• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Co vám možná uniklo, aneb pozoruhodné výroky „Kačera“ Donalda Trumpa. Laik žasne, historici a politologové se chytají za hlavu, ostatní jen kroutí nevěřícně hlavami!
Počet návštěv: 437

Co vám možná uniklo, aneb pozoruhodné výroky „Kačera“ Donalda Trumpa. Laik žasne, historici a politologové se chytají za hlavu, ostatní jen kroutí nevěřícně hlavami!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Americká televize NBCsi „s požitkem“ prý okomentovala některé výroky prezidenta Donalda Trumpa, pronesených na oslavách Dne nezávislosti USA. Mezi perly, které v této souvislosti Trump řekl je, že v rámci války Amerika za nezávislost, která proběhla v letech 1775 až 1783 (18. století), kontinentální armáda zničila nepřátelské bašty a obsadila letiště!

   Další perlou, kterou americký prezident Donald Trump vypustil z úst byla, když během svého telefonního rozhovoru s kanadským premiérem Justinem Trudeau obvinil Kanaďany, že ve své době vypálili Bílý dům. Bylo to v reakci na jistý fakt, který zmínil kanadský premiér, na což mu Donald Trump odpověděl:

   „A copak jste vy chlapci nevypálili Bílý dům?“  K této události došlo během anglo-americké války z let1812-1815 války a ti chlapci, o kterých americký prezident hovořil, byli ve skutečnosti britští vojáci, nikoliv Kanaďané. A navíc k tomu všemu došlo 55 let předtím, než se Kanada stala státem, poznamenala k tomu na vysvětlenou americká televize.

   Nu a aby toho nebylo málo, tak prezident Trump se dopustil dalšího faux pas když když si spletl Pobaltí za Balkán a obvinil tyto země z války v Jugoslávii! (jak na potvoru, jeho manželka Melania pochází z Jugoslávie!) Prezident tím způsobil nemalé psychologické trauma a kopřivku představitelům z Estonska, Lotyšska a Litvy Kersti Kaljulaid, Raimonds Vējonisi a Dalii Grybauskaite. Nutno dodat, že francouzské noviny se rozhodly vzpomenout si na to v řadě článků věnovaných krizi v transatlantických vztazích tak, aby se shodovaly s návštěvou prezidenta Trumpa ve Francii. Nabízí se otázka, zda by se stejně zachovaly naše milovaná demokratická a objektivně píšící masmédia?

    Donald Trump -  prezident k pohledání! A toto polodebilní individium řídí svět! Uf!

 Zdroj:  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-vysvetlil-sva-slova-o-dobyti-letist-v-18-stoleti/ 

 http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-obvinil-chybne-kanadany-ze-v-xix-stoleti-spalili-bily-dum/ 

 http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-monde-trump-obvinil-pobaltske-zeme-z-valky-v-jugoslavii/ 

Jiří  B a ť a , 9. 7. 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.07.2019 19:27

Naše "pravdomluvná media" jsou horší,než jejich originální vzor.Jedou podle staré pravdy,že poturčenec horší Turka.


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...