• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Don Babiš skončil
Počet návštěv: 1572

Don Babiš skončil

Ladislav Větvička Článek od Ladislav Větvička

Na terasu baru Don Pepé svitilo slunko, podchlazene pivo El Presidente bylo sice řidke jak nastavovany kuři vyvar, ale pro toto počasi bylo asi nejlepšim řešenim, bo ze stola voněl pravě přineseny videňsky řizek. Čet sem si mejly, v kerych se začal opakovat požadavek okomentovat to, co se děje u nas. Rozhlidnul sem se z terasy na odevřena kadeřnictvi, fakany, keři šmatlali ze školy a hospody plne lidi. Čemu si mam kazit naladu takym blbym tematem ze země, o kere tady nikdo nevi?

Zežral sem šnycel, pročet posledni zvěsti z Česka a zeptal sem se okolosedicich synku z Brytanystanu, Frankistanu a Jižni Afriky, co o nas vědi. Věděli enem to, že zme patřili k Sovětskemu svazu. To zme to třicet roku po převratu dopracovali…

Nu dobra. Zkazim si na chvilu naladu a budu se věnovat te zemi, o kere tady nikdo nic nevi.

Zpravy v tisku se nezměnily, všecka medyja permanentně strašila lid nesmyslama. Turkofil Hamaček vyhrožuje vlastnim občanum a spolu s dalšima komickyma figurkama ve vladě testuju, kam až si možu dovolit přitahnut šruby. Zavřeli už naprosto všecko, stejně jim to nefunguje a boji se řict, že udělali blbost, bo by jim tu škodu taky mohl kdosik nechat dat k uhradě, nebo provest defenestra… ne, to je blbost, nejsme ani Polaci, ani Talijani a staři, chrabři Čechove už davno emigrovali.

Volebni pruzkum je zajimavy: Andy 26%, Dredi 25%. Tak to je pro Andyho posledni varovani. Pokud se nepochlapi a neprovede okamžitu akci, pak neomarxistyčti Sorošovi pirati bude mět přišti měsic prvni misto a ten trend se pak velmi těžko vraca.

Ne že by mi fakt, že Andy nevyhraje, nějak zvlašť vadil. Narobil se už hodně zla. Ovšem tež je možne, že mnoha svinstvum na mezinarodni urovni naopak dokazal zabranit. Sorošuv neomarxista v čele vlady, to bude ovšem jiny level. Pěkně děkuju. Može Andy tento negatyvni trend ještě zvratit? Jo, može. Okamžitym zrušenim nesmyslnych zakazu, puštěnim fakanu do škol a ochranou ohroženych obyvatel, čimž by k sobě přitahnul vrstvy nespokojenych občanu (vite ještě, co znamena zkratka ANO, ni?


“Chcete masaž, seňor?” otazala se slična děvucha, podle vzhledu Dominikova sestra.

“Děkuji, jste velmi laskava, nyní se musím věnovat jinym kurvam,” odvětil sem pote, co mi napsala svuj wodzap a ja ju na oplatku vyfotil.

Otočil sem se k te kličove zpravě, bo to je kurvarna opravdu do nebe volajici. Ustavni sud v čele s Andělou Merklovou zrušil volebni system v Česke republice a nasměroval ho směrem k bananovym republikam.

Je v podstatě jedno, co o tym žvatle formalni velitel sudu, sudruh Rychecky (vzpominate na jeho roli, když po německem natlaku přinutil prezidenta podepsat Libanonskou smlouvu?). Už fakt, že se touto ustavni stižnosti zabyval skoro pět roku(!!!) by ve fungujici zemi vedlo k jeho okamžitemu odstraněni. Vysledkem teho jejich nalezu je, že se v tomto statě už nikdy nepodaři sestavit fungujici vladu (mimochodem, i ta dnešni koalica Andyho s ružovyma bolševikama z ČSSD a opravdovyma bolševikama z KSČM by neměla 101 hlasu v parlamentu). A tak nasměroval Ustavni sud v čele s Andělkou naš stat do chaosu.

Už nemusime čekat na řijnove volby. Už to vime dneska. Don Babiš jako vudce vlady skončil. Prohral chybama vlastnima, aji natlakem zvenči, bo svuj ukol splnil, ekonomiku a lidi přiškrtil, stat gigantycky zadlužil. Mouřenin poslužil, mouřenin može jit.

Ať si o Andym myslim cokoliv, tento vyvoj neni dobry. Prohrali zme všeci.

“Už si dopřejete tu masaž, seňor?” ozvalo se za mnu.

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička je svéráznou postavou ostravského regionu. Jeho svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích, speciálně v Polsku a na Slovensku. Možná je to dáno tím, že jak říká - v každém Ostravákovi je kus Slováka, Poláka, Prajzáka, Moraváka a možná i kousek Čecha. Veřejnosti je znám převážně jako trojnásobný zlatý bloger roku a autor aktuálních postřehů a blogů na serveru iDNES a jako autor čtyř knih - "Ostravaci sobě", "Mamulovy děti", „Tajemství bohatých Ostravaku“ a „Osudové setkání 1913“. Ve svém díle využívá lašského dialektu a slangu, ale neomezuje se jen na dění v ostravském regionu. Právě naopak. Ostrava je pro něj domovským místem. Místem, odkud čerpá svůj sarkasmus a černý humor a vyráží na spanilé jízdy po zemích českých i daleko za obzor střední Evropy, aby vám o nich s humorem sobě vlastním povyprávěl na stránkách svého blogu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

10.02.2021 10:19

Babiše likviduje Jourova. Patří mezi ty, kteří by chtěli zachránit všechny muslimy a zároveň by nejraději vyhladili všechny Rusy. Takoví jedinci mají vyhráno, protože jsou uvědoměli. Ráj pro muslimy, peklo pro Rusy.... Mějte se hezky.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy