• Úterý, 07. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Heřman / Hermína

ZKOUŠÍ POLITICI NAŠI TRPĚLIVOST?
Počet návštěv: 1123

ZKOUŠÍ POLITICI NAŠI TRPĚLIVOST?

Česká republika je nezpochybnitelnou kolonií Západu, taky by se dalo říci, že jsme banánovou republikou, nebo dojnou krávou, z níž každý rok odtéká – podle některých ekonomů 300, podle jiných až 500 miliard (půl bilionu) korun do zahraničí k nadnárodním korporacím. Samozřejmě, že tato obrovská částka v našem rozpočtu chybí, ci-tel-ně chybí!

    Jak si tedy politici dovolí lkát nad tím, že se poskytují úlevy na ceně jízdného pro studenty a důchodce, když tato částka je zcela zanedbatelná v poměru k objemu financí odtékajících do zahraničí? Jak to, že si dovolují osočovat důchodce, že jim je přidáváno pár korun ve většině k ubohým důchodům, aby vůbec mohli důstojně dožít? Jak to, že platy zaměstnanců jsou ve srovnání s platy v Bundesrepublik Deutschland zhruba třetinové? 

   Těch otázek na naše politiky by bylo hodně. Třeba – Jaká je vize dalšího vývoje Česka v budoucích letech? Osobně mám pocit, že žádná neexistuje. Proto chlácholení pana Babiše, že se máme dobře, vnímám jako milosrdnou lež. Pocitově snad ano, ale perspektivně se rychle blížíme k pádu do propasti. Pokud neexistoval socializmus s lidskou tváří, pak ve světě kapitalizmu narazíme na nemilosrdnou realitu, v níž jedinou hodnotou je ZISK za každou cenu. Na city se tady nehraje!

   Pocházím z vesnice, takže mám při pohledu na haly, v nichž za ubohou mzdu montují Češi části zahraničních finálních výrobků, dojem, že se dívám na něco, co je až příliš podobné halám pro ustájení dobytka. Vskutku vhodný příměr, protože je s námi zacházeno jako se stádem. Těch montoven přibývá a orné půdy, na které stavěny, ubývá! Díky našim politikům, kteří nás zaprodali za prebendy plynoucí z politických funkcí, dozorčích rad, různých trafik, které jsou jim poskytovány za zradu páchanou na nás, obyčejných, řadových občanech.

   Rád cituji vhodné filozofické výroky římských či řeckých myslitelů. Máme však i naše, takže dnes budu citovat pány Voskovce a Wericha:

Hej, pane králi, nebuď líný,

vem hadry a jdi mezi lid.

Poznáš, co je živořit z dřiny, 

uvidíš za den tolik špíny,

do smrti nebudeš mít klid.

A vůbec velkomožní páni

přijďte se na nás podívat.

Pánové sami jste tím vinní,

že bída z lidí vlky činí,

že nás do lesů žene hlad.

Myslet si, že jsme jen lůza,

že se nás nemusíte bát

jednou však popadne vás hrůza

až pod okny vám začnem řvát!

   A teď si, páni politici, představte, že jsou pod tímto textem podepsáni bezdomovci a lidé žijící na hranici – nebo pod hranicí – chudoby. Jednou se třeba dočkáte!

Štěpán Neuwirth

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.12.2019 19:16

Je to důsledek toho,že se národ o svou budoucnost nestará.Do politiky chodí jenom darebáci,podvodníci a zloději.Když je lidé volí,mnohdy opakovaně,tak se nikdo nemůže divit jejich jednání.Pan Neuwirth to sice dobře popsal,ale nenastínil žádný způsob nápravy.Zkrátka,tupý národ volí ty,kdož ho zrazují a vykořisťují!Posranci si zvyšují platy o tisíce,to samé svinátoři a nikoho z nich nezajímá,kde na to vzít.Máme málo peněz?Tak zvýšíme daně!Nakonec to radí obcím ministryně financí Schillerová,podle jména německé národnosti.Cizinci znovu vládnou českému národu,ale tentokrát se svolením národa samého.Styďte se!


 

11.12.2019 19:11

Proč lidé práce u nás nedemonstrují...? Aby uživili sebe, svou rodinu, je třeba mít zajištěný příjem z tzv. vedlejšáku. Reálný stav počtu přivydělávajících si lidí je 40%. I důchodci se pustili do díla. V současnosti má 365 tisíc důchodců zaměstnanecký poměr. Soukromníci v důchodovém věku pokračují v práci. Tím se počet starobních důchodců žijících pouze z důchodu, značně redukuje. S přibývajícími roky v tomto systému se bude počet důchodců žijících jen z důchodu, snižovat. Mnozí z nás by s důchodem nevyšli. Ten kryje sotva finanční náklady na bydlení. Ani já nejsem výjimkou. Na stará kolena jsem se tedy naučil pracovat s počítači, procesory. Zcela jsem vyměnil svou bývalou profesi a doplnil jsem si kvalifikaci v oboru, o němž jsem neměl jako profesionální muzikant tušení. Pokud o nás budou rozhodovat ti, kdo žijí ze státního rozpočtu, budou šířit politiku zákazů obchodních aktivit se zeměmi, které chtějí politicky napadat. Dali podnět k obchodní válce s Ruskem a Čínou. Zkrátka, nejsou to kšeftmani, kteří myslí především na odbyt. Ten je primárním předpokladem prosperity společnosti. Tím ohrožují zdárný chod našeho hospodářství. Až "díky" těmto ideologům přijdeme o práci, pak začnou ty skutečné protesty. Pokud naše delegace obchodníků nabízí své produkty v zemích, které jsou napadány našimi propagandisty, pak se nemůže chovat taková země k našim podnikatelům vstřícně. Vždy hrozí, že domluvené obchody politicky zlikvidují. Takto napadené země se brání tím, že všechna dojednání berou s rezervou. Kdykoliv od smluv odstoupí. Tím jsme ohroženi. V době poklesu poptávky toto diletantské počínání politiků závislých svým platem na státním rozpočtu, odskáčeme. Proto nemám potíž volit úspěšné podnikatele, kteří ví, jak na to a navíc zde zdaňují všechny své zaměstnance i sami sebe. Pokud budou občané volit diletanty šířící zákazy a příkazy, nesmí se pak divit, že ta práce pro všechny bude jimi ohrožena. Potom teprve se lidé práce seberou a půjdou demonstrovat. Do té doby je nikdo na náměstí ani Letnou nedostane. Tam dnes protestují jenom ti, kdo svou iniciativou podrývají náš systém a zpochybňují výsledky voleb. …...Mějte se hezky. …..PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
        Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Proč tak ostře, ptáte se. Inu to je tak. Přijde mi poněkud hloupé a ubohé, když už člověk neví kudy kam, tak okolo sebe začne kopat a vymýšlet ničím nepodložené návody pro ostatní. Samozřejmě tím myslím záměrné a podotýkám v úvozovkách řízené promořování společnosti!!! Tato bohulibá formulka se velmi lehce může stát smrtící zbraní proti bezbranným lidem v rukách mocipánů. Proto se ptám pane Prymulo-co žerete, že jste tak blbej??? Kdo Vás platí za to, že by se skrze takzvané promořování dalo zbavovat starých a nemocných lidí?? To je Goebbelsovská propaganda a jistě by se to moc líbilo Himmlerovi.

Kdy napsal Martin  Shabu  pravdu ?

Kdy napsal Martin Shabu pravdu ?

V článku z 16. února 2020 „Justiční fakenews z Lidovek“ jsem znectil novináře Martina Shabu za způsob, jakým ve třech článcích z 10.,12. a 14.února 2020 referoval o zahájení trestního řízení proti podezřelým, kteří se pokoušeli z chráněnců spolku  Chamurappi vylákat 20 milionů Kč pod záminkou, že jim zařídí zprošťující rozsudek.

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně nepochybně nepopsatelný zážitek, životní počin, kterým se jim zřejmě vryje hluboko do paměti. Ovšem v jejich nadšení jim může být velkým problémem fakt, že jejich čin nebyl přijat všemi občany se stejným nadšením a uspokojením.

Poslední domácí zprávy

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně...

Předposlední zvonění

Předposlední zvonění

Pod rouškou noci, skoro ještě nezačalo svítat, přikázal jistý starosta jeřábníkům strhnout sochu maršála Koněva. Svině v prasečinci nemají...

Co se nezmění?

Co se nezmění?


Pár lidí možná bude víc naštvaných na EU, ale ta si pojede své bomby dál. Rozpočty jsou naplňovány, poslanci vypláceni, procedury...