• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

ÚTERNÍ GLOSY
Počet návštěv: 3260

ÚTERNÍ GLOSY

Miroslav Macek Článek od Miroslav Macek

Jsem přesvědčen, že informace o míře nezaměstnanosti nemá téměř žádnou vypovídací hodnotu. Chtělo by to jiný údaj: kolik lidí z celkového počtu obyvatel podniká nebo jsou něčí zaměstnanci. S doplňujícím údajem, kolik z těch zaměstnanců jen placeno ze státního rozpočtu a kolik z těch podnikatelů pobírá dotace, tedy také žije alespoň částečně z veřejných prostředků.   


Policisté včera obvinili předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedu Jaroslava Faltýnka v souvislosti s padesátimilionovou dotací na farmu Čapí hnízdo.
To spiknutí proti těm neviňátkům se zdá být ještě větší, než tušíme…

Tak jsem se konečně dozvěděl (a to z odpovědi z facebookové diskuse bývalého novináře a dosluhujícího poslance ANO Martina Komárka), kdože jsou ty osobnosti v české politice:
„Proč je Ano nedemokratická strana? Strana, která má daleko nejvíc demokratických osobností? Krnáčová, Vondrák, Vildumetzová, Stropnický, Hlavatý, Eliška Kaplicky Fuchsová… mohli bychom oba pokračovat. Opravdu si myslíš, že tyto a další lidi, keří nepotřebují ani prachy ani obdiv (na konci je mé nepatrná osoba) svedl ďábel? Kde mají jiné strany takové osobnosti?“

Čtenář glos I. P. mi napsal:
Je zvláštní jak nikdo neocenil zásluhu Gustava Husáka na hladkém průběhu "rozvodu". Ano všichni (skoro) ho dodnes nenávidíme, ale tohle mu nelze upřít. Z jeho iniciativy již po 1969 proběhla tzv. federalizace. Všechna ministerstva se roztrojila na české+slovenské+federální. No a v roce 
1992 jsme prostě ta federální ministerstva zrušili. Jak kdo, ale já osobně jsem si toho skoro ani nevšiml . 
V poslední době se mi neustále vtírá myšlenka, jak by totéž šlo udělat s EU...
Dodávám:
Dalo to sice trochu práce (měl jsem na starosti zrušení federálního ministerstva práce a sociálních věcí a Výboru pro životní prostředí), ale máte pravdu…

Líbí se mi, když se jazyk vyvíjí a namísto složitých obratů a slovních spojení vznikají nová, výstižná slova. Kupříkladu: dotační podvod a veřejné lhaní = pseudokauza.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.10.2017 20:33

Je to v podstatě jedno,ale Babiš využil špatných zákonů,kterých jeho předchůdci v parlamentu a ve vládě vytvoři většinu.Dokud se tím živil Kalousek a další,bylo to v pořádku.Teď jich využívá někdo jiný a je třeba ho plácnout přes nenechavou ruku.Já,osobně,bych nejraději viděl toho Slováka za hranicemi spolu s jeho krajankou Krnáčovou,kterou jsme si my,blbí Pražáci,nechali nacpat jako primátorku.Jinak má pravdu níže pan Přibyl.Podnikatelé nemohou zaměstnacům přidat.Musí postavit pro svého milovaného synáčka,který je budižkničemu,malou vilku aspoň za deset milionů a koupit mu drahé auto.Potom musí to samé pro slečnu dcerušku,aby se necítila ukřivděná a tak na zaměstnace opět nezbývá.Je pravdou,že jsem si vydělal za měsíc přes 52 000.-Kč.Jenže jsem pracoval ten měsíc 400 hodin a zaměstnavatel platil příplatky podle zákona.Po zdanění mi stát odebral přes 18 000.- Kč na daních,zaplati musel také zaměstnavatel.Když se to všechno sečetlo,tak stát z této výpalty vybral víc,než jsem vydělal hrubého.A hned tu máte důvody,proč nelze přidat zaměstnancům.Onen podnikatel nikdy ze sebe nedělal něco víc,než byl.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

10.10.2017 12:33

Pohádka o "skromných" miliardářích a nenasytném státu, (drakovi) ....Byl jednou jeden miliardář a ten, stejně jako Honza, ke svému štěstí přišel. (Honza jen tak, miliardář na základě pletich). Založil firmu, půjčil si do začátku a začal. Postupně skupoval co se dalo a válcoval konkurenci. Až se z něho stal Bumbrlíček. Jak vzrůstala jeho nenasytnost, ubývalo jeho konkurentů, kteří mu museli jít z cesty. A tak mohutněl a sílil v konkurenním boji, až téměř praskl. Dosáhl toho, že pro něho pracují tisíce lidiček za mizerný groš. Jako odsouzeníhodný tyran ubírá každému svému zaměstnanci rovnou stovku za pracovní směnu a cpe si ji chamtivě do kešeně. Při dvacetitisících zaměstnanců to dělá denně pořádný balík. A teď nastoupí na jeho zaměstnance skromný a nenáročný stát, drak. Ten vymámí z těch vykořisťovaných ubožáků takovou sumu peněz, že daňové prázdniny pro ně začínají až komcem května, začátkem června. Státní chamtivost se jeví jako zlý drak, který unese princeznu a zároveň se nabalíkuje penězi jejího taťky. A tak se stalo, že zlý drak žije z dvanáctinásobku toho, co vyzíská, vydře ze svých poddaných vydřidušský miliardář. Úděl miliardáře je tedy nezáviděníhodný. Při vší své skromnosti takto nezřízeně bohatne a bohatne, zatímco drakovi nic nestačí a ještě seká dluhy. Jaké z toho plyne poučení? Raději být poddaným miliardáře, než státu, i když drak od miliardáře chechtáky vždy vyzíská. Co taková unesená princezna? Nechá se živit skromným miliardářem, nebo dá přednost drakovi? Ten jeden ji uživí přímo, ten druhý přes výběr daní. Komu asi tak dá přednost...? ...A pohádky je konec. ....Mějte se hezky.


 
Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...