• Sobota, 30. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Ferdinand

Prosím – smrady nespojovat.
Počet návštěv: 3564

Prosím – smrady nespojovat.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Na to konto mě napadá otázka, zda nějakému komisaři EU nezačnou Olomoucké tvarůžky smrdět víc, než chutnat. Mně tedy chutnají, jenom někdy řeším problém, kam nakoupené tvarůžky uložit. V lednici jsou cítit i přes uzavřenou sklenici a proto je manželka dává na balkon.  V každém počasí.

Také Česká televize by měla začít řešit problém; co s Tvarůžkovou. Na vysvětlenou - jen si pohrávám se slovíčky. Tedy prosím, pachy nespojovat! Tady zasmrádají veřejnoprávní novináři ve vztahu ke svým živitelům a plátcům. Jak jinak, když zpravodajství v České televizi slouží polopravdám, nebo jen mainstreamovému bulváru. A docela mě těší, že při sledování pondělního interview ČT 24 se redaktorce Tvarůžkové nepodařilo poslance Jana Zavadila do bulváru zatáhnout.

Hned v úvodních slovech bylo cítit, jak je paní Zuzana natěšená. Bývalý odborářský bos Zavadil vždy byl ve svém vystupování přímočarý a z hlediska ostatních politických plků, trošku prostořeký. Tvarůžková ho nutně potřebovala dotlačit k vyjádření o mediální kauze sporu prezidenta  Zemana s premiérem. Po chvilce však Zavadil řekl: „…S tímhle tématem bych chtěl už skončit, protože – my tady v republice máme tolik jiných problémů o kterých bychom se měli bavit. Samozřejmě nejen my dva, ale redaktoři by se nás měli ptát“… Tvarůžková okamžitě Zavadila okřikla. „ Samozřejmě my se ptáme, ale zrovna teď se děje toto“.

V tu chvíli jsem si uvědomil, proč občanům veřejnoprávní televize nevoní.  Jenomže neznám odpověď na otázku; proč ČT má tak malý zájem, aby za veřejné peníze koncesionářů, informovala nestranně a všestranně? Proč se veze na mainstreamovém smradu komerčních a privátních médií? U těch mi to až tolik nevadí. Máme demokracii, tak můžeme TV NOVA a podobné televize, či rádia odsuzovat a  kritizovat. Třeba za bulvární informace a pokleslost kultury slova. A papírové noviny? Troufám si říct, že špatné jsou všechny. Bulvární i ty tvářící se seriozně.

Stejným slovem mluví mediální odborníci. Na našem malém mediálním rynku, vždy jde v prvé řadě o peníze. Nemá smysl řešit vlastníky a jejich časté změny. Jde o princip. Ať se nám to líbí, nebo ne, zpravodajské deníky a časopisy různých vydavatelů vždy slouží majitelům.  Ať je to Babiš, Bkala, německý Vltava-Labe-pres, či někdo jiný. A proto jenom veřejnoprávní Český rozhlas a jediná veřejnoprávní Česká televize by měla být za peníze koncesionářů vděčná.

Nemám rád, když se všechny pachy i prachy spojují. Koncesionářských i soukromých stanic, některých internetových portálů a jiných alternativních medií.  Cpát povidla do koláčů sledovanosti, nemá veřejnoprávní televize zapotřebí. Ani servírovat divákům smradlavý pokrm, který nemá s delikátní chutí zrajícího sýra nic společného.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Nenávist patří k životu

Nenávist patří k životu

Vážené kolegyně, kolegové, jenom krátká reakce na pana místopředsedu Sněmovny Vojtěcha Pikala. Pane místopředsedo, já váš názor plně respektuji a přeji vám, aby vás za něj jednou nezavřeli. (Potlesk v sále.) Vážené – a teď vážně. Karla toho už hodně řekla, ale myslím si, že je velmi důležité celou tu věc pojmenovat a říct si, o co vlastně jde. Podle mého názoru – a mrzí mě, že tady není pan ministr vnitra Hamáček, který by to určitě měl slyšet – je Karla Maříková jenom střípkem celé té věci, která tady kolem nás jakoby letí.

 Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu sváteční jídlo a nyní prosakují zprávy o tom, že v Evropě dochází maso. Už i viníci se hledají a v Česku za to jako obvykle může Babiš a jeho Agrofert. Už jen čekám, až vyskočí nějaký blbec a bude vyřvávat, že za tuto situaci může Rusko a Putin. Skutečně je to trapné takhle lidem lhát!!

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Připouštím, že matematika není mou silnou stránkou, i proto jsem kdysi za tolerantního „komunistického“ režimu mohl absolvovat tzv. humanitní gymnázium. Nakonec jsem se stal doktorem práv, možná špatným, možná dobrým, ale ta matematika mi nikdy nechyběla. Ne, neumím vyhodnocovat ty miliardy, které by se měly rozházet v rámci EU. Ale nezdá se mi to.

Tři podmínky, bez jejichž splnění nelze schválit Macron-Merkelový Fond obnovy

Tři podmínky, bez jejichž splnění nelze schválit Macron-Merkelový Fond obnovy

Premiéři budou v červnu na Evropské radě projednávat způsob financování Fondu obnovy EU. Jeho zřízení schválili už v květnu, ale tehdy se nedohodli, jak by měl fungovat. S nápadem na jeho zřízení přišel v dubnu italský premiér Giussepe Conte. Podle jeho původního návrhu, který podpořili premiéři všech jižních zemí, Francie a zemí Beneluxu, měl mít fond něco mezi 1 až 2 biliony eur. Měl rozdávat dotace podnikům, kterým pandemie COVID-19 způsobila problémy a tím přispět k oživení ekonomiky.

Poslední domácí zprávy

Provokace nebo test ?

Provokace nebo test ?

Včera se na Pražském mezinárodním letišti v Ruzyni stala podivná, v civilizovaných zemích málo vídaná věc. Okolo deváté večer tam bez...