• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

STŘEDEČNÍ GLOSY
Počet návštěv: 3246

STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslav Macek Článek od Miroslav Macek

Redaktorka ČT včera komentovala soud s azylantkou, které jsme z našich kapes (nedobrovolně) poskytli možnost být v bezpečí, slovy: „…odpůrci islámu se chovali vulgárně, dokonce zpívali českou národní hymnu…" Dodávám: jedna větší… než druhá. Podstatné jméno si doplňte.

Ovšem pokud by vše mělo probíhat podle prastarého řádu světa, pak by celou tu taškařici namísto nás měla zaplatit ombudsmanka Šabatová a všichni ti vyčuraní právníci na ni nalepení, neboť dozajista nelze věřit tomu, že ta chudinka neumějící žblepnout slovo česky, se opravdu o své vůli pustila do celé té šaškárny a cítila se být diskriminována. 
Někteří facebookoví diskutéři řeší otázku, zda jsou všichni v žoldu nějaké cizí mocnosti anebo tak pitomí…jako by se to vzájemně vylučovalo!

Logické pokračování billboardového hesla hnutí ANO s Babišem „Chceme lepší Česko“ – „Tak se vrať na Slovensko!“ 

Petr Paulczyński:
Žádám, aby spolu se zákazem kouření na balkonech bylo zakázáno vřískání nemluvňat!

Německé ministerstvo zahraničí začíná s přípravami na "osvobození Krymu".
Na Ukrajině sídlící Němci budou pomáhat v organizaci Krymského Parlamentu mládeže, a cvičit mladé Tatary pro „de-okupaci“.
To na tiskové konferenci v Kyjevě, uvedl koordinátor projektu, šéf německé mládežnické organizace «Interkulturelles Netzwerk» Sebastian Maass. Projekt bude podle něho financovat německé ministerstvo zahraničí.
„Začalo to s diskusí o tom, jak těžké je pro Krymsko Tatarskou mládež zachovat svou identitu. 
Kromě toho, je prakticky nemožné jakkoliv politicky ovlivnit aktuální události. Proto vznikla myšlenka organizovat Krymsko Tatarskou mládež, a vytvořit něco podobného Evropskému parlamentu mládeže,“- řekl Maass.
O ukrajinskou část projektu a jeho politiku bude pečovat ukrajinské Ministerstvo informační politiky. Šéfka projektu, bývalá novinářka Krymsko-Tatarského ATP kanálu Emine Dzhaparová řekla, že cílem projektu je připravit budoucí vedoucí kádry.
„Zítra, až bude osvobozen Krym, bude důležité mít připravenou aktivní mládežnickou síť, která začne ovlivňovat procesy“, řekla.
Dodávám: Tak tuto metodu velmi důvěrně známe, s tou mají Němci bohaté zkušenosti: stačí si vzpomenout na Henleina a ordnery…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy