• Sobota, 20. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Marcela

Prosím – smrady nespojovat.
Počet návštěv: 3185

Prosím – smrady nespojovat.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Na to konto mě napadá otázka, zda nějakému komisaři EU nezačnou Olomoucké tvarůžky smrdět víc, než chutnat. Mně tedy chutnají, jenom někdy řeším problém, kam nakoupené tvarůžky uložit. V lednici jsou cítit i přes uzavřenou sklenici a proto je manželka dává na balkon.  V každém počasí.

Také Česká televize by měla začít řešit problém; co s Tvarůžkovou. Na vysvětlenou - jen si pohrávám se slovíčky. Tedy prosím, pachy nespojovat! Tady zasmrádají veřejnoprávní novináři ve vztahu ke svým živitelům a plátcům. Jak jinak, když zpravodajství v České televizi slouží polopravdám, nebo jen mainstreamovému bulváru. A docela mě těší, že při sledování pondělního interview ČT 24 se redaktorce Tvarůžkové nepodařilo poslance Jana Zavadila do bulváru zatáhnout.

Hned v úvodních slovech bylo cítit, jak je paní Zuzana natěšená. Bývalý odborářský bos Zavadil vždy byl ve svém vystupování přímočarý a z hlediska ostatních politických plků, trošku prostořeký. Tvarůžková ho nutně potřebovala dotlačit k vyjádření o mediální kauze sporu prezidenta  Zemana s premiérem. Po chvilce však Zavadil řekl: „…S tímhle tématem bych chtěl už skončit, protože – my tady v republice máme tolik jiných problémů o kterých bychom se měli bavit. Samozřejmě nejen my dva, ale redaktoři by se nás měli ptát“… Tvarůžková okamžitě Zavadila okřikla. „ Samozřejmě my se ptáme, ale zrovna teď se děje toto“.

V tu chvíli jsem si uvědomil, proč občanům veřejnoprávní televize nevoní.  Jenomže neznám odpověď na otázku; proč ČT má tak malý zájem, aby za veřejné peníze koncesionářů, informovala nestranně a všestranně? Proč se veze na mainstreamovém smradu komerčních a privátních médií? U těch mi to až tolik nevadí. Máme demokracii, tak můžeme TV NOVA a podobné televize, či rádia odsuzovat a  kritizovat. Třeba za bulvární informace a pokleslost kultury slova. A papírové noviny? Troufám si říct, že špatné jsou všechny. Bulvární i ty tvářící se seriozně.

Stejným slovem mluví mediální odborníci. Na našem malém mediálním rynku, vždy jde v prvé řadě o peníze. Nemá smysl řešit vlastníky a jejich časté změny. Jde o princip. Ať se nám to líbí, nebo ne, zpravodajské deníky a časopisy různých vydavatelů vždy slouží majitelům.  Ať je to Babiš, Bkala, německý Vltava-Labe-pres, či někdo jiný. A proto jenom veřejnoprávní Český rozhlas a jediná veřejnoprávní Česká televize by měla být za peníze koncesionářů vděčná.

Nemám rád, když se všechny pachy i prachy spojují. Koncesionářských i soukromých stanic, některých internetových portálů a jiných alternativních medií.  Cpát povidla do koláčů sledovanosti, nemá veřejnoprávní televize zapotřebí. Ani servírovat divákům smradlavý pokrm, který nemá s delikátní chutí zrajícího sýra nic společného.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil miliony Vietnamců

Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil bezpočet Vietnamců

Gesto dobré vůle a zdravotní pomoci by se hodilo, když se premiér Andrej Babiš se ve středu 17. dubna 2019 setkal s předsedou vlády Vietnamské socialistické republiky Nguyenem Xuanem Phucem. Hovořili o vzájemných bilaterálních vztazích, ekonomické spolupráci zemí či možnosti spolupráce rovněž v oblasti obranného průmyslu…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Poslední domácí zprávy

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

Dne 15. dubna 2019 pokračovalo v soudní síni Krajského soudu v Brně u senátu Aleše Novotného hlavní líčení ve  „velké daňové kauze“...