• Úterý, 25. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Ivan

Fejeton: Starý jsi když…
Počet návštěv: 3712

Fejeton: Starý jsi když…

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Když se podíváš na kotrmelce Europa Mutther Merkel (Evropské matky Merkelové), na pach blízkovýchodní ropy na uprchlickou povodeň a při tom tvůj kardiostimulátor otevře blízká garážová vrata, jsi opravdu starý.

A také už Evropská unie dávno není pomocnice národů, která zastupuje suverénní členské státy pro jejich hospodářský prospěch. Po byrokratickém souznění politických elit její proklamace už nejde brát vážně. Z jednoduchých věcí dělá kočkopsy a ostatní problémy?  Úřady sice „jedou,“ ale je to tak - nějak všechno. Protože europoslancům s dobře vyfutrovanými platy, se hlídat demokracii nedaří, nebo se jim nechce.

Ještě více jsou zaneprázdněny orgány EU, které si nestačí foukat národní bebíčka.  A čím větší stát - tím potřebuje větší fuk, který však sfoukne menšího.  Až moc, pro nás pamětníky to připomíná RVHP.  Radu vzájemné hospodářské pomoci jsme chtěli předhodit tehdejším kočkopsům, jenomže diktatura po dvaceti letech - vylezla odjinud. Abychom věděli, kdo dnešní Evropu řídí - nezaškodí troška opakování: Evropský parlament (751 poslanců), Evropská rada, Rada Evropské unie, Evropská komise, Soudní dvůr Evropské unie, Evropská centrální banka (ECB), Evropský účetní dvůr (EÚD), Evropská služba pro vnější činnost (ESVČ), Evropský hospodářský a sociální výbor (EHSV), Výbor regionů (VR), Evropská investiční banka (EIB), Evropský veřejný ochránce práv, Evropský inspektor ochrany údajů, Interinstitucionální orgány, atd.

Vypátrat, kolik lidí úřednická Evropa zaměstnává, se mně nepodařilo. Také nikdo neví, jaké astronomické částky se vynakládají na neziskové organizace, na propagandu a sebepropagaci. Zato lehce poznáme, že zcela nedemokraticky vládne tandem Německo – Francie. Ať dnes z Bruselu zazní cokoliv, jsou to jenom proklamace a diplomatické tlachy. Proklamace a plky v krizi, kdy nám hrozí zadupání tisícileté evropské kultury.

A jak Evropu, ostrov kulturního dědictví a hospodářské prosperity bráníme, když to všude okolo vře? Zestárlí urounijní byrokrati sedí docela pohodlně ve svých křeslech, a hledí do značně povadlých předností Matky Evropy. A tak se zvědavě ptám, kam vzhlížejí náš mladý premiér Slávek a další vyvolení z naší krásné české kotliny? (Rád bych napsal vlasti, ale to je dnes, takřka sprosté slovo.) Kdy konečně pochopí, že jsou de facto, zaměstnanci svých voličů?

Svého kardiostimulátoru se také dočkají!

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Čenda Procházka

Čenda Procházka

02.08.2016 20:37

pravda pravdoucí , co více dodat..


 
Jan Esterka

Jan Esterka

08.04.2016 12:22

Nechci, aby krásná Česká republika byla v područí Německa a Německé unie! Je zapotřebí z EU vystoupit! Obnovit ochranu hranic ČR!


 
V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

Táhne mu na 82 let, v uplynulých měsících prodělal zápal plic, pak byl v nemocnici kvůli problémům se srdcem. A zrovna teď si Karel Schwarzenberg připomíná deset let od doby, kdy s Miroslavem Kalouskem založil TOP 09. Ve Výzvě Seznamu mluví o demonstracích, kondici TOP 09 i svém zdravotním stavu.

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Mezinárodní tým vyšetřovatelských šašků složený z nizozemských, belgických, australských a ukrajinských údajných expertů už 24. května 2018 v nizozemském městě Bunnik znovu po čtyřech letech prezentoval jen předběžné výsledky vyšetřování tragického pádu malajsijského letadla Boeing 777, v jehož troskách zahynulo 298 lidí. Důkazy žádné, nicméně Rusko je viníkem

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených  obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

To, že jsem zase prožíval ty zbytečné a nelidské masakry vlastně způsobila Mgr. Martina Lehmannová, co je od 1. dubna 2017 je ředitelkou Památníku Lidice a předsedkyně Českého výboru Mezinárodní rady muzeí ICOM. Byla též u toho, když 24. června 2019 uplynulo 77 let od vypálení a vyhlazení osady Ležáky.

Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Řečí o demokracii, že byste je mohli vidlema přehazovat, plamenná chvála vynikajícího „čuchu“ 250 tisíců těch, kteří se na Letnou dostavili – ale že by ať už samotného oslavovatele toho čuchu či kohokoli jiného zajímala kvalita čuchu celého národa – to tedy ani nápad a též za žádnou cenu.

Poslední domácí zprávy