• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

PONDĚLNÍ GLOSY
Počet návštěv: 2980

PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslav Macek Článek od Miroslav Macek

Zdá se mi, že naši současní politici jsou přesvědčeni (a to stejně, jako jejich komunističtí předchůdci), že podlézáním vrchnosti na západě (stejně jako jejich předchůdci na východě) dosáhnou uznání a vlády nad občany na věčné časy. I ti dnešní si však vyslouží hlavně pohrdání svých pánů a opovržení nás občanů.  

Koně a půl království tomu, kdo mi ukáže předvolební politický program, který obsahuje konkrétní popis kroků, které zvětší svobodný prostor pro pracovité a podnikavé lidi, a nikoliv popis dalších institucí a spoustu slibů, jak donutí podnikatele dělat to či ono pro jejich voliče?
Zatím „nejlepší slib“, který jsem na jakémsi letáčku četl, zněl: Zajistíme dostupnou lékařskou péči všem, a to i v odlehlých oblastech. Úplně jsem viděl, jak je sekretariát té strany přeplněn mladými ambiciózními zubaři a dětskými lékaři, netrpělivě přešlapujícími, aby mohli vyrazit na Bruntálsko či kamkoliv jinam do pohraničí…

Na nedávné tiskové konferenci reportér MSNBC zakřičel z prostoru pro novináře:
„Kde schovává president Trump svá daňová přiznání?“
Tisková tajemnice Sarah Huckabee Sanders odpověděla:
„Našli jsme velice bezpečně místo, a jsem si jistá, že tam nebudou k nalezení.“
„A kdepak to asi je?“ zeptal se reportér sarkasticky.
Paní Sanders se jízlivě usmála a řekla:
„Jsou pod Obamovými universitními záznamy, pod jeho žádostí o pas, pod jeho potvrzením o přistěhovaleckém postavení jako studenta, pod seznamem jeho zdrojů, které mu platily universitu, pod jeho universitními výpisy a pod jeho přihláškou o osvobození od běžné vojenské služby. 
Další otázka?“

Češi jsou smějící se bestie:
Matěj Stropnický je nejstrašnějším produktem globálního oteplování.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.10.2017 21:05

Vrchnost je vždy přesvědčena o své výjimečnosti a domnívá se,že ví lépe, co národ chce.Potom se jenom diví.Vždyť chtěli pro lidi to nejlepší a ti se jim tak odvděčují nadávkami. U těch lékařů platí to,co platilo za komančů.Všichni doktoři chtěli zůstat v Praze a do hor a na vesnici se nikomu nechtělo.Po zrušení tzv.umístěnek začaly působit peníze rodičů.A najednou ti chudí lékaři,co podle svých slov neměli pomalu ani na jídlo,začali vytahovat desetitisíce na umístění svého milovaného děťátka do nemocnice v Praze.Dnes je to ještě horší. Kde schovávají naši politici daňová přiznání?To ví jen jejich poradenské daňové firmy.Oni sami o tom nemají nejmenší ponětí.Snad ani nevědí, že se nějaké daně platí. Jsem také smějící se bestie.Matěj Stropnický nemůže zapřít,čí je to synek. Je stejně vyčuraný,jako jeho otec.Hlavně když to sype.


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy