• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

BAJKA O ODPADU
Počet návštěv: 3254

BAJKA O ODPADU

Potká jedna babička druhou babičku a ptá se: „Hele, Božka, co říkáš na to, z čeho se volí politici? Já se dívala, jak se hádají v televizi, a nemohla jsem pochopit, oč jim vlastně jde.  Co se to, holka, děje?

Jeden horší než druhý, těm jejich řečem už nemůže normální člověk porozumět, furt samé sliby a skutek utek. Hrabou se v něčem, ale co tam hledají, není zřejmé. Něco mi to připomíná, ale nemohu přijít na to, co?“

 „Já to viděla, Anča, taky. A rovněž jsem dumala, odkud si ty partaje svoje kádry vyhrabávají. Ale včera jsem na to kápla! U našich kontejnerů přehrabovali jejich obsah nějací bezdomovci. Mělas by vidět tu radost, když na něco přišli. V tu chvíli mi to zapálilo. Je to odpad, děvče, nic víc než odpad a balast. To by se musel stát zázrak, aby z toho vzešlo něco dobrého. A jak říká náš pan farář, takový zázrak se stane jednou za sto let, takže my se toho vůbec nemusíme dožít!“ 

Štěpán Neuwirth

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

20.01.2020 18:49

Pokud jsou u nás lidé, kteří nesdílí pevné přesvědčení, že jsme nedílnou součástí EU, jejich iluze jim přejde když zjistí, že s pomocí odpadů jsme svázáni s Evropou pupečníkovou šňůrou. Odpady se k nám vozí kamiony do míst, kde vše vypadá romanticky. Tam se odpady vysypou a jakýsi ochotník je zapálí. A my máme to potěšení dívat se na tu spoušť a pozorovat zlověstný dým táhnoucí se desítky kilometrů. Přijedou hasiči s dýchacími přístroji a snaží se oheň uhasit. Jenomže to téměř nejde. Ti, kteří je do krajiny naváží, jsou vyčleněni z hledáčku policie. K tomu jsou k nám dováženy podezřelé mňamky, co našemu zdraví nepřispívají. Jsou zde fabriky spalující nebezpečné odpady v rámci enviromentálního hospodářství. Jenomže ty nestíhají spálit ta kvanta odpadu z dovozu. A tak je srdce Evropy začouzené jedovatými zplodinami. Vzhleden k tomu, že část naší společnosti vnímá EU jako něco jedinečného, co by mělo fungovat déle, než věčné časy, musíme se smířit s tím, že EU jim jejich lásku plnohodnotně vrací. To je pošušňáníčko, když jdete lesem a z výhledu můžete pozorovat požářiště evropských odpadků! Zkrátka, nikdy jsme se neměli líp! Evropa na nás myslí! Když požářiště dohoří, lapeme po čerstvém vzduchu. Musíme si ho užít, než znova vzplane skládka! A tak jsme s EU celkem spokojeni. Ve vládě se najdou tací, co na ni nedají dopustit. Už nám tady chybí jen ta americká základna. Vondra nám to chce zařídit. Jistě předpokládá, že se tím ekologicky zvedneme. .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.01.2020 18:43

Pan Neuwirth opět trefil hřebík na hlavičku.Tomuto příspěvku se nedá nic v žádném případě vytknout.Naprosto souhlasím!


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy