• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Nebavte se o politice mezi přáteli…
Počet návštěv: 1637

Nebavte se o politice mezi přáteli…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

O víkendu, využiv situace, kdy restaurace jsou už otevřené jsem po zvacím telefonátu zavítal mezi pět přátel na jednu dvě – plzničky a dorazil jsem asi s desetiminutovým zpožděním, když pánové se kupodivu nebavili o tom, jak jsme hráli s Chorvatskem, ale dva z nich prohlásili s takový vzdorovitým, ale zároveň hrdým pohledem, že budou volit SPD. Budiž konstatováno, že s výjimkou jednoho z nich, který tehdy patřil k vládnoucí straně, všichni čtyři byli kdysi členy strany jejíž jsem byl předsedou, tedy nástupnické strany národních socialistů, Čs. strany socialistické. A dva z nich vcelku ze slušnosti by volili ČSSD.

Chtěl jsem to zamluvit a popravdě jsem konstatoval, že poprvé po 30ti letech České republiky jsem zhnusen celou politickou scénou a nemám nikoho, koho bych volil. Ale to přátelům nestačilo. A chtěli mermomocí vědět koho bych volil a očekávali, že rovněž řeknu, že „vlasteneckou SPD“ Ale tak jejich vysokou kartu SPD jsem logicky chtěl přebít a konstatoval jsem a po pravdě, že vnímám, že zřejmě zvítězí Piráti a ze všech špatných variant je to ta nejméně nenávistná. A že jsem byl vždy vlastenec, ale inteligentního a humanistického charakteru odkazu T.G. Masaryka či Edvarda Beneše, ale nikoliv zjednodušeného vlastence toliko protiemigračního a protimuslimského typu. Že samozřejmě proti jednostranné willkomen politik jsem jako protiváze tleskal vyvažujícím pohledům například naší SPD, ale přece nikdo nemůže ode mne očekávat, že bych je volil.

Kupodivu ještě větší kapky jsem dostal od stoupenců ČSSD, zejména za ta slova o Vrběticích, i když jinak to pokládali za chybu.

Samozřejmě. Na rozdíl od „liberálnědemokratických“ USA, kde děti udávaly své rodiče za to, že volily Trumpa a mnoho trumpistů dostávalo padáka, to zase tak zlé u nás není.

Ale ne zase o moc více. Kdo dostane státní vyznamenání od Zemana je ve vědeckém či uměleckém světě odepsán. A pokud chce znovu jít do televize, musí na Zemana kydat hnůj.

Nicméně nejsem si jist, že podobná míra netolerance neexistuje i naopak.

Už teď si dovedu představit, jak mí přátelé o mně hovořili, když jsem předčasně odešel.

No volit Piráty, to je přece zločin. „Ten Jirka zešílel. A až do dnes byl docela inteligentní. Jak já ho před 30 ti lety mohl volit za předsedu celé strany? “

A to jsem výslovně řekl, že posledních deset let už žádnou stranu nevolím. Necítím prostě potřebu a cítím se svobodným. Nevolil jsem minule ANO, ale věděl jsem, že Babiš zvítězí.

A nyní prostě vidím, že budoucím premiérem bude další rebel. Ale nemusím kvůli tomu jít k volební urně. Co se má stát, stane se.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

22.06.2021 20:07

Hezky píšete " ... přece nikdo nemůže ode mne očekávat, že bych je volil (SPD)" Obávám se, pane doktore. že už od Vás nikdo nic neočekává. No a volit Piráty, samozřejmě není zločin. Ale ve Vašem věku, pitomost. Nic ve zlém, ještě dodám - pokud Vás kdysi volili přátelé a sympatizanti a dnes už by tak neudělali, není to problém jejich, ale Váš. Minimálně k zamyšlení.


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

22.06.2021 13:51

Pan Vyvadil je správný člověk.Upřímně sdělí , že nemá koho volit.Já volím víc jak 15let komunisty,protože současná politika neodpovídá naší tradici. Téměř 50% občanů nechodí k volbám ,proto v Česku bude stále velký bordel.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.06.2021 11:34

Je to jeho věc.Jenom protradil,že mu na budoucnosti nezáleží a jeho články zde uváděné ho mají zanést do povědomí lidí.Jinak se jeho rozhodnutí nedivím.Ať zvolíte kohokoliv,stejně se bude opět hlásit hlavně o koryta a ostatní jim bude v pozadí.Volil jsem SPD a zjistil,co jsou jeho europoslanci zač při hlasování o politické změně historie.Volby v tomto státě znamenají pouze výběr mezi větším a menším zlem.Nic víc!


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy