• Čtvrtek, 13. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Alena

Konečně negativní názor na moje psaní.
Počet návštěv: 1410

Konečně negativní názor na moje psaní.

Ahoj, Oli.  Na můj poslední příspěvek pro internetové noviny RUKOJMÍ reagoval jeden čtenář;  zřejmě jsem zamával rudou muletou před očima Pražáka. Jak jsem pyšný na svoje poznamenání Moravou a Slezskem! Ještě přikládám reakci na tentýž článek od emeritního ředitele ZŠ Heleny Salichové v Polance nad Odrou. Pár let mě také učil. Vynikající hudebník, skladatel, který má rád přírodu stejně jako já. Tož tak! Zdraví Štěpán

REAKCE PANA MAJEVSKÉHO: Pane Neuwirthe, tentokrát s Vámi nemohu souhlasit. Stále považujete pražské obyvatele za darebáky a ostatní za svatoušky. Novotného si zvolili tamní občané, což je pravda. Ale další už jsou ze všech možných koutů republiky a ti určují směřování politiky. Odkud je Hřib, odkud je pirát Bartoš a třeba Fiala z ODS, a tak můžeme pokračovat. Nejvíce je v Praze Moraváků, a právě oni jsou ti, co volí tuto sebranku. Kdejaký Moravák se cpe do Prahy, viz např. Baroš či Ujfaluši, k tomu přiberte Drahoše, Koláře, Udženiju a Babiše a nevidíte ani jednoho Pražáka.

Vstřícnost těch, kdo se odplatili krví není specialita Prahy. Totéž bylo v Brně či Olomouci. Jen si to dnes nechtějí tamní občané přiznat. A nakonec to bylo Brno, které vyslalo oficiální delegaci s omluvou sudeťákům, ne Praha. V Plzni umožnili jednání sudeťáckého spolku, ne v Praze. Věnujte se raději svým povídáním o naší přírodě. V politice jste poznamenaný svou Moravou a Slezskem.  Bohužel

REAKCE JAROSLAVA KRÁLE. EMERITNÍHO ŘEDITELE ZDŠ V POLANCE NAD ODROU.: Ahoj Štěpáne,  dík za Tvůj názor, ještě Ti to myslí. Já dnes prožívám už v pořadí  32.413. den mého života. Jestli se tak vysokého počtu ve svém životě dožiješ, nezbude Ti už mnoho času na tak velké myšlenky, budeš se jen snažit odejít čistý z tohoto světa hnusu a špíny.  Jsem rád, že jsme se v životě potkali, budu Ti držet palce. Jarek

 

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.12.2019 20:26

...Jenom poznámka ke "Smějící se bestii 2" ...V písni lokálních patriotů, rodilých Pražáků se zpívá: "My jsme ti Pražáci, Vltavská krev". Nechme jim to. Já osobně je mám za Pražany. ...(I když, jak kdy)….JP.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.12.2019 19:25

Pan Neuwirth nám předvedl,jak se vede korektní diskuze.Dokázal,že to jde i nadávek a urážek.Problémem je,že Moraváci i Slezané své děti učí od mala nenávisti k Praze.I když se i tam najdou rozumní lidé,kteří neposuzují člověka podle toho,odkud je,ale jaký je.Jenom jich je málo a stále ubývají.


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

16.12.2019 19:21

On je trochu rozdíl mezi obyvateli Prahy - pražák a Pražan.


 
Školní rok za dveřmi

Školní rok za dveřmi

Neučím již pět let, ale pořád mám prázdninovou učitelsko/ředitelskou fobii z 14. srpna. To jsem vždy jako říďa nastupoval „do procesu“.

 Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Je o mě všeobecně známo, že Václava Havla jsem si nikdy neoblíbil. Bude to asi tím, že žiji cca 20 Km od Hrádečku a od Trutnova, kde Havel takzvaně vykuloval a chlastal jako duha. Díky té blízkosti ledacos vím o osobě tohoto neřáda a jsem toho názoru, že měl dostat lopatou přes palici, jen co vylezl z basy. Nicméně vraťme se k filmu o tomto .........!  Celé toto dílko je velice tendenční a populistické ve snaze glorifikovat osobu Václava Havla. Dá se říci, že v tomto směru si nemá co vyčítat s Klementem Gottwaldem. Je to jen snaha o vytvoření kultu osobnosti a o obhajobě protistátní činnosti Havla.

Hra s ohněm se nevyplácí, pane Lukašenko…

Hra s ohněm se nevyplácí, pane Lukašenko…

Mnozí se jistě dohodneme, že barevné revoluce byly často přes čáru. Tou nejméně úspěšnou byl kyjevský euromajdan, do kterého se zapojil snad celý Západ, na čele s Barakem Obamou a Angelou Merkelovou a pochopitelně celou EU. Výsledek je dnes jasný. Na jedné straně je Ukrajina spolehlivě nenávidějící Rusko, což bylo cílem číslo 1 plánu. Ovšem zároveň je to Ukrajina zčásti se územně rozpadnuvší a ekonomicky soutěžící o členství mezi zhroucené státy světa či již tam náležící.

Poslední domácí zprávy