• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Konec uhlí v Evropě ?!
Počet návštěv: 2664

Konec uhlí v Evropě ?!

Článek od

V souvislosti s vývojem světového hornictví /hlavně černého uhlí/, které se stalo mým koníčkem/ kromě jiných - filosofie, historie a pod./ při trávení nekonečného, emeritního času moji kolegové z oboru mi zaslali velice krátký, ale výstižný text: Podle posledních údajů z roku 2014 „stáhl“ Bakala z OKD 74 mld.Kč čistého zisku = prase 

Tento závěr učinili znalci a pamětníci hornictví, poslední slovo za  =  je výraz inteligence a přejícnost těchto lidí. Při studiu dostupných podkladů je zřejmé, že likvidace této slezské pánve je výsledkem geopolitických snah světového globalismu, který už tak přejícný není.

A proč by byli, když jsou před krachem, vymýšlejí fantas magorie typu břidličného plynu, ropy z písku, GMO potravin a snaží se pomocí manipulací a TTIP zmanipulovat ostatní svět a neváhají použít válečných hrozeb i bombardování pod rouškou demokracie.

Je pak zarážející, že tato tolerance a rádoby neznalost těchto kolaborantů, vycházející z českého švejkovství, majetkového zajištění a snahy v klidu přežít, nepočítá s následující generací. Manipulace myšlení pomocí sdělovacích prostředků a dalších zařízení je obrovská, na druhé straně internet a řada filosofů /politických i hospodářských/ a otevřené historické sejfy umožňují se orientovat a odhalují tyto zákeřné globalistické manýry a způsoby.

Tady pak je smutné, ubohé a pochmurné poslouchat závěry docela normálních lidí, kterak zdůvodňují  likvidaci OKD  a všech slovanských národů na světě. Což Srbsko a Ukrajina není toho důkazem?

Což nestačí, že jsme se zbavili německých a ruských chomoutů a necháme si nasazovat americké a to dobrovolně a pro některé s radostí a uspokojením.

Hrozím se, až úřad pro vyšetřování zločinů, vlastizrady a korupce po 89 roce bude vyšetřovat a konstatovat: všichni to chtěli, všichni pro to hlasovali, my jsme to dělali pro naše lidi, tak proč nás chcete obviňovat, za co, panebože, za co...?

Vyzývám ty inteligenty, kteří se za dělnické peníze dostali ke znalostem a vědomostem, tyto záležitosti odhalovali, psali o nich, burcovali a mobilizovali dělníky, aby to dělali pro ně a nastupující generaci. Smutné je, že horníky zastupuje p.Pytlík , placený odborář kolaborant, a tajtrlík Cziencziala, nabalený těšínskou mafií.

Ať to nedopadne tak jak v Polsku, kde se tito lidé nazývají „Ti, kteří mění polský průmysl“.

Jaroslaw Zagorowski, preses JSW, který podobně jako Bakala privatizoval šachty, ani jeden rok nesplnil slibované množství, díky rostoucím nákladům a zastrouhané tužce žil a sliboval horníkům modré z nebe, letos například jim sebral třetinu příjmu /deputát, 13.plat, kartu horníka/ a nutí je pracovat o sobotách a na vzdálených lokalitách ….nepřipomíná Vám to něco a někoho?         

 Jiří Novobilský   

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.02.2020 19:09

Bez podpory Sobotky(ČSSD) v roli ministra financí by Bakala nic nedokázal.Skutečná loupež se konala za posvěcení ministra financí,který úmyslně,pro svůj osobní zisk,bez skrupulí okradl stát a tím i celý národ.A tohoto podvodníka později zvolili za premiéra a tvrdili o něm,že je to člověk s vysokou morálkou.Neházejme vinu jen na Bakalu.Bez pomoci politiků by OKD vykrádat nemohl.A Sobotka je jen jeden příklad osobního obohacení na účet národa ze strany politiků!


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy