• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Zblbneme nebo nezblbneme? Utrápíme se nebo neutrápíme? Rouškový adventní čas.
Počet návštěv: 1939

Zblbneme nebo nezblbneme? Utrápíme se nebo neutrápíme? Rouškový adventní čas.

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Impulsem k napsání této úvahy byly dvě včerejší situace. Po ránu když jsem šel na procházku s naším čtyřnohým věrným přítelem a potkal nezávisle 3 starší lidi, jako já starousedlíky, zdrcené a během hovoru plakali. Byly jim odloženy operace kvůli Covidu. Prosili mě zda nemám známé. Zmocnila se mě obrovská lítost a bezmoc. Lidé prožívají strach, úzkost a beznaděj.

Dopoledne jsem byl ve školce. Pozoroval jsem dění. Paní učitelka vždy upozorňuje na zahradě děti neutíkejte s tím klacíkem zvednutým ze země nebo nešermujte se s tím, je to nebezpečné. Použila jiný výraz. Řekla : " Proč s tím klacíkem děti nemůžeme utíkat? Říkali jsme si to mnohokrát!!" Dvě děti odpověděli : "Protože je Coronavirus". Proto je to nebezpečné. To je síla, že jo??? Semínko je zaseto již od 4 let…..

Takže v tomto "uvolněném, rouškovém" adventním krásném čase přeji všem dobrým lidem na této adrese a všem, kteří si toto přečtou Krásný Advent, Vánoce, víru, optimismus a klid v srdci.

Přidám jeden příběh :

Pána Boha se ptali. Pane Bože prosím Tě kam jsi ukryl všechno to moudro, spravedlnost, pravdu, pokoru a čestnost? Pán Bůh odpovídá. Dlouho jsem o tom přemýšlel, nejdříve jsem to chtěl zakopat hluboko pod zem, pak do nejvyšších hor na světě, pak do nejhlubších moří. Všude tam to však ten člověk bude hledat, říkal jsem si. Tak jsem se rozhodl, že to vše schovám do každého člověka, protože tam to určitě nikdo hledat NEBUDE.

Takže přátelé, hledejte vše v sobě.

A NEZBLBNĚME.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.12.2020 20:08

Příklad ze školky je extrém,který stejně přestane platit.Dnes tyto dětičky ještě nejsou schopné rozlišit hloupost od skutečnosti a později se proti tomu postaví.To platí už věky,že každá další generace opouští směr svých předků.Problémem je,že se to ve většině případů řeší raději válkou,která je opět na obzoru,než rozumem.Ta válka totiž přinese zlepšení jen krátkodobé i když rychle.Jinak se nezabývám tím,zda někdo nosí či nenosí roušku.Však jsem dostal mail se psem v autě,jak udiveně kouká na ulici a říká si,každý má náhubek!Koho to pokousali?Udavačský čokl ty vnucované názory neregistruje.Zabývá se jen těmi,které se mu nelíbí a to jsou všechny,co nejsou ve stejné linii s oficiální korektností.Ani komouši si něco takového nedovolili!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

08.12.2020 01:34

Nejvetsi blbost jsou konspiracni teorie o covidu.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy