• Pondělí, 25. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Viola

PONDĚLNÍ GLOSY
Počet návštěv: 2865

PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslav Macek Článek od Miroslav Macek

KSČM řeší debakl ve volbách a hledá příčiny a viníky. Přitom není nic víc nasnadě, že její obvyklé hlasy jim sebralo hnutí ANO. Minulost jejího šéfa a majitele je pro spoustu komunistů dostatečnou zárukou a konečně budou zastoupeni ve vládě. Také Okamura jich pár sebral a pár radikálních mladých komunistů Piráti, ale to byl jen zlomek ztráty…   


I ten Komplexně Geniální Babiš má neuvěřitelně krátkou politickou paměť: vždyť je to jen pár dnů, co všude hřímal o kmotrech a mafiánech v ODS a nyní by s nimi chtěl jednat o koalici a pozvat ty ničemy do vlády? V rozhovoru v Právu pak prozradil, o čem jednal hned druhý den po volbách s Janem Švejnarem. „Řešili jsme otázky týkající se vědy a výzkumu a reformy školství.“ Tak to jo…

Postřeh z facebooku:
Dominik Feri odmítl pozvání na Pražský hrad, kde bude prezident Zeman udělovat vyznamenání. Feri napsal, že si počká na důstojnějšího prezidenta. 
Hmm, to je zajímavé, protože Feri byl jedním z hlavních aktérů, kteří před rokem stáli za "strýčkem" Bradym a spílali Zemanovi, proč ho nechce vyznamenat. Takže pro "strýčka" Bradyho chtěl Feri vyznamenání od tak "nedůstojné" osoby?

Vážení a milí,
do vydání knihy „Saturnin se vrací“ chybí sice už jen něco přes dva týdny (vyjde 16. listopadu ), avšak mezitím se můžete začíst do jednoho mého textu o původní Jirotkově knize, do různých historek a postřehů, které mne potkaly na cestě životem a do dalších článků, překladů a ukázek z mé vlastní literární tvorby.
Knihu „Samomluvy Miroslava Macka“ vydalo v líbezné úpravě (a v pevné vazbě s přebalem) nakladatelství Jonathan Livingston, avšak kniha nebude v normální distribuci - objednat si ji však můžete na dobírku přímo domů, a to za konečných 299.- Kč (tedy včetně balného a poštovného) na mailové adrese m.vitovcova@volny.cz, čímž zároveň vypomůžete firmě, která zaměstnává osoby se změněnou pracovní schopností.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.10.2017 20:37

Znovu se ukazuje,že politika,založená na partajích,už má svá nejlepší léta za sebou a je třeba vyloučit politické partaje z možnosti ovlivňovat chod státu.Do funkcí by měly být zvoleny osoby,které zvládly svoje povinnosti v těch nižších funkcích.Takto jsou politici závislí na vedení svých partají a tak musí hlasovat podle přání vedení.Tím porušují ústavu,což jim evidentně nevadí.Ta platí jen pro ty dole,tedy voliče.Pro politiky ne.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

30.10.2017 12:34

Smolíčkové Pacholíčkové bědují, ach ovej, kdo se o nás postará, o nás, kteří jsme to mysleli upřímně? Takovou nenávist jsme vyvinuli vůči všem naším oponentům, že jsme na nic jiného neměli ve sněmovně čas. Chodili jsme za řečnický pultík s praskou žlučí a vyřizovali si účty, direktivy za peníze daňových poplatníků. Tak skvostně jsme se za to měli a dnes abychom ze sebe dělali (bývalé) profesionální plačky. Naše skvostné výplaty, na něž se sbírají daňoví poplatníci přece musely sloužit vzájembému napadání a podpásovkám. Nakašírovaná pravice zvedala ruku při navyšování poslaneckých platů společně s levicí. Dojemná, až idilická shoda panovala napříč politickým spektrem. Jsme tu všichni závisláci na státním rozpočtu a primárně si musíme vydělat tolik, abychom byli za vodou. Heslo "Nejsme jako oni" na ně nesedí. Když už jsou zvoleni, potřebují si nahrabat, co to jde. A tak se člen pravice rozeznal od levičáka pouze tím, kde ve sněmovně na přiděleném křeslu seděl. Jinak se byli všichni schopni za peníze daňových poplatníků přetrhnout. Levice i pravice měla jednu spojovací vlastnost. Tou byla nastavená ruka ke státní pokladně. Dojemná shoda zastánců chudých i bohatých vyústila v krátké spojenectví v okamžiku odsouhlasení navýšení mezd. Jak dojemné! Jak dojemné! PRAVICE I LEVICE CHTĚJ STÁTNÍ PRACHY NEJVÍCE. Kdo byl tak drzý a vstoupil na pravicivou scénu jako úspěšný podnikatel, byl vlastně pro všecny nebezpečným vyvrhelem, elementem, který prosazuje v politice své vlastní záměry, které se vůbec, ale vůbec nelíbí těm, kdo jsou tím podnikatelem živeni. Jenom si představte ten úděs, když by měli být na pravici ti, kteří přijdou s vlastními penězi, co si vydělali na úspěšných projektech a nechtěli od státních žebtačenek nic, naprosto nic. Že všechny své peníze věnují různým projektům, které potřebují dotaci. Že osobně přicházejí o desetinásobky svého výdělku jenom proto, aby zdarma (svůj poslanecký plat věnují na dobročinné účely) sloužili těm, kdo je zvolili. Že je to sci-fi pro závisláky na státním rozpočtu? Ano, pravice v současnosti nemůže být řazena mezi závisláky na státním rozpočtu. Její členy tvoří schopní podnikatelé, kteří v životě nepřipustí, aby je živil stát. Pravice totiž musí mít takovou vlastnost, že není absolutně závislá na státním rozpočtu. Kdo je na tom tak špatně a je závislák na Fortuně, která mu sype penízky ze svého rohu, je převlečený bolševik. ...Mějte se hezky.


 
QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany (ODS)

 Nebezpečný směr Občanské demokratické strany?  Proč ODS podporuje nedemokratické názory některých svých členů (např. komunálního politika Pavla Novotného)?  Co sleduje opakovaným vybízením „zabití, šibenicí“ politických oponentů, občanů, ústavních činitelů?  Chce ODS ve volbách strhnout na svoji stranu extremistické voliče?  Jaké cíle chce s extremisty dosáhnout?  Pozastavit nebo zrušit činnost ODS? Ať rozhodnou soudy! 

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...