• Neděle, 26. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Zora

ÚTERNÍ GLOSY
Počet návštěv: 2958

ÚTERNÍ GLOSY

Miroslav Macek Článek od Miroslav Macek

Vůbec nepřeji Babišovi to povolební vyjednávání s malými stranami (zažil jsem nějaká na vlastní kůži). Bez ohledu na volební výsledky se začnou chovat způsobem „já strana, ty strana“ a u vědomí skvělé vyděračské pozice si začnou klást nehorázné požadavky.

Z tohoto hlediska se mi jeví povolební návštěva Jana Švejnara u Babiše v Průhonicích logická. Karta Babiš by ze hry při dlouhém a obtížném sestavování vlády mohla vypadnout ze hry a být nahrazena zdánlivě nekonfliktním a obecně přijatelnějším Švejnarem. Tedy pojistka.
Jenže: jeho otec Zdeněk, komunista a nomenklaturní kádr spolupracoval již od r. 1961 s StB. Poté byla spolupráce přerušena, ale v roce 1970 (!!!) jej ministerstvo zahraničí nominovalo na významný post v Mezinárodním ústavu práce v Ženevě. Tam za ním přijel osmnáctiletý Jan s ještě mladší sestrou a do republiky se již nevrátili. Tak tomu říkám dramatická emigrace! A člověka hned napadají „minaříkovské“ myšlenky…

Včera jsem na Radiožurnálu zaslechl kus rozhovoru Tomio Okamury s jednou redaktorkou. Nemíním hodnotit formální náležitosti rozhovoru, ani jeho obsah, na to byl můj poslech příliš krátký. Jedno však bylo zřejmé. Kdo tamním kamarádům nevoní, na toho mají léty osvědčenou taktiku: sesbírají kdejaké bulvární drby a neprověřené informace a ptají se na ně s tím, že mu dávají prostor vše vysvětlit, takže na věcné a pozitivní otázky není čas, a protože něco ulpí vždycky, jak říká klasik, posluchačův celkový dojem je ten, že host má spoustu másla na hlavě a jen se brání. Všimněte si té obvyklé sviňárny…

Pavel Páral:
Z volebních výsledků se totiž dá docela dobře číst, že Babiš ztrácel své voliče, o něž připravil ODS v minulých volbách, a nahrazoval je masivně myšlenkově méně náročným levicovým elektorátem, pro něhož je příliš složité pochopit podstatu podvodu s Čapím hnízdem, natož pozadí daňových optimalizací pomocí korunových dluhopisů.

Čtenář glos M. P. mi napsal:
V závěru článku na iDnes o odtajněné smlouvě o odkupu vepřína v Letech čtu: 
"Zeman je prý také proti likvidování prosperujícího podniku. Už dříve mluvil o tom, že by o práci přišla řada lidí. Podle Hermana v letském vepříně pracuje ale jen osm zaměstnanců." 
Pan ministr Herman nepochopil, že prezident Zeman tím "prosperujícím podnikem" neoznačuje samotný vepřín, ale ten cirkus okolo něj, který nepochybně prosperuje a dobře živí řadu aktivistů a neziskovek.

Petr Paulczyński:
Strejdo Hermane, kdybyste těch 450 mega, za který jste koupili prasečák, dali na vzdělávání cigánských dětí, udělali byste pro ně mnohem víc.
Dodávám:
To je sice pravda, ovšem kdyby těch 450 mega vydal na antikoncepci pro cikány, udělal by mnohem víc pro nás pro všechny…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

24.10.2017 09:47

´Jenom arcilotr dokáže vydělat miliardy do státní kasy a zaplnit ji až po okraj. Jenom podvodník a zloděj dokáže vracet miliardu po miliardě, jako přínos státnímu rozpočtu. Kdo to může tak být? Ale ANO, Andrej Babiš. To se to potom rozdává důchodcům, do se to potom slibuje modré z nebe! Co jeho předchůdci (diletant Sobotka a chemik Kalousek prošustrovali, dokázal Babiš po miliardách vracet. A to se přece nedělá! Po ministrovi financí má zůstat dluh ve stovkách miliard! Jen takto by byl ctným občanem. Ale on ten lump vydělal! A to se neodpouští! Pryč s ním! Vždyť přebytkový rozpočet dokáže zařídit jenom zloděj! Kdyby to byl poctivec, musel by prodělat alespoň půl bilionu, aby zapadl mezi ty nejčastnější a nejschopnější ze všech. On ale všem natruc vydělal! A tak to tedy ne! Pryč s ním z ministerstva financí, aby neohrozil námi nastavenou laťku. Člověk, který dokáže státní kase přinést miliardy je bezesporu zloděj. Musíme ho tedy obžalovat z kdejaké lumpárny! Darebák jeden! To dá přece rozum, že člověk, který dokáže vrátit během pár ruků desítky miliard do státní pokladny je podvodník a lhář! A tak se na něho všichni vrhneme. To, že všichni policisté i soudci, ba celá státní mašinérie finančně participuje na Babišových úspěších, si nikdo, komu je navýšen plat díky Babišovým úspěchům, neuvědomuje. Jak známo, peníze chrlí z nebe Fortuna a nebeská mana štědře odměnila i ty, kteří Babiše obžalovali a chtějí soudit za jím vydělané peníze. Spatřuji v tom vrchol morálky. (Tys mi vydělal na zvýšení platu a já tě teď za to budu jako obžalovaného vláčet po soudech). Neboť jenom neskonalý padouch dokáže vydělat do rozpočtu takové peníze! ...A tak byl nastaven veřejný prostor daný manipulátory z masmédií. Lid náš vezdejší už měl těch ulhanců plné zuby. Čím více lhali, tím více si káleli do vlastní huby. Už jenom jakýsi potřeštěný, manipulacemi a lžemi krmený ubožák jim věřil. V mediálním prostoru musí přijít změna. Petr Žantovský, jako mediální odborník je první jméno, které mě napadne. Začněme uskutečňovat reformu v médiích ještě dnes! ....Mějte se hezky.


 
Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy