• Neděle, 26. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Filip

M. Vašáryová. A to je prosím, pro Česko, kdo?
Počet návštěv: 761

M. Vašáryová. A to je prosím, pro Česko, kdo?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

V poslední době se na půdě České republiky velmi často  prezentuje bývalá herečka, politička a emeritní velvyslankyně ČR v Rakousku, havlotutka a hlavně do našich českých věcí a vnitřních  záležitostí neskutečně ukecaná Magdaléna Vašáryová. Pokud se ptám, kdo nebo kým je tato osoba pro Českou republiku pak proto, že tato „dámička“, se tak či tak jako cizinka, občanka Slovenské republiky, svou angažovaností  sorry za ten výraz, sere do všeho, po čem jí, ještě jednou sorry, jako cizí soukromé osobě, je úplné ho.no. 

     Přiznám se, že nesleduji události u našich sousedů na Slovensku, ale asi nebudu daleko od pravdy  když řeknu, že do slovenských vnitřních, notabene politických, ekonomických, nebo státnických událostí nekecá nějaký občan ČR. Ano, může se k vnitřním záležitostem Slovenska vyjadřovat český občan, ale v postavení oficiálního politika, diplomata, novináře, politologa apod., ale ne jako tato „dámička“, která těží ze své staré havloidní popularity (jako politička a diplomatka) a své zašlé herecké slávy.

     Jako příklad uvedu v našich médiích její adoraci slovenské prezidentky paní Čaputové, což bych vzhledem k její politické orientaci a zakotvenosti k západním strukturám celkem chápal a je mi to také  úplně lhostejné, kdyby se také v této souvislosti velmi netaktně, neřku-li drze  neotřela o našeho prezidenta Zemana když si povzdechla něco v tom smyslu, že „ kéž by i u vás byla prezidentkou žena“! Jen doufám, že tím proboha nemyslela sebe samu. Jiný, poslední příklad jejího sebevědomého vměšování se do vnitřních záležitostí ČR je její veřejná  podpora Štětinova hnutí Evropa společně, kde o převlečkabátníkovi Štětinovi  pěje chválu a upřednostňuje jeho kvality slovy, jako např. „Pokud chceme mít prvotřídní Evropskou unii a být za prvotřídní, musíme zvolit do Evropského parlamentu prvotřídní lidi. Proto doporučuji prvotřídního pana Jaromíra Štětinu. Proč je prvotřídní? Protože umí, ví a také už prožil a viděl hodně. Kdo se s tím může pochlubit? 

     K tomu jen faktická poznámka. Že podporuje zrovna Štětinu, není nic, co by mělo překvapit. Je totiž ze stejné prozápadní líhně jako Štětina, jako eurohujerka prosazuje eurounijní politiku a hlavně, je dobře placená západními (americkými) politickými subjekty. Takže i zde uplatňuje známé heslo: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“! Hodnocením, kterým vytváří kolem Štětiny auru prvotřídnosti dokazuje, že jí vůbec nezáleží na tom, koho adoruje, ale hlavně, že si přihřívá polívčičku na Štětinově ohýnku. Co ona asi ví o tom, co darebák Štětina umí, co všechno ví, co prožil a viděl? Že zná a ví, že Štětina je eurohujer, prozápadní závislák, rusofóbní provokatér, že je falešný jak americká politika jí stačí, aby se  o něm vyjádřila pozitivně, jak se na  eurohujerku sluší a patří. 

     Nicméně i tak platí, že by své politické názory a  tendence měla prosazovat ve své milované Bratislavě (ale zase ne moc nahlas, aby to neslyšel manžel Milan Lasica!) nebo všude tam, kde to podle jejího názoru může být pro Slovensko užitečné. Ale její názory a projevy sympatií Štětinovi potažmo jiným darebům z pražské kavárny a nekritické podpory EU, tak na ty není nikdo (až na výjimky) zvědavý, natož aby byly pro nás užitečné! Takže už jen závěrem: 

„ Magdička, choď domov, pokial Ti to takto pekne povedám, áno?!“

Jiří  B a ť a, 8. května 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.05.2019 19:33

amg amg.Co je Jaromír Štětina zač ví každý myslící člověk.K němu není třeba nic dodávat.Před převratem zuřivý komunista,po převratu stejně zuřivý antikomunista.Ale to snad víte,ne?


 
amg amg

amg amg

12.05.2019 07:39

Mohl to být zajímavý komentář, kdyby autor uvedl, proč je p. Štětina falešný a ta další adjektiva...ne, že bych s autorem nesouhlasila, ale pokud chci presentovat veřejně svůj názor, tedy přesvědčit něko, pak je dobré použít pádnější argumenty, než jen hanlivé přívlastky a dvojsmysly (aby manžel nevěděl)....pokud bylo cílem článku si jen ulevit před stejně smýšlejícími kolegy, volila bych spíše osobní zprávu mailem...jinak mne také dost štve, když lepšolidi ze sousedství, místo, aby prudili doma, kde by třeba mohli i dostat po papuli, se navážejí všude okolo...máme dost svých "elit"...i když možná, tím, že naše elity nevykazují patřičné výsledky, přivolávají si posily zpoza hranic? To by zas nebyla až tak špatná zpráva, že?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.05.2019 18:49

Tato slovenská kurva by měla mít zákaz vstupu na území státu.Dnes se nám vrací ty "nadstardní" vztahy po rozpadu státu.Kdejaké hovado z horních Uher si sem jezdí zvyšovat své ego.A že je pro převlékače kabátů Jaromíra Štětinu?Nic neznámého,je stejná převlékačka kabátů,jako exkomunista Štětina.


 
Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Byť za něho lidé mohou jen 10%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn - vodní páry…

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Přitom za něho lidé mohou jen cca 5%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů, vydechujících největší skleníkový plyn - vodní páry…

Čeští studenti se přesto připojili k celosvětové protestní akci, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. Nechce se ti do školy, přijď mezi nás a protestuj; v rámci iniciativy Fridays for Future se tak účastní mladí lidé z více než stovky zemí světa.

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

Měl jsem zase jeden utkvělý a notně ztřeštěný plán; udělat pro internetové noviny Rukojmi.cz rozhovor, jehož hlavním protagonistou měl být Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost. A ten by byl, resp. měl být mým novinářským sólokaprem. Pak jsem ho náhodně potkal v Praze a drze oslovil se svojí utajenou strategií; připadal jsem si jako směšný konspirátor.

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

Od 6. června 2018 jsem se na svém bloggu opakovaně věnoval svéráznému postupu „soudkyně OLO“, tedy paní Ivety Šperlichové, soudkyně zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, v řízení proti údajným pachatelům krácení spotřební daně z tabáku, který dovedla k odsuzujícímu rozsudku z 22.června 2018. V r.2019 ji ale uznal Ústavní soud za podjatou a následně jí Vrchní soud v Olomouci případ odebral a rozsudek zrušil.

Poslední domácí zprávy