• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Vzkaz panu Laudátovi
Počet návštěv: 3370

Vzkaz panu Laudátovi

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Pane Laudáte, jak se dočítám v Parlamentních listech, ve svém (blíže neupřesněném) komentáři jste se pustil do (rovněž blíže neupřesněného) bilancování, ve kterém jste však kriticky hovořil zejména o přijetí 40 syrských sirotků. Chápu, že jako předseda Klubu angažovaných nestraníků jste součástí opozice a proto se Vám i zalíbil nápad europoslankyně paní M. Šojdrové stran přijetí 40 sirotků z řeckých uprchlických táborů. Konstatujete, že u nás doma s tímto nápadem tvrdě narazila. V této souvislosti dáváte do příměru otázku právo lidí bát se z tisíců teroristických činů a krveprolití na Blízkém východu, ale také se ptáte, proč se bát dětí?

     Pane Laudáte, smysl nápadu se sirotky se snažíte umocnit známým rčením „nehas co tě nepálí“ když říkáte, nebo si myslíte, že  cizí problém se nás netýká, nejsou to naše děti. Připomínáte, že i v našich některých sociálně vyloučených lokalitách také žijí děti a část našich lidí skutečně dělá, jako by ani tahle děcka nebyla naše! Tak jen mimochodem pane Laudáte, co jste pro tyto naše české „děcka“ udělal Vy sám, můžete to nám, občanům, prozradit? 

     Pokud jde konkrétně o ony sirotky, které má na mysli paní Šojdrová (konkrétně sirotky ze Sýrie), kterých se podle Vás vláda bojí, pak vězte, že vůbec nejde o to, zda se někdo těchto sirotků, alias dětí bojí (i když svým způsobem ano, bojí), protože je třeba vědět, že nejde o ubohé malé chlapečky a holčičky, ale  

1) o teenegery, tedy mládež okolo 14-17 let,

2) tito „sirotci“, převážně muslimové, nejen vyrostli, ale jsou také zcela nepochybně vychováni ve svébytných  muslimských podmínkách, tedy převážně v duchu islámského náboženství,  

3) je proto zcela na místě se obávat, že dříve, než by se adaptovali a asimilovali na naše podmínky, životní úroveň a způsob společenského života, mohli by se zabývat islámskou nábožensky politickou ideologií, kterou by dříve nebo později mohli radikalizovat pro nás naprosto nepřijatelnými podmínkami islámu,

4) požadavky a cíle velké části imigrantů, a hlavně jejich radikálních islámských vůdců kdekoli v Evropě, jsou všeobecně známy, bylo by trestuhodné je podceňovat. Ostatně v Evropě je nemálo příkladů, kdy prostí muslimští imigranti, islamisté, projevili své hlavně „mužské“ požadavky  a cíle ne zrovna mírovými způsoby a prostředky,

5) protože podle představ europoslankyně Šojdrové by mělo jít o sirotky, tedy „děti“ pocházející ze Sýrie, je její záměr v rozporu s mezinárodním právem, neboť dle vyjádření představitelů vlády Sýrie, je syrská strana schopna se o sirotky plnohodnotně postarat, protože prý k tomu má všechny předpoklady. Pokud by přes zřejmý nesouhlas vlády Sýrie došlo k převzetí těchto sirotků českou stranou, mohlo by to být považováno za únos, což by ve svých důsledcích také mohlo vyvolat diplomatický skandál a další nežádoucí mezinárodní následky.

     Nevím pane Laudáte, zda Vám, jako bývalému poslanci za TOP 09, tedy člověku, který dlouhá léta působil ve vysoké politice dochází, jaký  bezprecedentní a nelogický úmysl s převzetím syrských sirotků do České republiky se europoslankyně Šojdrová snaží populisticky prosadit. Vaše tvrzení, že se tu už zase rojí čertíci, má docela reálné opodstatnění, jenom ne v tom smyslu, jak se to snažíte veřejnosti prezentovat. Máme-li mít obavy z nějakého rojení čertíků, pak jsou to v reálné podobě právě imigranti, tj. muslimští islamisté, kteří jako ta tichá voda, co břehy mele, se snaží postupně radikalizovat a islamizovat kulturní a civilizovanou Evropu(viz výrok Muammara Kaddáfího o přirozené islamizaci Evropy!). 

   Vím, že se Vám mé konstatování nemusí, či spíše nebude líbit, ostatně racionální pravda se ne vždy ráda a ochotně přijímá. Ve Vašem případě možná proto, že jste, resp. byl konzervativní pravicový politik. Mě, jako řadovému, bezvýznamnému občanu se řada věcí  veřejných jeví mnohem racionálněji a proto také mnohem nebezpečnější. Ostatně, jak mou faktickou připomínku přijmete, je jen na Vás. Jen ještě poznamenávám, že Havlova Pravda a láska, podaří-li se jí zvítězit nad zlem a nenávistí, může také přijít pozdě. Bohužel, ke škodě nám všem!

Jiří  B a ť a, 23. 12. 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.12.2019 22:17

Přece se nemůže chtít po Laudátovi,aby se staral o české děti v nesnázích.Na těch by body od zahraničních "poradců" nenadělal.Přece jsou děti negrů a muslimů přednější!Ti chudáci nemají co do úst a tak si dělají děti do foroty.Má jich 15,deset mu umře hlady,protože papá přece nebude pracovat!Nakonec proč ne?Debilní vládci Evropy je přece budou živit.Co se do negrů nastrkalo peněz za komančů si nikdo nedovede pčedstavit.A zcela zbytečně.Laudát potřebuje pochvalu ze západu.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy