• Úterý, 21. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Běla

Olin Jurman: Vážení přátelé, kamarádi, bývalí bojovníci, výsadkoví veteráni, čtenáři mých knížek!
Počet návštěv: 1133

Olin Jurman: Vážení přátelé, kamarádi, bývalí bojovníci, výsadkoví veteráni, čtenáři mých knížek!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Je nedělní slunné a teplé dopoledne, já se vrátil z pravidelné procházky po Barrandově. Sedím v pracovně u svého stolu, odsouvám sadu čtyřiceti hlasovacích lístků pro volby do Evropského parlamentu, vnímám vůni čerstvého kafe a chtěl bych se s vámi podělit o pár dojmů.

Jó, Barrandov, hezké sídliště, žije se zde dobře, až na to, že v nejkrásnějším místě u malého parčíku staví katolíci nový kostel. Strategické místo, kde se roky scházeli místní občané a pořádali různé trhy, slavili svátky od masopustu po přátelské ohně, tak teď se zde bude pár lidí modlit. V parčíku směrem k tramvajové zastávce a stanici městské policie si bezdomovci zbudovali z latěk a igelitu slušné obydlí. Ani policii nevadí, že na chodníku před parkem je lavička, tu bezdomovci okupují a za ní si udělali odpadový kout s flaškami, papíry a vším, co jim odpadne od ruky. Vždyť v březnu zase přijdou skauti a uklidí to do pytlů, aby mohli začít odhazovat zase znovu.

Kousek odtud na bonitní půdě ještě loni ševelilo obilí, nyní se staví moderní domy s krásnými byty bratru metr za 110 tisíc, kdopak z obyčejných občanů sem asi přijde bydlet a splácet po dvě generace hypotéky? Hned vedle rozrýpaného pole je velký keřem porostlý svah a tam přebývá odhadem nejmíň stovka bezdomovců, ti se na ty nové domy asi taky těší. Před budoucím kostelem se zdravím s několika místními, kteří jen kroutí hlavou – chybí nám školky, domov důchodců, azylový dům pro matky samoživitelky, alespoň jeden velký parkovací dům, protože zaparkovat lze jen v dopoledne  – a tady katolíci staví kostel, co prý by jim ten papež František řekl o pomoci bližnímu. Ale když jim stát nastrkal ty strašný prachy, tak si musí něco postavit, ne?

Ale už jsem doma, kafe voní a Česká televize vysílá pořad o přípravě celovečerního filmu o hrdinné cestě legionářů v Rusku, kteří si tři roky museli probojovat cestu z Ukrajiny do Vladivostoku, aby se mohli vrátit domů. Před týdnem jsem o tom křtil novou knížku, to si musím poslechnout. Nevěřím svým smyslům, přece se tam všichni probojovali už za rok, pak skončila válka a naše vedení je znovu vyhnalo přes celou Sibiř zpátky, aby na Povolží bez vyhlášení války jako interventi postavili novou frontu proti bolševikům a po dva roky s nimi válčili? A co jen „odskočení“ na vlastní pěst na sever do Kazaně na loupeživou výpravu za carským státním pokladem, se kterým pak víc než rok jezdili po magistrále a až byla rudých velká přesila, zaplatili s ním a prodejem Kolčaka komisařům volnou cestu k moři?

A co vzpoury celých pluků, které nechtěly po ukončení války s rudými už bojovat? To tam nebude? Vůbec to ohýbání dějin v poslední době je nějak divné. V Pardubicích primátor rozhodl zbourat pomník osvoboditelů, protože v roce 1945 už Němci jen utíkali a tak to už tenkrát byli okupanti. Rusové prý Američanům zakázali v květnu 1945 osvobodit Prahu, jako by jim to nezakázal sám Eisenhower v rámci dohody tří vítězů z Jalty? A odsun Němců z Polska, ČSR, Maďarska, Rumunska, Jugoslávie, to taky spískali zlí Češi? Bude pomník osvoboditelů pro generála Pattona stát i v Brně? A není to všechno mozkové cvičení a příprava na stavby amerických základen v Čechách a vůbec na válku s Ruskem? Takové myšlenky se mi honí hlavou, když beru do rukou ten seznam 44 stran a hnutí, které se nyní tlačí do Evropského parlamentu. Copak máme proboha několik stovek perfektně připravených kandidátů pro tak vysoké funkce?

Za týden jsou volby, všichni bychom si ty seznamy, hlavně jejich volební programy měli podrobně přečíst a určitě jít volit. Koho? Ty zprofanované strany, co za posledních třicet let zlikvidovaly vše, co jsme dřív měli a prakticky rozdali celé bohatství naší země včetně vody a průmyslu zahraničním miliardářům? Co dokázali stát bez dluhů zadlužit tak, že ani naši vnukové se z toho nedostanou? Že jsme byli zemědělsky soběstační a dnes dovážíme 70% potravin? Že jsme za hubičku prodali banky a teď jen koukáme, jak každý rok mizí miliardy z jejich hospodaření za kopečky? Že nebyli bezdomovci a všechny děti měly na školní obědy? Raději nepokračovat. Tak koho do toho Bruselu poslat? Extremisty všeho druhu? Nebo bychom se měli zamyslet, kdo už dlouho bojuje za naše zájmy a vytvořil politické hnutí s nastaveným programem právě pro bývalé vojáky, veterány, domobranu, občany kteří se nebojí říci, že mají rádi svou zemi a jsou i dnes připraveni za ni položit i život? Je takové hnutí a už to dokázalo.

Jmenuje se Bezpečnost, Odpovědnost, Solidarita. Tyto tři pojmy jsou pro mnoho lidí dnes téměř bezcenné. Bezpečnost nám přece zajistí NATO, hlavně v Afghánistánu a Mali, že. Odpovědnost, tu už dnes cítí z našich politiků jen málokdo. Solidarita beze slov. Nejdůležitější jsou přece penězovody. Ale my tu B.O.S. myslíme vážně, jinak se z toho marastu nedostaneme asi už nikdy a rozpustíme se v té multi-kulti Evropě bez hranic, států a národů, jak to taky mají kdesi daleko za mořem v plánu a dělají pro to vše.

Tak přátelé, je toho hodně, co by se dalo říci, ale podívejte se do programu BOS a kdo nevíte, budete hodně překvapeni, že tam najdete vše, co vnitřně cítíte jako správné. A koho že do Bruselu chceme poslat? Našim kandidátem je Jaroslav Bašta, dlouholetý diplomat a publicista, který už mnohokrát dokázal, co umí pro republiku a její občany udělat a spolu s ním dalších 27 kandidátů ze všech konců ČR. Tak na shledanou za týden u volební urny, přátelé a kamarádi!    

 PS: Hodně zdraví přeje Olin Jurman, pplk. a ing. Vojenský publicista, Autor knih (v posledních letech): Legionářská odysea, Špion, Dvojitý agent (sága o třech dílech), Vlastizrádce, Na hranici temna, 30 let ve službách StB, Legionáři (vyšlo minulý týden)

Telefon 602176848 - e-mail: olin.jurman@icloud.com - S nesouhlasnými názory budu rád polemizovat, ale pouze v rámci slušného vychování

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.05.2019 19:36

Naprosto jasně sepsaný scénář filmu o legiích v Rusku.A těch,kdož si něco pamatují,je již tak zoufale málo,že dnešní "historici" klidně ničí záznamy v archivech,což nedělali ani Němci po prohrané válce.Jen čeští vlezprdelníci se snaží zalíbit novým pánům.Jinak by nedostali svůj jidášský groš.


 
Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy