• Pátek, 04. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Barbora

Prosím – smrady nespojovat.
Počet návštěv: 3690

Prosím – smrady nespojovat.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Na to konto mě napadá otázka, zda nějakému komisaři EU nezačnou Olomoucké tvarůžky smrdět víc, než chutnat. Mně tedy chutnají, jenom někdy řeším problém, kam nakoupené tvarůžky uložit. V lednici jsou cítit i přes uzavřenou sklenici a proto je manželka dává na balkon.  V každém počasí.

Také Česká televize by měla začít řešit problém; co s Tvarůžkovou. Na vysvětlenou - jen si pohrávám se slovíčky. Tedy prosím, pachy nespojovat! Tady zasmrádají veřejnoprávní novináři ve vztahu ke svým živitelům a plátcům. Jak jinak, když zpravodajství v České televizi slouží polopravdám, nebo jen mainstreamovému bulváru. A docela mě těší, že při sledování pondělního interview ČT 24 se redaktorce Tvarůžkové nepodařilo poslance Jana Zavadila do bulváru zatáhnout.

Hned v úvodních slovech bylo cítit, jak je paní Zuzana natěšená. Bývalý odborářský bos Zavadil vždy byl ve svém vystupování přímočarý a z hlediska ostatních politických plků, trošku prostořeký. Tvarůžková ho nutně potřebovala dotlačit k vyjádření o mediální kauze sporu prezidenta  Zemana s premiérem. Po chvilce však Zavadil řekl: „…S tímhle tématem bych chtěl už skončit, protože – my tady v republice máme tolik jiných problémů o kterých bychom se měli bavit. Samozřejmě nejen my dva, ale redaktoři by se nás měli ptát“… Tvarůžková okamžitě Zavadila okřikla. „ Samozřejmě my se ptáme, ale zrovna teď se děje toto“.

V tu chvíli jsem si uvědomil, proč občanům veřejnoprávní televize nevoní.  Jenomže neznám odpověď na otázku; proč ČT má tak malý zájem, aby za veřejné peníze koncesionářů, informovala nestranně a všestranně? Proč se veze na mainstreamovém smradu komerčních a privátních médií? U těch mi to až tolik nevadí. Máme demokracii, tak můžeme TV NOVA a podobné televize, či rádia odsuzovat a  kritizovat. Třeba za bulvární informace a pokleslost kultury slova. A papírové noviny? Troufám si říct, že špatné jsou všechny. Bulvární i ty tvářící se seriozně.

Stejným slovem mluví mediální odborníci. Na našem malém mediálním rynku, vždy jde v prvé řadě o peníze. Nemá smysl řešit vlastníky a jejich časté změny. Jde o princip. Ať se nám to líbí, nebo ne, zpravodajské deníky a časopisy různých vydavatelů vždy slouží majitelům.  Ať je to Babiš, Bkala, německý Vltava-Labe-pres, či někdo jiný. A proto jenom veřejnoprávní Český rozhlas a jediná veřejnoprávní Česká televize by měla být za peníze koncesionářů vděčná.

Nemám rád, když se všechny pachy i prachy spojují. Koncesionářských i soukromých stanic, některých internetových portálů a jiných alternativních medií.  Cpát povidla do koláčů sledovanosti, nemá veřejnoprávní televize zapotřebí. Ani servírovat divákům smradlavý pokrm, který nemá s delikátní chutí zrajícího sýra nic společného.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Frontex-za plnění povinnosti vyhazov?

Frontex-za plnění povinnosti vyhazov?

Šéf Frontexu, Fabrice Leggeri, má potíže. Na tom by nemuselo být nic zvláštního. Ovšem takovou specificky eurounijní pikantnost dodává jeho cause fakt, že agentura Frontex je právě popotahována za něco, k čemu byla ustanovena. Za aktivní ochranu evropské hranice.

  Jestlipak víte, co znamená výrok-cintat si pentli.

Jestlipak víte, co znamená výrok-cintat si pentli.

Tento výrok dozajista velmi dobře znají naši páni poslanci, ale i vláda. Na zasedáních poslanecké sněmovny si cintá pentli každý druhý. Vyjímkou nebylo ani nedávné jednání sněmovny, kde se probíral bod o potravinové soběstačnosti ČR ve smyslu návrhů k jejímu dosažení a ke zvýšení efektivity zemědělské prvovýroby. Musím uznat dámy a pánové, že hrajete na lidi komedii, ale režie je jaksi špatná. Místo cintání si pentle raději přiznejte, že jste v oblasti zemědělství zmrvili kde co, a už nevíte jak smysluplně dál.

Vykopnutí směrem nahoru

Vykopnutí směrem nahoru

Když jsem se dočetl v několika článcích, např. na České justici, že státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Radek  Mezlík uspěl v konkursu a odejde do Úřadu evropského veřejného žalobce, vybavily se mi vzpomínky na některé zvláštní postupy personální práce v době socialistického temna. Bylo-li třeba zbavit se někoho, s kým se muselo manipulovat opatrně, neb příliš mnoho věděl, použil se výkop směrem nahoru. Nevím, zda činitelé, kteří pomohli Radku Mezlíkovi v konkurzu na místo na evropské úrovni, si mysleli, že je skutečně tak dobrý, či zda usoudili, že už je ho dost. V každém případě mi nezbývá, než jejich rozhodnutí kritizovat jako neodpovědné: vždyť tento člověk má být vzorkem úrovně českých státních zástupců na evropské úrovni.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...

Takže lapidárně

Takže lapidárně

Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou...