• Úterý, 07. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Heřman / Hermína

 Moje poselství
Počet návštěv: 905

Moje poselství

 Převzal jsem z jednoho seriálu rčení: "Můj čas je pouhopouhé prozatím!" V tomto pojetí už nic neřeším a beru život takový, jaký je. Nějak jsem zpokorněl, věnuji se rodině, zejména vnoučatům. Na posed dojdu, k vodě taky, těším se na jaro, protože tahleta zima stojí za mnoho nestojí, spíše ji chápu jako zdvižený prst Přírody.

   Celý bývalý život jsem prožíval dost hekticky, takže mám nárok sjíždět z kopce zvolna, opatrně, abych se ještě stačil kochat tím, co míjím... Politika a politici mají pro mne cenu bublifuku, nafouknuté bublinky – prsk! – a všechna zářivost je ta tam.

   Mám kolem sebe pár přátel, chutná mi víno bílé suché, k tomu mnou vyrobená klobáska ze zvěřiny (tak jednou týdně), kousek dobrého sýra, zelenina a ovoce, rybí masíčko... 

   Když jsem pozván k lékaři, jdu tam jako se chodí k příteli, protože už přistoupili na mou verzi, že se toho v mém věku už moc nedá ani napravit, ani pokazit. Sem tam ještě napíši nějakou povídku, úvahu, dopis. Na ten náš národ se dívám asi tak, jak bych se díval na rytíře z Blaníku; pořád čekám, že se probudí, ale když setrvá v podřimování, budiž. Ve stádu je bezpečně, sem tam si z něho nějaký kus vezme "řezník", ale v té záplavě masy se to nepozná.

  Takže shrnuto a podtrženo: To, k čemu jsem byl neviditelnými, nehmatatelnými a nepochopitelnými silami veden, jsem v mnoha ohledech naplnil. Dovolte mi – a věřím ve vaši shovívavost – abych uzavřel tento text citací posledního čtyřverší z motta, kterým uvádím svou knihu ZELENÉ DĚDICTVÍ:

… Pak naplním řádek osudu, ten z mnoha, jenž napsán byl, a díky němuž i já budu částečkou drobnou, protože jsem ŽIL...

 Štěpán Neuwirth

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.12.2019 18:17

Mám svoji budoucnost už za sebou a jsem rád za všechny ty maličkosti,jež mi zpříjemňují zbytek života.Rád se ráno probudím a nedělám si iluze,že dnešní den bude něčím výjimečným.A v mém věku už nic napravit ani nelze.Prostě mne dohnaly hříchy mého mládí!


 

28.12.2019 15:10

Motto: ...Se stářím směřujeme k moudrosti, jíž jsme se jako mladí neřídili a pokud k ní věkem dospějeme, zbaví nás jí naše zapomnětlivost. ...Jiří Suchý odpověděl redaktoru na otázku "Co byste si v životě nejvíc přál?" slovy..."Nejvíc bych si přál dožít se devadesáti let". …"Z jakého důvodu?" zněla otázka. …"Z osobní zkušenosti vím, že po devadesátce umírá strašně málo lidí". A navíc je zbytečné brát život příliš vážně, když se stejně nedá přežít. A tak přeji všem esprit, nadhled a zdravou mysl do každého dne. To, co z nás dělá člověka, je lidství. Poznáním naplňujeme svou sudbu o níž kdesi v neznámu rozhodoval náš nejvyšší. Ten, jenž dal smysl našemu životnímu příběhu a směřoval naše kroky k nám daným dovednostem. Mějme na mysli, že ani ta sebevýznamnější filozofie nás od hladu nezachrání, ale pouze ten, kdo obdělává pole a daruje nám ze svého část své úrody vzešlé z usilovné práce. Buď dík všem těm, kteří umožnili naše poznání. Jim primárně vděčíme za svou existenci. Každý z nás se obklopí tím spektrem světa, v němž touží žít. Proto přeju Vám i všem, aby se dožili věku, v němž už málokdo umírá. …..Mějte se hezky.


 
        Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Proč tak ostře, ptáte se. Inu to je tak. Přijde mi poněkud hloupé a ubohé, když už člověk neví kudy kam, tak okolo sebe začne kopat a vymýšlet ničím nepodložené návody pro ostatní. Samozřejmě tím myslím záměrné a podotýkám v úvozovkách řízené promořování společnosti!!! Tato bohulibá formulka se velmi lehce může stát smrtící zbraní proti bezbranným lidem v rukách mocipánů. Proto se ptám pane Prymulo-co žerete, že jste tak blbej??? Kdo Vás platí za to, že by se skrze takzvané promořování dalo zbavovat starých a nemocných lidí?? To je Goebbelsovská propaganda a jistě by se to moc líbilo Himmlerovi.

Kdy napsal Martin  Shabu  pravdu ?

Kdy napsal Martin Shabu pravdu ?

V článku z 16. února 2020 „Justiční fakenews z Lidovek“ jsem znectil novináře Martina Shabu za způsob, jakým ve třech článcích z 10.,12. a 14.února 2020 referoval o zahájení trestního řízení proti podezřelým, kteří se pokoušeli z chráněnců spolku  Chamurappi vylákat 20 milionů Kč pod záminkou, že jim zařídí zprošťující rozsudek.

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně nepochybně nepopsatelný zážitek, životní počin, kterým se jim zřejmě vryje hluboko do paměti. Ovšem v jejich nadšení jim může být velkým problémem fakt, že jejich čin nebyl přijat všemi občany se stejným nadšením a uspokojením.

Poslední domácí zprávy

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně...

Předposlední zvonění

Předposlední zvonění

Pod rouškou noci, skoro ještě nezačalo svítat, přikázal jistý starosta jeřábníkům strhnout sochu maršála Koněva. Svině v prasečinci nemají...

Co se nezmění?

Co se nezmění?


Pár lidí možná bude víc naštvaných na EU, ale ta si pojede své bomby dál. Rozpočty jsou naplňovány, poslanci vypláceni, procedury...