• Pondělí, 22. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Magdaléna

Potrefená husa se vždycky ozve....
Počet návštěv: 3300

Potrefená husa se vždycky ozve....

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Docela rozumím, že odpůrci Zemana (Včele s pražskou kavárnou) dostaly do rukou novou munici. Taky vím, že pyrotechniků je nedostatek, ale šašků je na naší scéně víc než dost. O téhle skutečnosti se lidé přesvědčují každou chvíli. Pan prezident v Tišnově u Brna v ruce neměl granát, ani nechtěl psát novou divadelní jednoaktovku, ale šašci hned druhý den, divadelní představení začali.

Tomu předcházelo, že mladá žena se při návštěvě prezidenta v Tišnově zeptala. Zajímala se, jak mají čeští občané postupovat, když pan premiér nestojí za českým národem, ale proti němu.  Mimo jiné, dotaz sklidil potlesk. A pan prezident odpověděl s humorem a přímostí sobě vlastní: „Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se jistě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta – a ta se jmenuje kalašnikov.“ Řekl Zeman na zmíněné besedě v Tišnově u Brna.

Potrefená husa samozřejmě zakejhala: „Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele. Tyto výroky prezidenta pokládám za hloupé, zbytečné a nebudu na ně v této zcela nepatřičné rovině reagovat. Trvám na tom, že vztahy premiéra a prezidenta mají být profesionální a v zájmu dobrého fungování státu k nim takto budu i nadále přistupovat.

Chce se mně říci.

Má - li naše kultura a naše česká kotlina trvat dalších tisíc let, musíme své hodnoty vymezovat a chránit proti všemu a všem, kdo náš národ nerespektuje. Rozhodně to není současný prezident. Z jiného soudku. V rozhovoru pro Český rozhlas, také prezident Miloš Zeman řekl: „Muslimské bratrstvo může připravit rostoucí migrační vlnu a postupně ovládat Evropu, jako se to děje v některých západoevropských městech, kam se už teď policisté bojí jet. K tomuhle potrefené husy, které za svůj politický život nepoznali nic jiného než křesla ve svých teplých kancelářích, samozřejmě zakejhali taky. A v rámci politické korektnosti se hejno přeneslo na další zelenou pastvu.

Protože mám tuhle zemi rád, samozřejmě si přeji, abychom v čele měli oduševnělé vůdce. Aby byli hrdí na svůj původ a pro občany pracovali jako vizionáři, kteří vidí dál než na jedno volební období. Aby pracovali pro věci veřejné, na mysli měli blaho občanů a jejich jediným cílem nebylo hromadění svých majetků. Aby naslouchali i svým oponentům a neplivali okolo sebe jedovaté sliny. Aby nenaslouchali jen svým kamarádíčkům v zákulisí. Aby nepodléhali  bruselským samovládcům a nezamlčovali příčiny krizí v evropské společnosti.

Už jsem se uklidnil.

Na závěr si dovolím pana premiéra Sobotku uklidnit také, navzdory všem husákům a šaškům, co jsou zahleděni do svých teatrálních rolí. Oni (všimněte si onikání) si jen přičinlivě zahráli v jedné z mnoha zemanových humorných jednoaktovek.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Německo debatuje o posílení bezpečnosti na koupalištích

Německo debatuje o posílení bezpečnosti na koupalištích

Německo kvůli častým násilným incidentům debatuje o posílení bezpečnosti či zavedení zvláštní policejní ochrany na koupalištích, uvedly České noviny. Člověk by na základě názorů politické a mediální elity přitom čekal, že obohacení přináší prakticky jen pozitiva. Navíc bych předpokládal, že „vděční uprchlíci“, kteří musí děkovat andělům strážným – politickým neziskovkám – že přežili plavbu přes moře, budou mít vody na pár let plné kecky. Vody možná ano, ale jisté výhledy na koupalištích se jen tak neomrzí, což? Nesmíme ani naznačovat.

 No to je výborný předsedo KDU-ČSL Marku Výborný. Vy snad ještě budete chtít abychom bývalým nacistům a jejich potomkům byli vděčni za jejich zvěrstva.

No to je výborný předsedo KDU-ČSL Marku Výborný. Vy snad ještě budete chtít abychom bývalým nacistům a jejich potomkům byli vděčni za jejich zvěrstva.

Je to skutečně výborný milí spoluobčané. Našel se další politik, jenž je nakloněn uspořádání sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu v České republice a opět je to světe div se-lidovec. Není Vám tady už něco nápadného??? Nesmrdí to tady??? Nejprve se s nimi bratříčkoval Havel se Schwarzenbergem a v poslední době si s nimi potřásá rukou Herman, Bělobrádek a otevřeně je podporuje sám předseda lidovců Výborný. Vy jste snad schopni ve své drzosti navrhnout sjezd sudeťáků v Lidicích, Ležácích a dalších vypleněných vesnicích.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...