• Sobota, 24. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Bartoloměj

Olin Jurman: Vážení přátelé, kamarádi, bývalí bojovníci, výsadkoví veteráni, čtenáři mých knížek!
Počet návštěv: 595

Olin Jurman: Vážení přátelé, kamarádi, bývalí bojovníci, výsadkoví veteráni, čtenáři mých knížek!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Je nedělní slunné a teplé dopoledne, já se vrátil z pravidelné procházky po Barrandově. Sedím v pracovně u svého stolu, odsouvám sadu čtyřiceti hlasovacích lístků pro volby do Evropského parlamentu, vnímám vůni čerstvého kafe a chtěl bych se s vámi podělit o pár dojmů.

Jó, Barrandov, hezké sídliště, žije se zde dobře, až na to, že v nejkrásnějším místě u malého parčíku staví katolíci nový kostel. Strategické místo, kde se roky scházeli místní občané a pořádali různé trhy, slavili svátky od masopustu po přátelské ohně, tak teď se zde bude pár lidí modlit. V parčíku směrem k tramvajové zastávce a stanici městské policie si bezdomovci zbudovali z latěk a igelitu slušné obydlí. Ani policii nevadí, že na chodníku před parkem je lavička, tu bezdomovci okupují a za ní si udělali odpadový kout s flaškami, papíry a vším, co jim odpadne od ruky. Vždyť v březnu zase přijdou skauti a uklidí to do pytlů, aby mohli začít odhazovat zase znovu.

Kousek odtud na bonitní půdě ještě loni ševelilo obilí, nyní se staví moderní domy s krásnými byty bratru metr za 110 tisíc, kdopak z obyčejných občanů sem asi přijde bydlet a splácet po dvě generace hypotéky? Hned vedle rozrýpaného pole je velký keřem porostlý svah a tam přebývá odhadem nejmíň stovka bezdomovců, ti se na ty nové domy asi taky těší. Před budoucím kostelem se zdravím s několika místními, kteří jen kroutí hlavou – chybí nám školky, domov důchodců, azylový dům pro matky samoživitelky, alespoň jeden velký parkovací dům, protože zaparkovat lze jen v dopoledne  – a tady katolíci staví kostel, co prý by jim ten papež František řekl o pomoci bližnímu. Ale když jim stát nastrkal ty strašný prachy, tak si musí něco postavit, ne?

Ale už jsem doma, kafe voní a Česká televize vysílá pořad o přípravě celovečerního filmu o hrdinné cestě legionářů v Rusku, kteří si tři roky museli probojovat cestu z Ukrajiny do Vladivostoku, aby se mohli vrátit domů. Před týdnem jsem o tom křtil novou knížku, to si musím poslechnout. Nevěřím svým smyslům, přece se tam všichni probojovali už za rok, pak skončila válka a naše vedení je znovu vyhnalo přes celou Sibiř zpátky, aby na Povolží bez vyhlášení války jako interventi postavili novou frontu proti bolševikům a po dva roky s nimi válčili? A co jen „odskočení“ na vlastní pěst na sever do Kazaně na loupeživou výpravu za carským státním pokladem, se kterým pak víc než rok jezdili po magistrále a až byla rudých velká přesila, zaplatili s ním a prodejem Kolčaka komisařům volnou cestu k moři?

A co vzpoury celých pluků, které nechtěly po ukončení války s rudými už bojovat? To tam nebude? Vůbec to ohýbání dějin v poslední době je nějak divné. V Pardubicích primátor rozhodl zbourat pomník osvoboditelů, protože v roce 1945 už Němci jen utíkali a tak to už tenkrát byli okupanti. Rusové prý Američanům zakázali v květnu 1945 osvobodit Prahu, jako by jim to nezakázal sám Eisenhower v rámci dohody tří vítězů z Jalty? A odsun Němců z Polska, ČSR, Maďarska, Rumunska, Jugoslávie, to taky spískali zlí Češi? Bude pomník osvoboditelů pro generála Pattona stát i v Brně? A není to všechno mozkové cvičení a příprava na stavby amerických základen v Čechách a vůbec na válku s Ruskem? Takové myšlenky se mi honí hlavou, když beru do rukou ten seznam 44 stran a hnutí, které se nyní tlačí do Evropského parlamentu. Copak máme proboha několik stovek perfektně připravených kandidátů pro tak vysoké funkce?

Za týden jsou volby, všichni bychom si ty seznamy, hlavně jejich volební programy měli podrobně přečíst a určitě jít volit. Koho? Ty zprofanované strany, co za posledních třicet let zlikvidovaly vše, co jsme dřív měli a prakticky rozdali celé bohatství naší země včetně vody a průmyslu zahraničním miliardářům? Co dokázali stát bez dluhů zadlužit tak, že ani naši vnukové se z toho nedostanou? Že jsme byli zemědělsky soběstační a dnes dovážíme 70% potravin? Že jsme za hubičku prodali banky a teď jen koukáme, jak každý rok mizí miliardy z jejich hospodaření za kopečky? Že nebyli bezdomovci a všechny děti měly na školní obědy? Raději nepokračovat. Tak koho do toho Bruselu poslat? Extremisty všeho druhu? Nebo bychom se měli zamyslet, kdo už dlouho bojuje za naše zájmy a vytvořil politické hnutí s nastaveným programem právě pro bývalé vojáky, veterány, domobranu, občany kteří se nebojí říci, že mají rádi svou zemi a jsou i dnes připraveni za ni položit i život? Je takové hnutí a už to dokázalo.

Jmenuje se Bezpečnost, Odpovědnost, Solidarita. Tyto tři pojmy jsou pro mnoho lidí dnes téměř bezcenné. Bezpečnost nám přece zajistí NATO, hlavně v Afghánistánu a Mali, že. Odpovědnost, tu už dnes cítí z našich politiků jen málokdo. Solidarita beze slov. Nejdůležitější jsou přece penězovody. Ale my tu B.O.S. myslíme vážně, jinak se z toho marastu nedostaneme asi už nikdy a rozpustíme se v té multi-kulti Evropě bez hranic, států a národů, jak to taky mají kdesi daleko za mořem v plánu a dělají pro to vše.

Tak přátelé, je toho hodně, co by se dalo říci, ale podívejte se do programu BOS a kdo nevíte, budete hodně překvapeni, že tam najdete vše, co vnitřně cítíte jako správné. A koho že do Bruselu chceme poslat? Našim kandidátem je Jaroslav Bašta, dlouholetý diplomat a publicista, který už mnohokrát dokázal, co umí pro republiku a její občany udělat a spolu s ním dalších 27 kandidátů ze všech konců ČR. Tak na shledanou za týden u volební urny, přátelé a kamarádi!    

 PS: Hodně zdraví přeje Olin Jurman, pplk. a ing. Vojenský publicista, Autor knih (v posledních letech): Legionářská odysea, Špion, Dvojitý agent (sága o třech dílech), Vlastizrádce, Na hranici temna, 30 let ve službách StB, Legionáři (vyšlo minulý týden)

Telefon 602176848 - e-mail: olin.jurman@icloud.com - S nesouhlasnými názory budu rád polemizovat, ale pouze v rámci slušného vychování

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.05.2019 19:36

Naprosto jasně sepsaný scénář filmu o legiích v Rusku.A těch,kdož si něco pamatují,je již tak zoufale málo,že dnešní "historici" klidně ničí záznamy v archivech,což nedělali ani Němci po prohrané válce.Jen čeští vlezprdelníci se snaží zalíbit novým pánům.Jinak by nedostali svůj jidášský groš.


 
Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit z práce, obžalovat, zavřít…

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...