• Pondělí, 29. květen 2017
  • Svátek má Rukojmí Maxmilián

STŘEDEČNÍ GLOSY
Počet návštěv: 607

STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslav Macek Článek od Miroslav Macek

Takto to ve světě politiky prostě chodí: Jedna jediná věta „Je to nelepší výsledek za dobu existence České republiky“ má mnohem větší politickou váhu než sebekvalitnější analýzy a komentáře, že je vše jinak…

Komplexně Geniální Babiš má totiž voliče za idioty a u jejich značné části se, bohužel, nemýlí…
Vždyť kolik procent Babišových voličů si přečte a hlavně porozumí a vezme před volbami v potaz kupříkladu následující, namátkově vybraný text Luďka Vainerta z HN?
Do záporných výnosů české dluhopisy dotlačily intervence ČNB, respektive sázky na jejich blížící se konec. Dluhopisy masivně skupují zahraniční investoři, kteří čekají, že zhodnocení koruny jim hravě pokryje ztrátu, jíž nyní "dotují" rozpočet.
Jako celek však české veřejné finance, čistě účetně, na spekulacemi hnané záporné úroky dlouhodobě doplatí. Důvodem je fakt, že ztráty ČNB po zhodnocení koruny - a tedy snížení korunové ceny desítek miliard eur, které kvůli intervencím nakoupila - budou řádově převyšovat sumu, jaká se ušetří na obsluze dluhu. Vzniklou díru v bilanci, která srazí kapitál ČNB hluboko do minusu, bude centrální banka splácet desetiletí. A státní rozpočet od ní, na rozdíl od situace v jiných státech, po tu dobu neuvidí ani vindru.
Ale to od Babiše neuslyšíme, tomu nyní hraje do noty, že levná obsluha dluhu rozpočtu pomáhá k opticky ještě lepšímu výsledku.

A tak mi nezbývá, než udat Českou televizi nově vzniklému vnitráckému odboru: předevčírem při besedě totiž řešili, kdo má přispívat na provoz autobusů veřejné dopravy a vypustili následnou dezinformaci, že by to měl být buď stát, kraj nebo obce, aniž by zmínili ty, kteří to skutečně zaplatí, tedy daně platící občany.
Manipulace s voliči nebývalých rozměrů, tak konejte! 

Většina čtenářů glos přivítala ovšem tento nový odbor s radostí, neboť jim prý usnadní život: pravdivé bude vše, co bude pravým opakem jeho výstupů…

Petr Štěpánek na facebooku:
Rodina Romancovových začíná být pro Českou republiku stejně nebezpečná jako rodina Uhlových (Šabatových). Co myslíte, označí nové vnitrácké Centrum terorismu hybridního ministra Chovance tuto informaci jako nepravdivou?

Čtenář glos V. M. mi napsal:
Teroristický útok v Turecku přinesl určitou změnu v chování teroristů. Dodnes u významných zločinů tohoto druhu platilo pravidlo, že po spáchání zločinu je obvyklé zanechat či zapomenout na místě činu pas či jiný osobní doklad .
Zřejmě toho již bylo příliš, takže turecká policie má teď v rukách selfíčko pachatele. Zřejmě jim ho po nafocení sám poslal nebo pro změnu zapomněl na místě činu svůj mobil i s otisky a DNA Teď už jenom stačí údajného pachatele dostihnout a jako obvykle, zastřelit ještě před výslechem.

Michael Kroh na facebooku:
Svět mohou dát dohromady pouze lidé se zkušenostmi ze studené války. Čili tak od 60 let a výše. Mladší to neumí, protože vyrůstali za nadvlády idealistické představy Fukuyamy a dalších o "konci historie" a definitivním vítězství univerzálního liberálního systému. Hodnotové preference mladších idealistů a jejich fanatické prosazování přivedly svět na práh světové války. Koneckonců i Trumpovi je už 70.

Opsáno z facebooku:
Připadám si jak v banánové republice. K 1. lednu vznikl Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Úřad dodnes nemá zaměstnance a nebylo ani oznámeno jeho sídlo.
Takže podle zákona Úřad existuje, v realitě však ne. A tak se prosím chová stát, který je Vás schopen sedřít z kůže, když třeba v hospodě někomu nevydáte účtenku.

Češi jsou smějící se bestie:
Teroristické centrum hybridního Chovance…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.01.2017 19:23

Dovolím si oponovat.Tuto operaci začal Singer a ještě drze tvrdil,že se občanů znehodnocení koruny nedotkne.Dnes se všem vysmívá.Však má pravdu.Následky neponese on,ale hlupák Rusnok.Prezident tímto jmenováním poněkud přestřelil.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

04.01.2017 12:19

Je naprosto správné vádět. že všechny společenské požitky zaplatí pracující. Osobně předřazuji v žebříčku hodnot ty, kteří je zaměstnávají. V zaměstnavatelích je epicentum veškerého dosažitelného blahobytu společnosti. Vždyť jejich zaměstnanci zdaňují veškerý plat každým rokem až do 1. 6. Za intervenci ČNB ke snížení kupní síly koruny zaměstavatelé nemohou. Osobní odpovědnost za tuto operaci má Rusnok. Pokud se mu to vymkne z rukou, je to na něm. Ti, kdo vydělávají peníze žvaněním, si nejsou vědomi, že existuje něco jako nepřetržité provozy a práce přesčas, aby mohli kromě žvanění i vydatně papat a bumbat. Jsou horší než děti, které dostanou od táty pár korun a místo doporučeného zelného salátu nakoupí cestou do školy zakazované, přeslazené pamlsky. ...Mějte se hezky.


 
Válečné příběhy – Yehuda Bacon, jediný Čech, který před 56 roky v dubnu 1961, svědčil v Jeruzalému tváří v tvář proti nejhledanějšímu válečnému zločinci Adolfu Eichmannovi…

Válečné příběhy – Yehuda Bacon, jediný Čech, který před 56 roky v dubnu 1961, svědčil v Jeruzalému tváří v tvář proti nejhledanějšímu válečnému zločinci Adolfu Eichmannovi…

Holokaust přežil také Yehuda Bacon, ostravský Žid, který prošel útrapami Terezína, Osvětimi i Mauthausenu a jako sedmnáctiletý se vystěhoval do Palestiny. Nacisté mu umučili matku, otce i mladší sestru. Dnes žije v domku na okraji Jeruzaléma, nedaleko rezidence izraelských prezidentů.

Americký vítr III. část

Americký vítr III. část

S Donaldem Trumpem dorazil konečně americký vítr i do Evropy, i když jeho cesta nevedla přímo z druhé strany Atlantiku, ale přes Střední východ, to jest přes oblasti, které ještě nejméně do konce první poloviny našeho století budou mít pro náš svět význam jako jedna za mála vydatných fosilních zdrojů energie.

Poslední domácí zprávy