• Úterý, 20. březen 2018
  • Svátek má Rukojmí Světlana

Pro pobavení i k zamyšlení – drobné postřehy z internetu, díl 6.
Počet návštěv: 1082

Pro pobavení i k zamyšlení – drobné postřehy z internetu, díl 6.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Novinky.cz: Lidé by měli pracovat do sedmdesáti, tvrdí ekonomové Věk odchodu do důchodu by se měl v bohatých zemích do roku 2050 zvýšit na nejméně 70 let. Uvedlo to ve své aktuální studii Světové ekonomické fórum (WEF). Důvodem je stárnutí populace a delší doba dožití.

Komentář: Všechny ty „ekonomy“ bych poslal makat na šachty, na stavby, do lesa, do lomů a podobně. S nimi poslance a ministry, kteří ty jejich výmysly legalizují a realizují, a zrušil bych pro ně zákoník práce. Ony by je ty stupidní nápady rychle přešly...

Většina Čechů by chtěla vidět garantem své bezpečnosti Kreml. A více než čtvrtina je přesvědčena, že právě Rusko, a nikoli Evropská unie, ochraňuje jejich tradiční hodnoty, jako jsou rodina, víra či morálka. Třetina dotázaných věří ruským informačním zdrojům, protože je považuje za pravdivé.
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201705295376697-sokujici-vysledek-Cechy-garant-bezpeci/

Události na ČT 29.5. 2017:
Kolem věznice Odolov u Malých Svatoňovic se staví nový plot. Nebude sloužit k tomu, aby bránil útěku vězňů, ale aby chránil majetek věznice před odcizením.
Komentář: To jsme to dopracovali. Že se v Čechách krade všechno, víme dlouho, ale vykrást věznici se dosud nikdo nepokusil... Kdo bude první?
(Můj tip: První budou zloději kovů – ukradnou ten nový plot...)

Zeman v Moskvě, Stropnický v Kyjevě. Co vy na to?
Martin Koller: Ministr Stropnický je takový Kazimír, či Kazisvět, který se snaží poškozovat snahy o vytváření normálního, bezpečnějšího a ekonomicky průchodnějšího vztahu zkrachovalé Evropy s Ruskem.

Ze zpráv:
V Londýně zemřelo po útoku teroristů 7 lidí, na 50 jich bylo zraněno. Britské vládě kondolovali politici z celého světa.
V Iráku zahynulo po spojeneckých náletech na 800 civilistů, včetně žen a dětí. Irácké vládě nekondoloval nikdo.
Komentář: Když zemře jeden člověk je to tragédie, když zahyne milion lidí, je to statistika.

Ze zpráv:
Teroristé v Londýně tentokrát zaútočili dlouhými noži.
Z diskuze: Teď nám Evropská komise zakáže kromě střelných zbraní i nože, včetně kuchyňských. O rybičky ještě svedou čeští europoslanci tvrdý boj...

V USA působí 17 zpravodajských služeb, které pracují ve více než 130 zemích světa a ročně spolykají 80 miliard dolarů ze státního rozpočtu. To je 1 871,2 mld. Kč, víc než roční rozpočet České republiky.
Já chci být americkým zpravodaj(c)em....

Vzkaz premiérovi a bývalému předsedovi ČSSD B. Sobotkovi:
Na vedení je nejtěžší – nemít ho dlouhé. (Murphyho zákon)

K „novému“ triumvirátu Sobotka, Zaorálek, Chovanec: „Budeme vypadat jako kreténi, ale bude to posun...“ (anonymní sociální demokrat z Ústecka).

Definice kapitalismu:
Kapitalismus je systém ve kterém jedna skupina lidí žije na úkor té druhé. Forem neboli způsobů, jak toho dosáhnout, je nepřeberné množství. Všichni kapitalisti mají jediné krédo: "NIKDY NENÍ DOST".

Odposlechnuto v (nekuřácké) hospodě:
„Co říkáte svaté trojici Sobotka-Chovanec-Zaorálek ve vedení ČSSD?“
„Myslíte ty 3 v 1? Tak tyhle tři prošlé tablety neodstraní rezavé skvrny na růžích ČSSD, ani kdyby se rozkrájely a proměnily v 10 v1 …

Výrok měsíce:
„Zvedněme odvody OSVČ, ať se radši nechají zaměstnat,“ navrhl předseda Senátu Milan Štěch. „Jsem přesvědčený, že by (při sjednocení odvodových podmínek) přibylo několik desítek tisíc zaměstnanců nebo lidí, kteří by chtěli být zaměstnanci.“ (a vyřešil by se problém nedostatku zaměstnanců pro výrobní firmy...)
Komentář: Za tohle si ČSSD nezaslouží ve volbách ani těch 5% ...

Z programové konference ČSSD:
Lubomír Zaorálek: „O ty volby zas tak nejde. Jde o to, aby strana jako celek fungovala. ... Musíme ukázat, že nejsme ten establishment. Naše role by měla být pomáhat a chránit. … Stáváte se vojskem, které míří do bitvy. Čtěte ten program. ... Když to dokážeme lidem vysvětlit, bude to fungovat jako Karlův most. …
Milouši Jakeši, vraťte se. Vše odpuštěno...

Z nabídky knižních novinek: Právě vychází nová sci-fi s názvem Volební program ČSSD.

Klaustrofobie je strach z uzavřených prostor.
„Trpím klaustrofobií. Když jdu do hospody, bojím se, že bude zavřená.“ (B. Polívka)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.06.2017 20:10

Je to tak,pane Bradávko.Staří budou dělat do sedmdesáti a mladí už od konce školní docházky na ÚP.Neschopnost debilních ekonomů už je nebetyčná!To jim nikdo nedokáže říct,že jsou idioti?Já bych jim to klidně řekl.Až ti staří pomřou,tak bude dělat kdo,dementní idioti? To se sberete,vypadnete z teplých kanceláří a půjdete dělat místo těch starých?Mladí určitě ne,pro ty nemáte práci,jen pro staré,aby dlouho nežili.Jenže už bude pozdě,protože vy,ekonomové,nic neumíte.Jenom zdůvodňovat,proč to musí být po vašem.Nažeňte mladé pracovat a ne žít na dávkách.Jinak nebudou peníze ani pro ekonomy.


 
Daniel Kaiser: „Agenda LGBT je frontální útok na tradiční pojetí sexuality a rodiny“

Daniel Kaiser: „Agenda LGBT je frontální útok na tradiční pojetí sexuality a rodiny“

Americký konzervativec Rod Dreher (51) přijel do Prahy podpořit české vydání své knihy Benediktova cesta. Týdeník Echo s ním hovořil o jeho motivech, proč tuto radikální knihu napsal, kdy došel k názoru, že boj s modernitou je pro konzervativního křesťana ztracený, proč si myslí, že ideologie transgenderu je ještě nebezpečnější než práva pro homosexuály, a jak do toho všeho zapadá vítězství Donalda Trumpa. V knize Dreher na několika místech doporučuje jako zdroj inspirace Václava Bendu a Václava Havla, interview jsme tedy rovnou zahájili českou spojkou.

Putinovi dalo své hlasy na 55 milionů Rusů, v Paříži se k nim přidal i ruský občan a francouzský herec Depardieu, v Ingušsku zase hlasoval nejstarší Rus - Appazu Ilijevovi je 122 let, ve Volgogradu 98letý veterán Velké vlastenecké války

Putinovi dalo své hlasy na 55 milionů Rusů, v Paříži se k nim přidal i ruský občan a francouzský herec Depardieu, v Ingušsku zase hlasoval nejstarší Rus - Appazu Ilijevovi je 122 let, ve Volgogradu 98letý veterán Velké vlastenecké války

V ruských volbách při účasti 67 procent voličů zvítězil hned v prvním kole dosavadní prezident Vladimír Vladimírovič Putin (65); získal od téměř 55 milionů Rusů 76,67 procent hlasů; volili ho tři ze čtyř hlasujících Rusů... Nyní o všem důležitém, co tomu předcházelo...

Studenti, já žasnu. Zdeněk Zbořil se vysmál protestující mládeži, poučil ji a položil jí otázky

Studenti, já žasnu. Zdeněk Zbořil se vysmál protestující mládeži, poučil ji a položil jí otázky

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Ti, kteří protestují, většinou nezvítězí, alespoň ne tak, jak si na počátku svých protestů představovali,“ přidává svůj komentář nejen ke stávkám studentů politolog Zdeněk Zbořil. Pozastavuje se také nad tím, proč vystupující na obranu ČT se ani slovem při žádné příležitosti dosud nezmínili o svobodě slova a svobodném šíření myšlenek někoho jiného než zaměstnanců České televize. A vyjednávání o vládě? Podle Zbořila už je vše dohodnuto: „Dokonce si myslím, že za zavřenými dveřmi se už mluví i o jménech.“ Napětí mezi státy v souvislosti s otravou dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije komentuje Zbořil i takto: „Pokud si ve Velké Británii myslí, že to odnese zase jen střední a východní Evropa, je to sice možné, ale můžeme jim připomenout, že už se jednou, v roce 1938, který právě vzpomínáme, osudově zmýlili.“

Poslední domácí zprávy