• Úterý, 25. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Ivan

Prosím – smrady nespojovat.
Počet návštěv: 3273

Prosím – smrady nespojovat.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Na to konto mě napadá otázka, zda nějakému komisaři EU nezačnou Olomoucké tvarůžky smrdět víc, než chutnat. Mně tedy chutnají, jenom někdy řeším problém, kam nakoupené tvarůžky uložit. V lednici jsou cítit i přes uzavřenou sklenici a proto je manželka dává na balkon.  V každém počasí.

Také Česká televize by měla začít řešit problém; co s Tvarůžkovou. Na vysvětlenou - jen si pohrávám se slovíčky. Tedy prosím, pachy nespojovat! Tady zasmrádají veřejnoprávní novináři ve vztahu ke svým živitelům a plátcům. Jak jinak, když zpravodajství v České televizi slouží polopravdám, nebo jen mainstreamovému bulváru. A docela mě těší, že při sledování pondělního interview ČT 24 se redaktorce Tvarůžkové nepodařilo poslance Jana Zavadila do bulváru zatáhnout.

Hned v úvodních slovech bylo cítit, jak je paní Zuzana natěšená. Bývalý odborářský bos Zavadil vždy byl ve svém vystupování přímočarý a z hlediska ostatních politických plků, trošku prostořeký. Tvarůžková ho nutně potřebovala dotlačit k vyjádření o mediální kauze sporu prezidenta  Zemana s premiérem. Po chvilce však Zavadil řekl: „…S tímhle tématem bych chtěl už skončit, protože – my tady v republice máme tolik jiných problémů o kterých bychom se měli bavit. Samozřejmě nejen my dva, ale redaktoři by se nás měli ptát“… Tvarůžková okamžitě Zavadila okřikla. „ Samozřejmě my se ptáme, ale zrovna teď se děje toto“.

V tu chvíli jsem si uvědomil, proč občanům veřejnoprávní televize nevoní.  Jenomže neznám odpověď na otázku; proč ČT má tak malý zájem, aby za veřejné peníze koncesionářů, informovala nestranně a všestranně? Proč se veze na mainstreamovém smradu komerčních a privátních médií? U těch mi to až tolik nevadí. Máme demokracii, tak můžeme TV NOVA a podobné televize, či rádia odsuzovat a  kritizovat. Třeba za bulvární informace a pokleslost kultury slova. A papírové noviny? Troufám si říct, že špatné jsou všechny. Bulvární i ty tvářící se seriozně.

Stejným slovem mluví mediální odborníci. Na našem malém mediálním rynku, vždy jde v prvé řadě o peníze. Nemá smysl řešit vlastníky a jejich časté změny. Jde o princip. Ať se nám to líbí, nebo ne, zpravodajské deníky a časopisy různých vydavatelů vždy slouží majitelům.  Ať je to Babiš, Bkala, německý Vltava-Labe-pres, či někdo jiný. A proto jenom veřejnoprávní Český rozhlas a jediná veřejnoprávní Česká televize by měla být za peníze koncesionářů vděčná.

Nemám rád, když se všechny pachy i prachy spojují. Koncesionářských i soukromých stanic, některých internetových portálů a jiných alternativních medií.  Cpát povidla do koláčů sledovanosti, nemá veřejnoprávní televize zapotřebí. Ani servírovat divákům smradlavý pokrm, který nemá s delikátní chutí zrajícího sýra nic společného.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

Táhne mu na 82 let, v uplynulých měsících prodělal zápal plic, pak byl v nemocnici kvůli problémům se srdcem. A zrovna teď si Karel Schwarzenberg připomíná deset let od doby, kdy s Miroslavem Kalouskem založil TOP 09. Ve Výzvě Seznamu mluví o demonstracích, kondici TOP 09 i svém zdravotním stavu.

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených  obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

To, že jsem zase prožíval ty zbytečné a nelidské masakry vlastně způsobila Mgr. Martina Lehmannová, co je od 1. dubna 2017 je ředitelkou Památníku Lidice a předsedkyně Českého výboru Mezinárodní rady muzeí ICOM. Byla též u toho, když 24. června 2019 uplynulo 77 let od vypálení a vyhlazení osady Ležáky.

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Mezinárodní tým vyšetřovatelských šašků složený z nizozemských, belgických, australských a ukrajinských údajných expertů už 24. května 2018 v nizozemském městě Bunnik znovu po čtyřech letech prezentoval jen předběžné výsledky vyšetřování tragického pádu malajsijského letadla Boeing 777, v jehož troskách zahynulo 298 lidí. Důkazy žádné, nicméně Rusko je viníkem

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Poslední domácí zprávy