• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Miluj létat! Miluj zabíjet!
Počet návštěv: 2006

Miluj létat! Miluj zabíjet!

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Dnes v pátek běžel na ČT 2 od 13.50 britský dokumentární cyklus  o současném a budoucím  vojenském letectví nazvaný KŘÍDLA VÁLKY: LETADLA PRO 21. STOLETÍ. Američtí letečtí kontruktéři a piloti v něm předváděli nejmodernější letadla vzdušných sil USA, určená pro budoucí válečné střety, a všichni vespolek si až s nepříčetnou pýchou pochvalovali ničivou sílu těchto strojů.  

Uváděli, jaká obrovská množství pum tato letadla unesou, jak byla úspěšná už ve válečných akcích v Iráku, jak velké plochy dokáží očistit od veškerých známek života v průběhu několika sekund, jak dokáží ničit i  míle vzdálené cíle, jak jsou  rychlá, obratná a pro nepřítele nezjistitelná atd.
Kamera při tomto výkladu po pojednávaných strojích švenkovala, při čemž jsem si všiml, že na štíhlém trupu jednoho z nich je  velkými a výraznými písmeny vyražen tento text: LOVE TO FLY! LOVE TO KILL¨! Čili: Miluj létat! Miluj zabíjet!
Téměř to se mnou trhlo. To snad není možné! Vyzývat takto otevřeně lidi k zabíjení jiných lidí, to snad neprovozovali ani ti nejzlotřilejší nacističtí hrdlořezi. To takto, tímto textem už ozdobeno, vyjelo to letadlo z tovární linky, anebo si jej na trup letadla namalovali až krvežízniví letci, kteří s tím letadlem létají?
Odpověď přišla vzápětí. Kamera putovala po šedém trupu jiného letadla a ta výzva k zabíjení zde byla znovu. A přesné tatáž a stejně barevně vyvedená, jako v případu prvním: Love to fly! Love to kill“ posazené do výrazné malby, zobrazující hlavu jakési dravé šelmy, snad jaguára.
Takže tovární výroba, bez debaty – jasný důkaz. A čeho to vlastně?
To už nechám na posouzení laskavého čtenáře.
Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.10.2020 18:52

To jsou ty mírové akce NATO.Lybijci i Srbové by mohli vyprávět.Však také Koštunica jednomu hrdinovi s bombami nad Bělehradem,který se vytahoval shazováním bomb na civilisty,natloukl jeho arogantní zlou držku ve Švýcarsku.Ti "hrdinové" se dnes bojí jet do Srbska!


 
Josef Andrle

Josef Andrle

31.10.2020 09:19

Víte,to je nemoc západních fašistických vlád ,válka ,válka ,to skloňují pořád do kola,od konce 2.sv.války hlavně USA,ti jsou ovšem nemocní a posedlí strachem z komunismu socialismu,víme mi starší ,jaké tady v Evropě kuli proti nám pikle,rakety namířeny na nás ,provokace,narušování hranic a další .dnes ovšem kapitalistickým i médii i jinými je to prezentováno tak,že mi jsme chtěli válku ,ze SSSR chtěl napadat USA a další a další lži,všichni víme jak to bylo,mladí blbečci neví nic.no tak dlouho budou s tím operovat ,až se něco stane.víte ,nic netrvá věčně,a na každého jednou dojde,to říkávala maminka,blahé paměti.a vždy se to potvrdilo,i když to někdy trvalo třeba desítky let.dál k těm bláznům a štváčům není co dodat.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy