• Čtvrtek, 13. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Alena

BAJKA O ODPADU
Počet návštěv: 1683

BAJKA O ODPADU

Potká jedna babička druhou babičku a ptá se: „Hele, Božka, co říkáš na to, z čeho se volí politici? Já se dívala, jak se hádají v televizi, a nemohla jsem pochopit, oč jim vlastně jde.  Co se to, holka, děje?

Jeden horší než druhý, těm jejich řečem už nemůže normální člověk porozumět, furt samé sliby a skutek utek. Hrabou se v něčem, ale co tam hledají, není zřejmé. Něco mi to připomíná, ale nemohu přijít na to, co?“

 „Já to viděla, Anča, taky. A rovněž jsem dumala, odkud si ty partaje svoje kádry vyhrabávají. Ale včera jsem na to kápla! U našich kontejnerů přehrabovali jejich obsah nějací bezdomovci. Mělas by vidět tu radost, když na něco přišli. V tu chvíli mi to zapálilo. Je to odpad, děvče, nic víc než odpad a balast. To by se musel stát zázrak, aby z toho vzešlo něco dobrého. A jak říká náš pan farář, takový zázrak se stane jednou za sto let, takže my se toho vůbec nemusíme dožít!“ 

Štěpán Neuwirth

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

20.01.2020 18:49

Pokud jsou u nás lidé, kteří nesdílí pevné přesvědčení, že jsme nedílnou součástí EU, jejich iluze jim přejde když zjistí, že s pomocí odpadů jsme svázáni s Evropou pupečníkovou šňůrou. Odpady se k nám vozí kamiony do míst, kde vše vypadá romanticky. Tam se odpady vysypou a jakýsi ochotník je zapálí. A my máme to potěšení dívat se na tu spoušť a pozorovat zlověstný dým táhnoucí se desítky kilometrů. Přijedou hasiči s dýchacími přístroji a snaží se oheň uhasit. Jenomže to téměř nejde. Ti, kteří je do krajiny naváží, jsou vyčleněni z hledáčku policie. K tomu jsou k nám dováženy podezřelé mňamky, co našemu zdraví nepřispívají. Jsou zde fabriky spalující nebezpečné odpady v rámci enviromentálního hospodářství. Jenomže ty nestíhají spálit ta kvanta odpadu z dovozu. A tak je srdce Evropy začouzené jedovatými zplodinami. Vzhleden k tomu, že část naší společnosti vnímá EU jako něco jedinečného, co by mělo fungovat déle, než věčné časy, musíme se smířit s tím, že EU jim jejich lásku plnohodnotně vrací. To je pošušňáníčko, když jdete lesem a z výhledu můžete pozorovat požářiště evropských odpadků! Zkrátka, nikdy jsme se neměli líp! Evropa na nás myslí! Když požářiště dohoří, lapeme po čerstvém vzduchu. Musíme si ho užít, než znova vzplane skládka! A tak jsme s EU celkem spokojeni. Ve vládě se najdou tací, co na ni nedají dopustit. Už nám tady chybí jen ta americká základna. Vondra nám to chce zařídit. Jistě předpokládá, že se tím ekologicky zvedneme. .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.01.2020 18:43

Pan Neuwirth opět trefil hřebík na hlavičku.Tomuto příspěvku se nedá nic v žádném případě vytknout.Naprosto souhlasím!


 
Školní rok za dveřmi

Školní rok za dveřmi

Neučím již pět let, ale pořád mám prázdninovou učitelsko/ředitelskou fobii z 14. srpna. To jsem vždy jako říďa nastupoval „do procesu“.

 Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Je o mě všeobecně známo, že Václava Havla jsem si nikdy neoblíbil. Bude to asi tím, že žiji cca 20 Km od Hrádečku a od Trutnova, kde Havel takzvaně vykuloval a chlastal jako duha. Díky té blízkosti ledacos vím o osobě tohoto neřáda a jsem toho názoru, že měl dostat lopatou přes palici, jen co vylezl z basy. Nicméně vraťme se k filmu o tomto .........!  Celé toto dílko je velice tendenční a populistické ve snaze glorifikovat osobu Václava Havla. Dá se říci, že v tomto směru si nemá co vyčítat s Klementem Gottwaldem. Je to jen snaha o vytvoření kultu osobnosti a o obhajobě protistátní činnosti Havla.

Hra s ohněm se nevyplácí, pane Lukašenko…

Hra s ohněm se nevyplácí, pane Lukašenko…

Mnozí se jistě dohodneme, že barevné revoluce byly často přes čáru. Tou nejméně úspěšnou byl kyjevský euromajdan, do kterého se zapojil snad celý Západ, na čele s Barakem Obamou a Angelou Merkelovou a pochopitelně celou EU. Výsledek je dnes jasný. Na jedné straně je Ukrajina spolehlivě nenávidějící Rusko, což bylo cílem číslo 1 plánu. Ovšem zároveň je to Ukrajina zčásti se územně rozpadnuvší a ekonomicky soutěžící o členství mezi zhroucené státy světa či již tam náležící.

Poslední domácí zprávy