• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

M. Vašáryová. A to je prosím, pro Česko, kdo?
Počet návštěv: 1766

M. Vašáryová. A to je prosím, pro Česko, kdo?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

V poslední době se na půdě České republiky velmi často  prezentuje bývalá herečka, politička a emeritní velvyslankyně ČR v Rakousku, havlotutka a hlavně do našich českých věcí a vnitřních  záležitostí neskutečně ukecaná Magdaléna Vašáryová. Pokud se ptám, kdo nebo kým je tato osoba pro Českou republiku pak proto, že tato „dámička“, se tak či tak jako cizinka, občanka Slovenské republiky, svou angažovaností  sorry za ten výraz, sere do všeho, po čem jí, ještě jednou sorry, jako cizí soukromé osobě, je úplné ho.no. 

     Přiznám se, že nesleduji události u našich sousedů na Slovensku, ale asi nebudu daleko od pravdy  když řeknu, že do slovenských vnitřních, notabene politických, ekonomických, nebo státnických událostí nekecá nějaký občan ČR. Ano, může se k vnitřním záležitostem Slovenska vyjadřovat český občan, ale v postavení oficiálního politika, diplomata, novináře, politologa apod., ale ne jako tato „dámička“, která těží ze své staré havloidní popularity (jako politička a diplomatka) a své zašlé herecké slávy.

     Jako příklad uvedu v našich médiích její adoraci slovenské prezidentky paní Čaputové, což bych vzhledem k její politické orientaci a zakotvenosti k západním strukturám celkem chápal a je mi to také  úplně lhostejné, kdyby se také v této souvislosti velmi netaktně, neřku-li drze  neotřela o našeho prezidenta Zemana když si povzdechla něco v tom smyslu, že „ kéž by i u vás byla prezidentkou žena“! Jen doufám, že tím proboha nemyslela sebe samu. Jiný, poslední příklad jejího sebevědomého vměšování se do vnitřních záležitostí ČR je její veřejná  podpora Štětinova hnutí Evropa společně, kde o převlečkabátníkovi Štětinovi  pěje chválu a upřednostňuje jeho kvality slovy, jako např. „Pokud chceme mít prvotřídní Evropskou unii a být za prvotřídní, musíme zvolit do Evropského parlamentu prvotřídní lidi. Proto doporučuji prvotřídního pana Jaromíra Štětinu. Proč je prvotřídní? Protože umí, ví a také už prožil a viděl hodně. Kdo se s tím může pochlubit? 

     K tomu jen faktická poznámka. Že podporuje zrovna Štětinu, není nic, co by mělo překvapit. Je totiž ze stejné prozápadní líhně jako Štětina, jako eurohujerka prosazuje eurounijní politiku a hlavně, je dobře placená západními (americkými) politickými subjekty. Takže i zde uplatňuje známé heslo: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“! Hodnocením, kterým vytváří kolem Štětiny auru prvotřídnosti dokazuje, že jí vůbec nezáleží na tom, koho adoruje, ale hlavně, že si přihřívá polívčičku na Štětinově ohýnku. Co ona asi ví o tom, co darebák Štětina umí, co všechno ví, co prožil a viděl? Že zná a ví, že Štětina je eurohujer, prozápadní závislák, rusofóbní provokatér, že je falešný jak americká politika jí stačí, aby se  o něm vyjádřila pozitivně, jak se na  eurohujerku sluší a patří. 

     Nicméně i tak platí, že by své politické názory a  tendence měla prosazovat ve své milované Bratislavě (ale zase ne moc nahlas, aby to neslyšel manžel Milan Lasica!) nebo všude tam, kde to podle jejího názoru může být pro Slovensko užitečné. Ale její názory a projevy sympatií Štětinovi potažmo jiným darebům z pražské kavárny a nekritické podpory EU, tak na ty není nikdo (až na výjimky) zvědavý, natož aby byly pro nás užitečné! Takže už jen závěrem: 

„ Magdička, choď domov, pokial Ti to takto pekne povedám, áno?!“

Jiří  B a ť a, 8. května 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.05.2019 19:33

amg amg.Co je Jaromír Štětina zač ví každý myslící člověk.K němu není třeba nic dodávat.Před převratem zuřivý komunista,po převratu stejně zuřivý antikomunista.Ale to snad víte,ne?


 
amg amg

amg amg

12.05.2019 07:39

Mohl to být zajímavý komentář, kdyby autor uvedl, proč je p. Štětina falešný a ta další adjektiva...ne, že bych s autorem nesouhlasila, ale pokud chci presentovat veřejně svůj názor, tedy přesvědčit něko, pak je dobré použít pádnější argumenty, než jen hanlivé přívlastky a dvojsmysly (aby manžel nevěděl)....pokud bylo cílem článku si jen ulevit před stejně smýšlejícími kolegy, volila bych spíše osobní zprávu mailem...jinak mne také dost štve, když lepšolidi ze sousedství, místo, aby prudili doma, kde by třeba mohli i dostat po papuli, se navážejí všude okolo...máme dost svých "elit"...i když možná, tím, že naše elity nevykazují patřičné výsledky, přivolávají si posily zpoza hranic? To by zas nebyla až tak špatná zpráva, že?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.05.2019 18:49

Tato slovenská kurva by měla mít zákaz vstupu na území státu.Dnes se nám vrací ty "nadstardní" vztahy po rozpadu státu.Kdejaké hovado z horních Uher si sem jezdí zvyšovat své ego.A že je pro převlékače kabátů Jaromíra Štětinu?Nic neznámého,je stejná převlékačka kabátů,jako exkomunista Štětina.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...