• Čtvrtek, 13. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Alena

Co my to jsme za národ?? Budeme stavět pomníky nacistům a vláda, parlament i senát mlčí. Babiši, tobě to je taky jedno?
Počet návštěv: 2898

Co my to jsme za národ?? Budeme stavět pomníky nacistům a vláda, parlament i senát mlčí. Babiši, tobě to je taky jedno?

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Občany republiky sice nyní nejvíce otřásl brutální zločin v Ostravské nemocnici, který se v naší zemi stal v takovém rozsahu vlastně poprvé, ale to neznamená, že my, kteří se zajímáme stále o všeobecné dění v zemi budeme přehlížet pokusům i o jiný typ zločinů, které poškozují celou republiku a dělají naší zemi ostudu v mezinárodním měřítku.

   Dost možná vás to unavuje, zabývat se extravagancí Pražských elit a věřte, že i já bych se raději věnoval něčemu zcela jinému! Přijde mi to stupidní se na těchto místech zabývat nějakým pomníkem, když máme v zemi tolik úřadů na všechno a tolik znalých úředníků, kteří dávají pozor, aby bylo vše v pořádku z pohledu legislativního, morálního, ale i historického. Nicméně se stalo, že pomník Vlasovcům v Pražské městské části Řeporyje prošel a byl tamním zastupitelstvem schválen.

   Domnívám se, že toto schválení se pohybuje na samostatné hranici trestné činnosti, a že by kompetentní úřady měly v tomto směru konat a celou záležitost začít minimálně prošetřovat. Z morálního a historického hlediska nám tu vyvstává velmi závažný precedens, kdy jsou veřejnou správou adorováni zločinci typu Vlasovců, kteří mají na rukou krev desítek tisíc obětí, které po boku nacistů zavraždili. Na tomto faktu nic nemění účast Vlasovců na Pražském povstání, která byla víceméně okrajová a de-facto vynucená situací.

  Armádě generála Vlasova mnoho možností nezbývalo. I oni chtěli utéct do amerického zajetí, protože věděli, že když je dostanou do rukou Sověti, tak je bez milosti postřílí. Sověti velmi dobře věděli proč. Kolaborace a zrada, či střelba do vlastních lidí se trestá všude stejně. V úprku do amerického zajetí jim však stáli stahující se Němci, kteří chtěli totéž. Je jasné, že Němci by se předběhnout jen tak nenechali, a že by Vlasovce postříleli. Tudy tedy cesta nevedla.

  Z druhé strany se tlačila vojska Sovětská. Nebylo kam utéct. Byla tu jediná možnost a tou bylo přidat se k Pražskému povstání a tím trochu možná zmírnit svůj budoucí trest. Byla to z nouze ctnost a toto si pan Novotný vytáhl jako svou kartu v získávání politické popularity. Nicméně celá ta záležitost s účastí Vlasovců na Pražském povstání je vytržena z kontextu a je panem Novotným podávána jako jednotlivost zásadního významu, což však s pravdou a tehdejší realitou nemá nic společného. Válka už byla prohrána a Hitler mrtev. Vlasovci to dobře věděli a chtěli si zachránit alespoň holý zadek. To je však odpovědnosti a podílu na vraždění lidí nezbavuje. Nebýt toho, že generál Vlasov byl Američany předán Sovětům a ti si ho sami popravili, tak by skončil před Norimberským tribunálem a s ním i jeho tzv. spolubojovník (Buňačenko)!

   Co mě však velmi zaráží, je fakt, že máme ústav paměti národa, ústav pro studium totalitních režimů a úřad pro vyšetřování zločinů komunismu (který nikde neexistoval). Zločiny komunismu, který neexistoval, se řeší stále, ale zločiny nacismu, který existoval a existuje, nikoho nezajímají. Dokonce jsou přehlíženy a bagatelizovány. Zvláštní přístup!!! O paměti národa je asi zbytečné hovořit. Ta je velmi krátká a díky mediální masáži národ věří lžím. Ne nadarmo se říká, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Ovšem ústav pro studium totalitních režimů by měl vědět a znát. Pravděpodobně však není na pořadu dne hovořit a nacismu jako o totalitním režimu. Zrovna se to totiž nehodí. Nečinnost v takovémto případě je však dá se říci propagací nacismu a dokonce jeho schvalování. Oni Vlasovci totiž byli divizí SS.

  Nicméně naši poslanci, senátoři a vláda by stanovisko zaujmout měli. Nejedná se totiž o záležitost lokálního významu, kdy Franta Vomáčka bude stavět hnojiště. Zde se jedná o záležitost i s mezinárodním dopadem na základě vlastního výkladu dějinných událostí, který postrádá objektivitu a v jistém ohledu i návaznosti na závěry Postupimské konference, kdy Vlasovci byly uznáni jako součást nacistické mašinérie, jakožto i armáda složená z Rumunů, či Benderovci.

  Ať je to pan Babiš, nebo některá jiná odpovědná osoba-někdo by měl už říct- A DOST!!!

  Tady se nepřímo jedná o podporu a glorifikaci lidí, jenž omezovali svobodu a lidská práva společnosti!

  Za velmi smutné až ostudné také považuji to, že když jsme spolu s panem Břetislavem Olšerem poukázali veřejně na demagogii pana Novotného, tak Facebook reagoval tak, že nám byly omezeny funkce účtů. Já například nemohu nasdílet nic do skupin, ve kterých jsem členem. Inu ta svoboda slova a projevu. Kdepak holka je?? Asi bude u Vlasovců, jak tak vidím a pana Novotného. Ten může všechno. Asi bychom se s panem Olšerem měli zlobit, ale ono je to vlastně ocenění naší práce a důkaz toho, že to co děláme, děláme dobře. Jen tedy tímto prosím všechny přátelé přes FB-sdílejte naše texty dále do skupin, když jsme s panem Olšerem tak demokraticky zbavováni lidských práv a svobod. Bez vás bychom to mohli zabalit.

Ram 

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.12.2019 19:15

Je to proti Rusku a tedy žádoucí!Babiš to podporuje svými slovy o podpoře fašistické Ukrajiny.Za mne nemluvil,já jsem nikomu nedovolil se ohánět mým jménem.Ale národu to zřejmě nevadí,co má v čele za svini.


 
Školní rok za dveřmi

Školní rok za dveřmi

Neučím již pět let, ale pořád mám prázdninovou učitelsko/ředitelskou fobii z 14. srpna. To jsem vždy jako říďa nastupoval „do procesu“.

 Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Je o mě všeobecně známo, že Václava Havla jsem si nikdy neoblíbil. Bude to asi tím, že žiji cca 20 Km od Hrádečku a od Trutnova, kde Havel takzvaně vykuloval a chlastal jako duha. Díky té blízkosti ledacos vím o osobě tohoto neřáda a jsem toho názoru, že měl dostat lopatou přes palici, jen co vylezl z basy. Nicméně vraťme se k filmu o tomto .........!  Celé toto dílko je velice tendenční a populistické ve snaze glorifikovat osobu Václava Havla. Dá se říci, že v tomto směru si nemá co vyčítat s Klementem Gottwaldem. Je to jen snaha o vytvoření kultu osobnosti a o obhajobě protistátní činnosti Havla.

Hra s ohněm se nevyplácí, pane Lukašenko…

Hra s ohněm se nevyplácí, pane Lukašenko…

Mnozí se jistě dohodneme, že barevné revoluce byly často přes čáru. Tou nejméně úspěšnou byl kyjevský euromajdan, do kterého se zapojil snad celý Západ, na čele s Barakem Obamou a Angelou Merkelovou a pochopitelně celou EU. Výsledek je dnes jasný. Na jedné straně je Ukrajina spolehlivě nenávidějící Rusko, což bylo cílem číslo 1 plánu. Ovšem zároveň je to Ukrajina zčásti se územně rozpadnuvší a ekonomicky soutěžící o členství mezi zhroucené státy světa či již tam náležící.

Poslední domácí zprávy