• Úterý, 25. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Ivan

PONDĚLNÍ GLOSY
Počet návštěv: 2067

PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslav Macek Článek od Miroslav Macek

KSČM řeší debakl ve volbách a hledá příčiny a viníky. Přitom není nic víc nasnadě, že její obvyklé hlasy jim sebralo hnutí ANO. Minulost jejího šéfa a majitele je pro spoustu komunistů dostatečnou zárukou a konečně budou zastoupeni ve vládě. Také Okamura jich pár sebral a pár radikálních mladých komunistů Piráti, ale to byl jen zlomek ztráty…   


I ten Komplexně Geniální Babiš má neuvěřitelně krátkou politickou paměť: vždyť je to jen pár dnů, co všude hřímal o kmotrech a mafiánech v ODS a nyní by s nimi chtěl jednat o koalici a pozvat ty ničemy do vlády? V rozhovoru v Právu pak prozradil, o čem jednal hned druhý den po volbách s Janem Švejnarem. „Řešili jsme otázky týkající se vědy a výzkumu a reformy školství.“ Tak to jo…

Postřeh z facebooku:
Dominik Feri odmítl pozvání na Pražský hrad, kde bude prezident Zeman udělovat vyznamenání. Feri napsal, že si počká na důstojnějšího prezidenta. 
Hmm, to je zajímavé, protože Feri byl jedním z hlavních aktérů, kteří před rokem stáli za "strýčkem" Bradym a spílali Zemanovi, proč ho nechce vyznamenat. Takže pro "strýčka" Bradyho chtěl Feri vyznamenání od tak "nedůstojné" osoby?

Vážení a milí,
do vydání knihy „Saturnin se vrací“ chybí sice už jen něco přes dva týdny (vyjde 16. listopadu ), avšak mezitím se můžete začíst do jednoho mého textu o původní Jirotkově knize, do různých historek a postřehů, které mne potkaly na cestě životem a do dalších článků, překladů a ukázek z mé vlastní literární tvorby.
Knihu „Samomluvy Miroslava Macka“ vydalo v líbezné úpravě (a v pevné vazbě s přebalem) nakladatelství Jonathan Livingston, avšak kniha nebude v normální distribuci - objednat si ji však můžete na dobírku přímo domů, a to za konečných 299.- Kč (tedy včetně balného a poštovného) na mailové adrese m.vitovcova@volny.cz, čímž zároveň vypomůžete firmě, která zaměstnává osoby se změněnou pracovní schopností.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.10.2017 20:37

Znovu se ukazuje,že politika,založená na partajích,už má svá nejlepší léta za sebou a je třeba vyloučit politické partaje z možnosti ovlivňovat chod státu.Do funkcí by měly být zvoleny osoby,které zvládly svoje povinnosti v těch nižších funkcích.Takto jsou politici závislí na vedení svých partají a tak musí hlasovat podle přání vedení.Tím porušují ústavu,což jim evidentně nevadí.Ta platí jen pro ty dole,tedy voliče.Pro politiky ne.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

30.10.2017 12:34

Smolíčkové Pacholíčkové bědují, ach ovej, kdo se o nás postará, o nás, kteří jsme to mysleli upřímně? Takovou nenávist jsme vyvinuli vůči všem naším oponentům, že jsme na nic jiného neměli ve sněmovně čas. Chodili jsme za řečnický pultík s praskou žlučí a vyřizovali si účty, direktivy za peníze daňových poplatníků. Tak skvostně jsme se za to měli a dnes abychom ze sebe dělali (bývalé) profesionální plačky. Naše skvostné výplaty, na něž se sbírají daňoví poplatníci přece musely sloužit vzájembému napadání a podpásovkám. Nakašírovaná pravice zvedala ruku při navyšování poslaneckých platů společně s levicí. Dojemná, až idilická shoda panovala napříč politickým spektrem. Jsme tu všichni závisláci na státním rozpočtu a primárně si musíme vydělat tolik, abychom byli za vodou. Heslo "Nejsme jako oni" na ně nesedí. Když už jsou zvoleni, potřebují si nahrabat, co to jde. A tak se člen pravice rozeznal od levičáka pouze tím, kde ve sněmovně na přiděleném křeslu seděl. Jinak se byli všichni schopni za peníze daňových poplatníků přetrhnout. Levice i pravice měla jednu spojovací vlastnost. Tou byla nastavená ruka ke státní pokladně. Dojemná shoda zastánců chudých i bohatých vyústila v krátké spojenectví v okamžiku odsouhlasení navýšení mezd. Jak dojemné! Jak dojemné! PRAVICE I LEVICE CHTĚJ STÁTNÍ PRACHY NEJVÍCE. Kdo byl tak drzý a vstoupil na pravicivou scénu jako úspěšný podnikatel, byl vlastně pro všecny nebezpečným vyvrhelem, elementem, který prosazuje v politice své vlastní záměry, které se vůbec, ale vůbec nelíbí těm, kdo jsou tím podnikatelem živeni. Jenom si představte ten úděs, když by měli být na pravici ti, kteří přijdou s vlastními penězi, co si vydělali na úspěšných projektech a nechtěli od státních žebtačenek nic, naprosto nic. Že všechny své peníze věnují různým projektům, které potřebují dotaci. Že osobně přicházejí o desetinásobky svého výdělku jenom proto, aby zdarma (svůj poslanecký plat věnují na dobročinné účely) sloužili těm, kdo je zvolili. Že je to sci-fi pro závisláky na státním rozpočtu? Ano, pravice v současnosti nemůže být řazena mezi závisláky na státním rozpočtu. Její členy tvoří schopní podnikatelé, kteří v životě nepřipustí, aby je živil stát. Pravice totiž musí mít takovou vlastnost, že není absolutně závislá na státním rozpočtu. Kdo je na tom tak špatně a je závislák na Fortuně, která mu sype penízky ze svého rohu, je převlečený bolševik. ...Mějte se hezky.


 
V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

Táhne mu na 82 let, v uplynulých měsících prodělal zápal plic, pak byl v nemocnici kvůli problémům se srdcem. A zrovna teď si Karel Schwarzenberg připomíná deset let od doby, kdy s Miroslavem Kalouskem založil TOP 09. Ve Výzvě Seznamu mluví o demonstracích, kondici TOP 09 i svém zdravotním stavu.

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Mezinárodní tým vyšetřovatelských šašků složený z nizozemských, belgických, australských a ukrajinských údajných expertů už 24. května 2018 v nizozemském městě Bunnik znovu po čtyřech letech prezentoval jen předběžné výsledky vyšetřování tragického pádu malajsijského letadla Boeing 777, v jehož troskách zahynulo 298 lidí. Důkazy žádné, nicméně Rusko je viníkem

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených  obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

To, že jsem zase prožíval ty zbytečné a nelidské masakry vlastně způsobila Mgr. Martina Lehmannová, co je od 1. dubna 2017 je ředitelkou Památníku Lidice a předsedkyně Českého výboru Mezinárodní rady muzeí ICOM. Byla též u toho, když 24. června 2019 uplynulo 77 let od vypálení a vyhlazení osady Ležáky.

Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Řečí o demokracii, že byste je mohli vidlema přehazovat, plamenná chvála vynikajícího „čuchu“ 250 tisíců těch, kteří se na Letnou dostavili – ale že by ať už samotného oslavovatele toho čuchu či kohokoli jiného zajímala kvalita čuchu celého národa – to tedy ani nápad a též za žádnou cenu.

Poslední domácí zprávy