• Pondělí, 23. září 2019
  • Svátek má Rukojmí Berta

Podle sebe soudím tebe, aneb h.vado, zvané Hutka!
Počet návštěv: 1803

Podle sebe soudím tebe, aneb h.vado, zvané Hutka!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Písničkář Jaroslav Hutka se objevil v Prostoru X na webu Reflexu, kde jako obvykle, vyzvracel své názory, zkušenosti a poučky, především ve vztahu ke své „umělecké“ tvorbě. V rámci svého výživného rozhovoru, se mj. také vyjádřil ke své  neúčasti na tribuně demonstrace na Letné.

    Věkově mladší generace (organizátorů) se prý asi zalekla toho, že by prý na demonstraci zatáhl nějaké reminiscence na rok 1989. Podle Hutky se však jednalo pouze o generační nedorozumění, protože mladší generace o něm údajně moc nebo vůbec nic neví. Což je snad jen dobře a bylo byl velmi žádoucí, aby o něm mladá generace věděla co nejméně. Rozhodně o nic nepřijdou. Proč by si jej mladá generace nemusela pamatovat, ani se s jeho osobou blíže seznamovat pak proto, že jeho mravní, etické, nespolečenské vyjadřování, zvláště k osobě prezidenta republiky Zemanovi, v to počítaje i jeho celkovou „uměleckou“(!) tvorbu, která je na velmi nízké, opovrženíhodné úrovni. To, že se jeho některé „odrhovačky“ staly hitem určité skupiny mladých neznačí, že je jeho tvorba úspěšná. Nicméně pokud jde o jeho účast na demonstracích poznamenal, že už je prý pozvaný na demonstraci 16. listopadu tohoto roku!  

     Pan Hutka ve svém výživném rozhovoru na webu Reflexu, jak výše zmíněno, neopomněl zmínit něco směrem k vedení státu a o občanech, tvořící společnost. Nechal se např. slyšet,  že každá společnost má určitou skupinu lidí, která není většinová, ale je menšinová a právě ta rozhoduje o vývoji a směru a obsahu té společnosti, říká se jí také (té menšině) elita,“ vysvětlil termín Hutka. „Je jakási inteligentní, angažovaná menšina v tomto národě, která ten národ formuluje, reprezentuje a nějakým způsobem je na ní závislý vývoj. Ten zbytek se jen veze.“ 

    Přes jeho další fantasmagorické výlevy dospěl až k hlavnímu bodu svého rozhovoru, neboli k osobě prezidenta, kde Hutka opět projevil svou zhovadilou náturu, kde slušnost hodil do hajzlu a ukájel svou nenávist k Zemanovi. Řekl totiž, že Zeman si dělá, co chce, chová se jako císař, ale nemá prý na to. Zeman prý vystupuje jako „ve čtvrté cenové“ a chová se jako cenzor. Prezident podle něj prý umí výborně zneužívat zákony, kdy některé nedodrží a jiné si vyloží po svém a tak si udržuje moc. Až potud se, vzhledem k jeho nepřekonatelné averzi k osobě prezidenta, vyjadřoval sice nepravdivě, ale nutno říct, že celkem slušně a zdrženlivě. Ovšem ne dlouho, protože na dotaz moderátora, zda také nechce písničkář sepsat další protest song, například proti premiéru Babišovi, Hutka uvedl, že melodii už má, ale že  mu ještě chybí text (až jej bude mít, to zas bude „počteníčko“)! Moderátor se zeptal, zda bude píseň stejně „ostrá“ jako Zubatá, ve které na Miloše Zemana „posílal smrtku“. Hutka na to odpověď: „Já na něj neposílám smrtku, to Masaryk na něj poslal smrt, já ne!“  Ovšem vypatlanému „umělci“, příslušníku menšinové elity Hutkovi jaksi nedošlo, že to co říká, je holý nesmysl, protože Masaryk nemohl posílat smrt na prezidenta Zemana, když v té době Miloš Zeman nežil, notabene aby existoval jako prezident. A nelze to brátani jako nadsázku  v rámci jeho „umělecké“ tvorby, jenom tím dokazuje, že mu totálně hrabe, čímž se notně ztrapňuje. Ostatně, on se prakticky ztrapňuje kudy chodí, kde mluví či kde pěje. Navíc se Hutka pochlubil, že už také stačil napsat ještě tvrdší píseň s názvem „Ovarova revoluce“ a dodal, že Zubatá (o Zemanovi) prý byla ještě legrace, „Ovarova revoluce“  jde již prý k jádru věci. Snad to jádro nebude mít atomový charakter, ale výbušné to jistě bude, uf!

      A teď něco k Hutkovými výživným projevům, které dostatečně vykreslují jeho zhovadilý charakter. Hutka se mj. také prohlašuje za Havlova oblíbence a rád se o něm zmiňuje v souvislosti se svým politickým angažmá. Nicméně, k hrubým, sprostým a urážlivým textům své tvorby Hutka věrolomně říká, že  „za hranou je píseň a její text jen podle českého předposraného vědomí, kdy se takto nesmí mluvit o prezidentovi“ Těm lidem prý nevadí, že se prezident chová jako hovado, ale najednou jim (tj. lidem) vadí, že o tom nějaký písničkář napíše písničku,“ sebevědomě konstatuje Hutka. Podle něj by se prý české „nesvobodné vědomí“ mělo vyléčit. „Buď jsme hrdí svobodní občané, nebo jsme podřízení,“ dodává. Věci se však mají tak, že ten, kdo by se měl jít léčit, je sám Hutka, protože takové uvažování a názory může mít jen ze řetězu utržený řeznický pes. 

    Hutka, alias „přítel“ Václava Havla, je také znám svým značně negativistickým, kritickým postojem ke komunistům. Ti mu stále leží v žaludku, protože prý 30 let po pádu komunismu jsou komunisti tichým společníkem ve vládě! Komunistická strana se prý měla zakázat kvůli vlastizradě, protože spolupracovala na okupaci v r. 1968! Prý o tom mluvil s prezidentem Václavem Havlem, který říkal, že se komunisté stejně zorganizují znovu, ale podle Hutky by se museli zorganizovat tak, aby to prý nebyli stejné kádry a nemohli by „sedět na peci a posmívat se lidem“. Nabízí se otázka, jestli tento rozhovor vedl ve střízlivém stavu, protože jeho odpovědi nasvědčují spíše tomu, jako by byl pod vlivem návykových nebo psychotropních látek. To,  že jsou komunisté tichým společníkem ve vládě,  nebo že se KSČ dopustila v r. 1968 vlastizrady, nemůže člověk rozumný a střízlivý říct. Jenže u „bohémů“, jako je Hutka a jemu podobných „rádoby umělců“, kteří vidí demokratickou společnost svým havloidním, pravdoláskařským pohledem, od těch nemůžeme očekávat rozumný a objektivní názor. 

     Hutka, který kromě několika akordového brnkání na kytaru a tvorby „ujetých“, často více úchylných  a vulgárních než poetických textů, nic jiného neumí, by rád viděl naši společnost podle představ Václava Havla, tj. někde v zajetí západního liberalismu a konformismu, v zemi, kde budou vládnout lidé podle jejich představ a přání, nikoliv podle výsledků demokratických voleb. S politováním nutno také konstatovat, že k tomu jako společnost máme už značně nakročeno. Na pohled bezvýznamné demonstrace alá Milion chvilek pro demokracii nejsou zas až tak nevinné, protože tam se tvoří zárodek zpronevěry národního cítění a odcizení národa ku prospěchu německých zájmů, (viz barevné ladění oděvu M. Mynáře!)

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-se-chova-jako-hovado-Ovarova-revoluce-Zumpa-se-vylila-Nerikejte-elita-ale-inteligentni-mensina-Hutka-se-chysta-na-Letnou-587604 

Jiří  B a ť a , 7. července 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

08.07.2019 10:38

Charakterizovat Huťku lze velmi jednoduše: "přiživník"


 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.07.2019 19:22

Hutka jenom tímto rozhovorem potvrdil,že je nafoukaný pitomec.Ta jeho (j)elita pokaždé národ zradila.Počínaje rokem 1938,přes 1945-1948,stejně tak v roce 1968.Ať ten magor ukáže jediného z (j)elit,kromě Kriegla,kdo nezradil.Zblblý komediant,který svou bezvýznamnost vyzdvihuje.


 
Bylo jich cca 300 000 tisíc pivařů a párkařů, co se se zadarmo tísnili na Dnech NATO, bez sebereflexe, jako národ, co byl zbrojnicí Hitlera, pak zase Stalina a dnes leze do zadku USA.

Bylo jich cca 220 000 tisíc pivařů a párkařů, co se se zadarmo tísnili na Dnech NATO, bez sebereflexe, jako národ, co byl zbrojnicí Hitlera, pak zase Stalina a dnes leze do zadku USA.

Bydlím nedaleko mošnovského letiště, takže mi v uších ještě doznívá hukot hlavně bombardéru B-52 a mně nezbývá si připomenout si, jak v jednom obskurním plátku se na hlavní straně tloukly dva titulky vedle sebe: „Myslivci skolili 230 tisíc kanců“ a signifikantní pro tento bulvár - „NATO v Ostravě a 220 000 diváků…“ Nechci nikoho urážet, ti divočáci za to nemohou, že onemocněli, byť geneticky jsou lidem blízké…

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Bude se FAMU distancovat od svého nejznámějšího absolventa Emirá Nemanja Kusturici kvůli vyznamenání od prezidenta Zemana k 28. říjnu 2019?  Na FAMU, kterou proslavil, se prý proti němu chystá velká akce

Bude se FAMU distancovat od svého absolventa Emirá Kusturici kvůli vyznamenání od prezidenta Zemana k 28. říjnu 2019? Na FAMU, kterou proslavil, se prý proti němu chystá velká akce "vítačů" uprchlíků a odpůrců Zemana

„Je možné, že se FAMU bude chtít od Emira distancovat ještě dřív, než vyznamenání od prezidenta dostane. Teď se o tom začíná mluvit, ale nejvíc se to rozjede až v říjnu, kdy začíná výuka a fakulta bude naplno žít. Některé katedry jsou dost angažované a většinu tam tvoří lidi levicově-progresivistických názorů,“ sděluje redakci ParlamentníchListů.cz zdroj z fakulty pod podmínkou zachování anonymity. 

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

Chci širokou vládu národní jednoty“, prohlásil centrista Benny Ganc po úterních předčasných volbách v Izraeli. Vyjádřil radost nad výsledkem své koalice Modrá a bílá, hlavní soupeř stávajícího premiéra Benjamina Netanjahua se ale vítězem voleb neprohlásil. Volby pravděpodobně skončí patem.

Poslední domácí zprávy