• Pátek, 26. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Oto

Přejme imigrantům jejich brzký a šťastný návrat domů – do tepla!
Počet návštěv: 3365

Přejme imigrantům jejich brzký a šťastný návrat domů – do tepla!

Luděk Mazurek Článek od Luděk Mazurek

Přes čtyři tisíce migrantů, většinou z Iráku, stáhly svou žádost o azyl ve Finsku a chtějí se vrátit domů. Vedle rodinných důvodů to zdůvodňují velkou zimou i nenaplněnými očekáváními ze života v této severské zemi (zdroj - zde).

Konečně někteří imigrantští muslimové zdá se pochopili, že byli podvedeni a obelháni, když jim někdo nabulíkoval, že tady u nás v Evropě jim budou „létat pečení holubi do huby“ (ve skutečnosti jsou holubi zatraceně málo a přislíbeny jim byli nejméně husy a krocani ....), že tady na ně čekají mladé ženy, že jsou pro ně připravena komfortní obydlí (žádné vymalované kravíny!), že dostanou peníze za nic a hlavně – že na toto všechno mají jakési „právo“!

Skutečná realita je musela dost překvapit, když například v tom jakémsi zjevně „rasistickém“ Finsku v současné zimě (překvapivě) nastala krutá zima a chtějí po nich dokonce bezplatnou práci! Nic naslibovaného na ně nečekalo, ženy jsou vyloženě vzpurné a muži převážně nepříjemní až rasističtí. V každém případě jsou to většinou nevěřící, kteří by jim měli sloužit, což se jim nechce. No prostě - veškerá slíbená očekávání šla do .... (však víte kam). Jak šokující!

Co k tomu říct?

Jsem docela rád, že došlo na má nedávná slova o tom, že Alláh muslimům vůbec nestanovil potřebná pravidla pro život v zemích kde mrzne a sněží a že jim tedy zřejmě život v takových těžkých podmínkách vůbec neurčil a že oni sami jsou proto na něco takového naprosto nepřipravení. Psal jsem o tom – zde. Jsem proto velmi rád, že si někteří muslimové ve Finsku toto pozdní poznání vzali k srdci a vyrazili zpět tam, kam jednoznačně a jedině a pouze patří - tedy na jih, domů a do tepla. Snad k němu co nejdříve dospějí jejich imigrantští kolegové i v jiných zemích EU ….!

A jaké je z toho to naše pozdní ponaučení?

Abychom jim v tomto nevyhnutelném poznání pomohli, tak je třeba již na hranicích EU (a také v různých utečeneckých a migrantských táborech ještě před těmito hranicemi) okamžitě a konečně vyvěsit velké informační tabule v několika jazycích a hlavně v Arabštině s tím, že v EU je strašlivá zima, led a sníh, že jsou tady desítky milionů nezaměstnaných a tisíce bezdomovců, že příchozí budou podle zdejších zákonů umístěni v detenčních táborech a pokud neprokáží útěk před ohrožením života, budou vraceni zpět. Násilné překročení hranic že je trestným činem, pro který automaticky každý ztrácí jakýkoli nárok na azyl i na povolení pobytu.
A hlavně – že je zde naprostá rovnoprávnost žen, svoboda náboženského vyznání a demokratické zřízení a že se budou muset sami hodně snažit, aby si zabezpečili základní životní potřeby a splatili náklady na své bydlení a obživu.
Aby si nemysleli, že jim tady budou létat pečení holubi do huby a že tady na ně někdo (kromě několika pošuků a parazitů, kteří se chtěli a chtějí na imigraci sami obohatit) "čeká".
Včera bylo na něco takového pozdě!

Již dávno totiž mělo být všem migrantům před cestou stručně a jasně sdělováno, že tady budou muset pracovat, bez dokladů ani krok, sociální dávky v mnoha zemích minimální, za trestné činy vězení, propagace islámského práva šaria přísně zakázána, dodržování práva a zákonů bez pardonu, azylové řízení velmi přísné, atd. Mohlo být mnohem méně problémů, kdyby se vše takto podchytilo a objasnilo již od počátku a především ještě před hranicemi EU. K tomu však nebyla ze strany sluníčkářů, vítačů, neziskovkářů a hlavně slaboučkých vlád žádná vůle a bohužel není stále dodnes.

Toto naivní a nereálné blouznění ještě stále u některých přetrvává. Vzorovou ukázkou je nedávné vystoupení mladého Stropnického v ČTV, který chtěl v pořadu paní Jílkové „Máte slovo“ diváky přesvědčit o zoufalém stavu migrantů. Prý museli vše doma (nevím komu) prodat, aby vůbec měli prostředky na cestu a po dlouhé a strastiplné cestě jsou pak většinou tak unavení a zbídačení, že pak není divu, že se občas chovají trochu stressovaně a „nedůtklivě“ (a poté přepadají v Calais kamiony, nebo kradou a loupí, případně znásilňují). Podle pana Stropnického je proto jejich jednání pochopitelné a zřejmě i „omluvitelné“.

K tomu už více není ani co dodat. Jedině snad popřát imigrantům, kteří procitli z jejich nereálných snů, šťastný návrat do zemí jejich původu a našim evropským blouznivcům pokud možno brzké vyléčení.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jan Esterka

Jan Esterka

08.04.2016 12:25

To je dobrá zpráva! Jen nech táhnou odkud přišli...


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy

VZKAZ POLITIKŮM

VZKAZ POLITIKŮM

Je však otázka – kterým? Podle toho, jak přibývá kritických vzkazů mnoha autorů, jimž není lhostejný osud této země, osud národa Čechů,...