nechápou, proč jim většina nevěří (viz Drahoš : Nabídli jsme jim dva kvalitní kandidáty, a oni si zvolí Křečka!!!)

Jsou tedy hodně slyšet. Budí dojem jak jsou silní, ale ve skutečnosti jsou čímsi, co kdysi představoval Jakeš a spol., i když měl za sebou celostátní  mocenský a mediální aparát, tak jako nyní mají oni, ale přesto: Jsou jen kůlem v plotu.

  

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.02.2020 19:16

Minář jenom lže.Před volbami ombudsmana vykřikoval,že obnoví demonstrace v případě,že bude zvolen Křeček.Po volbách se nechal slyšet,že to není kvůli osobě Křečka,ale kvůli dehonestaci tohoto úřadu.A tak si,občane,vyber,co je pravda.To před volbami,nebo to po nich?Jako všichni neschopní se snaží usadit v politice.Podle toho to také vypadá!O jakou dehonestaci úřadu se jedná?Nejvíc se o to postarala Šabatová svou neutuchající podporou menšin a každého,kdo se snažil poškodit společnost.Třeba podpora "žákyně"-islamistky,která žákyní zdravotní školy nebyla a ve finále se ujistilo,že ani neumí česky.Podle Šabatové však může ve škole,kam nepatří,nosit islámský šátek.A na volbu Křečka měla vliv svou rétorikou právě hloupá Šabatová,jeden z hlavních havlošvábů ve státě.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

15.02.2020 06:18

Zdá se to logické pane doktore. Přesto je třeba obezřetnost, protože je také možné, že toho chlapce z Vodňan (nikoliv z Putimi) úkoluje ruská, nebo čínská rozvědka. Ve zkratce co už se u nás těmto mocnostem podařilo :
Komunistický udavač "Plavec" Štětina představuje naše hodnoty v EU, za penize EU. Porňousek Janda, zase euroeticke hodnoty za nase penize, u nas. Nepřehlédnutelný je velký úspěch činské rozvědky, které se podařilo Kalouskovi strčit do pracky tibetskou vlajku a ten s ni poslušně, ožralej jako prase, lítal po Praze. Takhle zdiskreditovat tibetske hnuti, také za naše peníze, se ješte nikomu nepodařilo. Co víc by si ruská i čínská rozvědka mohla přát. U nás je v tom nepřekonatelný mistr president Zeman. Tomu se zase podařil majstrstyk s angažovanim Fendrycha. Tenhle vejlupek zase, za penize Bakaly, každým svým článkem neomylně přihodí Zemanovi nějakou tu desetinku procenta popularity. No a o přihrátých chlapcích a hloupých děvčatech v CT, kteří se ruskou a čínskou rozvědkou nechali zmanipulovat do stavu, kdy se jim úspešně podařilo z veřejnoprávni služby udělat tragikomedii, nebo v lepším případě žumpu, tak o těch, už nemá cenu se ani zminovat. Ona ti čučkaři z BISky nakonec asi budou mít pravdu. Činani i Rusove tu řádí jak utržení ze řetězu.
Prostě je třeba opatrnost.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy