• Úterý, 07. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Heřman / Hermína

Konec uhlí v Evropě ?!
Počet návštěv: 582

Konec uhlí v Evropě ?!

V souvislosti s vývojem světového hornictví /hlavně černého uhlí/, které se stalo mým koníčkem/ kromě jiných - filosofie, historie a pod./ při trávení nekonečného, emeritního času moji kolegové z oboru mi zaslali velice krátký, ale výstižný text: Podle posledních údajů z roku 2014 „stáhl“ Bakala z OKD 74 mld.Kč čistého zisku = prase 

Tento závěr učinili znalci a pamětníci hornictví, poslední slovo za  =  je výraz inteligence a přejícnost těchto lidí. Při studiu dostupných podkladů je zřejmé, že likvidace této slezské pánve je výsledkem geopolitických snah světového globalismu, který už tak přejícný není.

A proč by byli, když jsou před krachem, vymýšlejí fantas magorie typu břidličného plynu, ropy z písku, GMO potravin a snaží se pomocí manipulací a TTIP zmanipulovat ostatní svět a neváhají použít válečných hrozeb i bombardování pod rouškou demokracie.

Je pak zarážející, že tato tolerance a rádoby neznalost těchto kolaborantů, vycházející z českého švejkovství, majetkového zajištění a snahy v klidu přežít, nepočítá s následující generací. Manipulace myšlení pomocí sdělovacích prostředků a dalších zařízení je obrovská, na druhé straně internet a řada filosofů /politických i hospodářských/ a otevřené historické sejfy umožňují se orientovat a odhalují tyto zákeřné globalistické manýry a způsoby.

Tady pak je smutné, ubohé a pochmurné poslouchat závěry docela normálních lidí, kterak zdůvodňují  likvidaci OKD  a všech slovanských národů na světě. Což Srbsko a Ukrajina není toho důkazem?

Což nestačí, že jsme se zbavili německých a ruských chomoutů a necháme si nasazovat americké a to dobrovolně a pro některé s radostí a uspokojením.

Hrozím se, až úřad pro vyšetřování zločinů, vlastizrady a korupce po 89 roce bude vyšetřovat a konstatovat: všichni to chtěli, všichni pro to hlasovali, my jsme to dělali pro naše lidi, tak proč nás chcete obviňovat, za co, panebože, za co...?

Vyzývám ty inteligenty, kteří se za dělnické peníze dostali ke znalostem a vědomostem, tyto záležitosti odhalovali, psali o nich, burcovali a mobilizovali dělníky, aby to dělali pro ně a nastupující generaci. Smutné je, že horníky zastupuje p.Pytlík , placený odborář kolaborant, a tajtrlík Cziencziala, nabalený těšínskou mafií.

Ať to nedopadne tak jak v Polsku, kde se tito lidé nazývají „Ti, kteří mění polský průmysl“.

Jaroslaw Zagorowski, preses JSW, který podobně jako Bakala privatizoval šachty, ani jeden rok nesplnil slibované množství, díky rostoucím nákladům a zastrouhané tužce žil a sliboval horníkům modré z nebe, letos například jim sebral třetinu příjmu /deputát, 13.plat, kartu horníka/ a nutí je pracovat o sobotách a na vzdálených lokalitách ….nepřipomíná Vám to něco a někoho?         

 Jiří Novobilský   

- Jiří Novobilský -
Celoživotní horník, podnikatel v energetice, ekologogii, e-mobilitě. Důchodce se zájmem o filosofii, historii, politiku, ekonomiku, obchod. Spisovatel i fotograf amatér, sociální a spíše levicové smýšlení na základě 70.let působení na této planetě.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.02.2020 19:09

Bez podpory Sobotky(ČSSD) v roli ministra financí by Bakala nic nedokázal.Skutečná loupež se konala za posvěcení ministra financí,který úmyslně,pro svůj osobní zisk,bez skrupulí okradl stát a tím i celý národ.A tohoto podvodníka později zvolili za premiéra a tvrdili o něm,že je to člověk s vysokou morálkou.Neházejme vinu jen na Bakalu.Bez pomoci politiků by OKD vykrádat nemohl.A Sobotka je jen jeden příklad osobního obohacení na účet národa ze strany politiků!


 
        Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Proč tak ostře, ptáte se. Inu to je tak. Přijde mi poněkud hloupé a ubohé, když už člověk neví kudy kam, tak okolo sebe začne kopat a vymýšlet ničím nepodložené návody pro ostatní. Samozřejmě tím myslím záměrné a podotýkám v úvozovkách řízené promořování společnosti!!! Tato bohulibá formulka se velmi lehce může stát smrtící zbraní proti bezbranným lidem v rukách mocipánů. Proto se ptám pane Prymulo-co žerete, že jste tak blbej??? Kdo Vás platí za to, že by se skrze takzvané promořování dalo zbavovat starých a nemocných lidí?? To je Goebbelsovská propaganda a jistě by se to moc líbilo Himmlerovi.

Kdy napsal Martin  Shabu  pravdu ?

Kdy napsal Martin Shabu pravdu ?

V článku z 16. února 2020 „Justiční fakenews z Lidovek“ jsem znectil novináře Martina Shabu za způsob, jakým ve třech článcích z 10.,12. a 14.února 2020 referoval o zahájení trestního řízení proti podezřelým, kteří se pokoušeli z chráněnců spolku  Chamurappi vylákat 20 milionů Kč pod záminkou, že jim zařídí zprošťující rozsudek.

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně nepochybně nepopsatelný zážitek, životní počin, kterým se jim zřejmě vryje hluboko do paměti. Ovšem v jejich nadšení jim může být velkým problémem fakt, že jejich čin nebyl přijat všemi občany se stejným nadšením a uspokojením.

Poslední domácí zprávy

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně...

Předposlední zvonění

Předposlední zvonění

Pod rouškou noci, skoro ještě nezačalo svítat, přikázal jistý starosta jeřábníkům strhnout sochu maršála Koněva. Svině v prasečinci nemají...

Co se nezmění?

Co se nezmění?


Pár lidí možná bude víc naštvaných na EU, ale ta si pojede své bomby dál. Rozpočty jsou naplňovány, poslanci vypláceni, procedury...