• Pondělí, 23. září 2019
  • Svátek má Rukojmí Berta

M. Vašáryová. A to je prosím, pro Česko, kdo?
Počet návštěv: 1205

M. Vašáryová. A to je prosím, pro Česko, kdo?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

V poslední době se na půdě České republiky velmi často  prezentuje bývalá herečka, politička a emeritní velvyslankyně ČR v Rakousku, havlotutka a hlavně do našich českých věcí a vnitřních  záležitostí neskutečně ukecaná Magdaléna Vašáryová. Pokud se ptám, kdo nebo kým je tato osoba pro Českou republiku pak proto, že tato „dámička“, se tak či tak jako cizinka, občanka Slovenské republiky, svou angažovaností  sorry za ten výraz, sere do všeho, po čem jí, ještě jednou sorry, jako cizí soukromé osobě, je úplné ho.no. 

     Přiznám se, že nesleduji události u našich sousedů na Slovensku, ale asi nebudu daleko od pravdy  když řeknu, že do slovenských vnitřních, notabene politických, ekonomických, nebo státnických událostí nekecá nějaký občan ČR. Ano, může se k vnitřním záležitostem Slovenska vyjadřovat český občan, ale v postavení oficiálního politika, diplomata, novináře, politologa apod., ale ne jako tato „dámička“, která těží ze své staré havloidní popularity (jako politička a diplomatka) a své zašlé herecké slávy.

     Jako příklad uvedu v našich médiích její adoraci slovenské prezidentky paní Čaputové, což bych vzhledem k její politické orientaci a zakotvenosti k západním strukturám celkem chápal a je mi to také  úplně lhostejné, kdyby se také v této souvislosti velmi netaktně, neřku-li drze  neotřela o našeho prezidenta Zemana když si povzdechla něco v tom smyslu, že „ kéž by i u vás byla prezidentkou žena“! Jen doufám, že tím proboha nemyslela sebe samu. Jiný, poslední příklad jejího sebevědomého vměšování se do vnitřních záležitostí ČR je její veřejná  podpora Štětinova hnutí Evropa společně, kde o převlečkabátníkovi Štětinovi  pěje chválu a upřednostňuje jeho kvality slovy, jako např. „Pokud chceme mít prvotřídní Evropskou unii a být za prvotřídní, musíme zvolit do Evropského parlamentu prvotřídní lidi. Proto doporučuji prvotřídního pana Jaromíra Štětinu. Proč je prvotřídní? Protože umí, ví a také už prožil a viděl hodně. Kdo se s tím může pochlubit? 

     K tomu jen faktická poznámka. Že podporuje zrovna Štětinu, není nic, co by mělo překvapit. Je totiž ze stejné prozápadní líhně jako Štětina, jako eurohujerka prosazuje eurounijní politiku a hlavně, je dobře placená západními (americkými) politickými subjekty. Takže i zde uplatňuje známé heslo: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“! Hodnocením, kterým vytváří kolem Štětiny auru prvotřídnosti dokazuje, že jí vůbec nezáleží na tom, koho adoruje, ale hlavně, že si přihřívá polívčičku na Štětinově ohýnku. Co ona asi ví o tom, co darebák Štětina umí, co všechno ví, co prožil a viděl? Že zná a ví, že Štětina je eurohujer, prozápadní závislák, rusofóbní provokatér, že je falešný jak americká politika jí stačí, aby se  o něm vyjádřila pozitivně, jak se na  eurohujerku sluší a patří. 

     Nicméně i tak platí, že by své politické názory a  tendence měla prosazovat ve své milované Bratislavě (ale zase ne moc nahlas, aby to neslyšel manžel Milan Lasica!) nebo všude tam, kde to podle jejího názoru může být pro Slovensko užitečné. Ale její názory a projevy sympatií Štětinovi potažmo jiným darebům z pražské kavárny a nekritické podpory EU, tak na ty není nikdo (až na výjimky) zvědavý, natož aby byly pro nás užitečné! Takže už jen závěrem: 

„ Magdička, choď domov, pokial Ti to takto pekne povedám, áno?!“

Jiří  B a ť a, 8. května 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.05.2019 19:33

amg amg.Co je Jaromír Štětina zač ví každý myslící člověk.K němu není třeba nic dodávat.Před převratem zuřivý komunista,po převratu stejně zuřivý antikomunista.Ale to snad víte,ne?


 
amg amg

amg amg

12.05.2019 07:39

Mohl to být zajímavý komentář, kdyby autor uvedl, proč je p. Štětina falešný a ta další adjektiva...ne, že bych s autorem nesouhlasila, ale pokud chci presentovat veřejně svůj názor, tedy přesvědčit něko, pak je dobré použít pádnější argumenty, než jen hanlivé přívlastky a dvojsmysly (aby manžel nevěděl)....pokud bylo cílem článku si jen ulevit před stejně smýšlejícími kolegy, volila bych spíše osobní zprávu mailem...jinak mne také dost štve, když lepšolidi ze sousedství, místo, aby prudili doma, kde by třeba mohli i dostat po papuli, se navážejí všude okolo...máme dost svých "elit"...i když možná, tím, že naše elity nevykazují patřičné výsledky, přivolávají si posily zpoza hranic? To by zas nebyla až tak špatná zpráva, že?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.05.2019 18:49

Tato slovenská kurva by měla mít zákaz vstupu na území státu.Dnes se nám vrací ty "nadstardní" vztahy po rozpadu státu.Kdejaké hovado z horních Uher si sem jezdí zvyšovat své ego.A že je pro převlékače kabátů Jaromíra Štětinu?Nic neznámého,je stejná převlékačka kabátů,jako exkomunista Štětina.


 
Bylo jich cca 300 000 tisíc pivařů a párkařů, co se se zadarmo tísnili na Dnech NATO, bez sebereflexe, jako národ, co byl zbrojnicí Hitlera, pak zase Stalina a dnes leze do zadku USA.

Bylo jich cca 220 000 tisíc pivařů a párkařů, co se se zadarmo tísnili na Dnech NATO, bez sebereflexe, jako národ, co byl zbrojnicí Hitlera, pak zase Stalina a dnes leze do zadku USA.

Bydlím nedaleko mošnovského letiště, takže mi v uších ještě doznívá hukot hlavně bombardéru B-52 a mně nezbývá si připomenout si, jak v jednom obskurním plátku se na hlavní straně tloukly dva titulky vedle sebe: „Myslivci skolili 230 tisíc kanců“ a signifikantní pro tento bulvár - „NATO v Ostravě a 220 000 diváků…“ Nechci nikoho urážet, ti divočáci za to nemohou, že onemocněli, byť geneticky jsou lidem blízké…

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Bude se FAMU distancovat od svého nejznámějšího absolventa Emirá Nemanja Kusturici kvůli vyznamenání od prezidenta Zemana k 28. říjnu 2019?  Na FAMU, kterou proslavil, se prý proti němu chystá velká akce

Bude se FAMU distancovat od svého absolventa Emirá Kusturici kvůli vyznamenání od prezidenta Zemana k 28. říjnu 2019? Na FAMU, kterou proslavil, se prý proti němu chystá velká akce "vítačů" uprchlíků a odpůrců Zemana

„Je možné, že se FAMU bude chtít od Emira distancovat ještě dřív, než vyznamenání od prezidenta dostane. Teď se o tom začíná mluvit, ale nejvíc se to rozjede až v říjnu, kdy začíná výuka a fakulta bude naplno žít. Některé katedry jsou dost angažované a většinu tam tvoří lidi levicově-progresivistických názorů,“ sděluje redakci ParlamentníchListů.cz zdroj z fakulty pod podmínkou zachování anonymity. 

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

Chci širokou vládu národní jednoty“, prohlásil centrista Benny Ganc po úterních předčasných volbách v Izraeli. Vyjádřil radost nad výsledkem své koalice Modrá a bílá, hlavní soupeř stávajícího premiéra Benjamina Netanjahua se ale vítězem voleb neprohlásil. Volby pravděpodobně skončí patem.

Poslední domácí zprávy