• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Konečně negativní názor na moje psaní.
Počet návštěv: 2922

Konečně negativní názor na moje psaní.

Ahoj, Oli.  Na můj poslední příspěvek pro internetové noviny RUKOJMÍ reagoval jeden čtenář;  zřejmě jsem zamával rudou muletou před očima Pražáka. Jak jsem pyšný na svoje poznamenání Moravou a Slezskem! Ještě přikládám reakci na tentýž článek od emeritního ředitele ZŠ Heleny Salichové v Polance nad Odrou. Pár let mě také učil. Vynikající hudebník, skladatel, který má rád přírodu stejně jako já. Tož tak! Zdraví Štěpán

REAKCE PANA MAJEVSKÉHO: Pane Neuwirthe, tentokrát s Vámi nemohu souhlasit. Stále považujete pražské obyvatele za darebáky a ostatní za svatoušky. Novotného si zvolili tamní občané, což je pravda. Ale další už jsou ze všech možných koutů republiky a ti určují směřování politiky. Odkud je Hřib, odkud je pirát Bartoš a třeba Fiala z ODS, a tak můžeme pokračovat. Nejvíce je v Praze Moraváků, a právě oni jsou ti, co volí tuto sebranku. Kdejaký Moravák se cpe do Prahy, viz např. Baroš či Ujfaluši, k tomu přiberte Drahoše, Koláře, Udženiju a Babiše a nevidíte ani jednoho Pražáka.

Vstřícnost těch, kdo se odplatili krví není specialita Prahy. Totéž bylo v Brně či Olomouci. Jen si to dnes nechtějí tamní občané přiznat. A nakonec to bylo Brno, které vyslalo oficiální delegaci s omluvou sudeťákům, ne Praha. V Plzni umožnili jednání sudeťáckého spolku, ne v Praze. Věnujte se raději svým povídáním o naší přírodě. V politice jste poznamenaný svou Moravou a Slezskem.  Bohužel

REAKCE JAROSLAVA KRÁLE. EMERITNÍHO ŘEDITELE ZDŠ V POLANCE NAD ODROU.: Ahoj Štěpáne,  dík za Tvůj názor, ještě Ti to myslí. Já dnes prožívám už v pořadí  32.413. den mého života. Jestli se tak vysokého počtu ve svém životě dožiješ, nezbude Ti už mnoho času na tak velké myšlenky, budeš se jen snažit odejít čistý z tohoto světa hnusu a špíny.  Jsem rád, že jsme se v životě potkali, budu Ti držet palce. Jarek

 

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.12.2019 20:26

...Jenom poznámka ke "Smějící se bestii 2" ...V písni lokálních patriotů, rodilých Pražáků se zpívá: "My jsme ti Pražáci, Vltavská krev". Nechme jim to. Já osobně je mám za Pražany. ...(I když, jak kdy)….JP.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.12.2019 19:25

Pan Neuwirth nám předvedl,jak se vede korektní diskuze.Dokázal,že to jde i nadávek a urážek.Problémem je,že Moraváci i Slezané své děti učí od mala nenávisti k Praze.I když se i tam najdou rozumní lidé,kteří neposuzují člověka podle toho,odkud je,ale jaký je.Jenom jich je málo a stále ubývají.


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

16.12.2019 19:21

On je trochu rozdíl mezi obyvateli Prahy - pražák a Pražan.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy